Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    12.10.2010
    Мнения
    19

    Пръскане на овощни дървета

    Здравейете, казаха ми да напръскам дърветата з зелен камък заради лишей които са плъзнали навсякъде. Въпроса ми е дали това ще навреди на пчелите, от аптеката ме увериха че не е проблем но аз не съм съвсем сигурен. Моля за вашето мнение

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Трябваше още през февруари да я свършиш тази работа и подрязването също. На пчелите не вреди разтвора който ще използваш.Гледай само да е 1%. Можеш и да ги варосаш , но това е само за красота. Варосването се прави на есен.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    12.10.2010
    Мнения
    19
    пръскам сега защото сега взех имота, благодаря за отговора

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Успех, колега!
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от спартак Виж публикацията
    Можеш и да ги варосаш , но това е само за красота.
    Това кой ти го каза?

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Не го познаваш.Овощар с дълъг опит. Консултира ме в подрязване,ашладисване и т.н. До сега не ме е подвеждал.Във всеки случай не е от нета, Следвам неговите съвети.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Първо.Какво е това-зелен камък.Зеолита,който се добива в района на гр.Кърджали е със зелен цвят,но той има приложения в други сфери.Ако,говорите за син камък или бордолезов разтвор,то той е опасен за пчелите,ако се пръска по време на цъфтеж.При варосването ,прибавям и син камък,а на есен за унищожаването на част от неприятелите в основата на короната връзвам лента велпапе,като от към страната на ствола махам пласт хартия.Това трябва да стане преди захлаждането.Неприятелите-тръгнали към почвата,влизат в гънките на завет и топло.През 15 дни лентите се свалят и изгарят.

  8. #8

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Без да се заяждам, но като човек, занимаващ се с овощарство да питам колегата по-долу 2 неща:
    - кой овощен вид и с каква цел се пръска със син камък по време на цъфтеж?
    - до каква степен същият, бидейки меден препарат от групата на био фунгицидите, вреди на пчелите - напр. в сравнение с най-безобидния инсектицид?

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от peter11_82 Виж публикацията
    Без да се заяждам, но като човек, занимаващ се с овощарство да питам колегата по-долу 2 неща:
    - кой овощен вид и с каква цел се пръска със син камък по време на цъфтеж?
    - до каква степен същият, бидейки меден препарат от групата на био фунгицидите, вреди на пчелите - напр. в сравнение с най-безобидния инсектицид?
    Благодаря за информацията,но наистина ли медния сулфат,попаднал върху цветовете на овощките е безобиден?

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •