Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 48
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско

    Програма за развитие на селските райони 2014-2020

    Програма за развитие на селските райони
    на Република България 2014-2020
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  2. #2
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    • в рамките на 15 месеца преди датата на кандидатстване по мярката те са регистрирани за първи път като земеделски производители по Закона за подпомагане на земеделските производители;
    • в рамките на 15 месеца преди датата на кандидатстване по мярката те са подавали заявление за единно плащане на площ и/или за плащане за необлагодетелстван район;
    • в рамките на 15 месеца преди датата на кандидатстване по мярката те са започнали да отглеждат животни в собствен/нает животновъден обект и/или да стопанисват земя с цел производството на земеделска и животинска продукция;
    • в рамките на 15 месеца преди датата на кандидатстване по мярката те са започнали да се осигуряват като земеделски производители, с изключение на случаите, в които земеделският производител е осигурен на друго основание върху максималния за страната осигурителен доход



    Това как трябва да го разбирам, ако съм бил регистриран като земеделски производител
    повече от 15 месеца ... не ставам,така ли?

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Зависи от това по какво искаш да кандидастваш.Поне аз така го разбирам.

  4. #4
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Ами аз така го разбирам.
    Друго нещо което не разбирам аз е относно мярка 141 „Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране“. Новото наименование на тази мярка за периода 2014-2020 е „Начална помощ за стартиране на стопанска дейност за развитие на малки стопанства” като в таблицата накрая е описано че това е подмярка 6.3. Но такава подмярка не съществува в съдържанието - има 6.1, 6.2 и 6.4.
    Може би в последствие ще бъде пусната.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Таблицата съдържа информация за договорите в процес на изпълнение:
    Договори в процес на изпълнение от предишен период


    Най добре е да питаш в мин.на земед.в общ.кадето живееш.

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Съветвам всеки един пчелар много внимателно да изчете този програмата. Нищо че са 500 листа с информация - това е единственият шанс пчелар да получи пари извън пчеларските програми, при това тука говорим за много по-големи суми - до 200 000 EUR на човек. Пчеларските програми са капка в морето. Големите пари са именно тука, в ПРСР 2014-2020. В предишния период аз помогнах на над 300 човека да получат по старата ПРСР суми между 100 000 и 390 000 лева. Вярно че това беше в друг бранш, но важното е че знам как се пишат Бизнес-планове и как се попълват Документи за кандидатствуване. Сега тука ще помагам и на вас.

    Много е важно програмата да бъде изчетена от край до край и всеки да си намери мястото, където би могъл да получи някой друг лев. Три са нещата, за които трябва да следите - Бенефициенти, Региони и Подпомагани дейности. Различните мерки по програмата подпомагат различни комбинации от тези три фактора. Не се отчайвайте, ако някоя от мерките се окаже, че не е за вас. Продължавайте да четете нататък следващите мерки. За всяка една мярка проверете дали вие или вашата фирма може да бъде БЕНЕФИЦИЕНТ, тоест да изпълните условието за кандидатствуване (нови или стари фирми, физически лица, ЕТ или ООД, мъже или жени, млади или стари, регистрирани земеделци или не и т.н.). След това проверете дали вашето населено масто е включено в списъка на подпомаганите населени места. Има два списъка - единия са абсолютно всички общини, без големите градове, а във втория списък поименно са изредени изостаналите общини, които се ползват с преференции. Проверете в кой списък попадате. Също така вижте и кои дейности се подпомагат и за какво точно се дават парите. Точно тука четете всяка една думичка, като много внимавайте какво е написано и КАКВО НЕ Е НАПИСАНО. Например в предишния програмен период слънчевите централи никъде не бяха обявени изрично, но НЕ БЯХА И ЗАБРАНЕНИ. В резултат на това аз направих стотици Проекти и Бизнес-планове по мерки 311 и 312, и те бяха одобрени, и моите клиенти си получиха парите и си направиха централите.

    В момента ще е нещо подобно. Най-вероятно лесно ще могат да се вземат пари за строеж на пчеларска сграда и за нейното оборудване с нови хромникелови съдове и машини. Не съм я чел още програмата, но когато я прочета, ще ви дам още съвети.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Таблицата съдържа информация за договорите в процес на изпълнение:
    Договори в процес на изпълнение от предишен период


    Най добре е да питаш в мин.на земед.в общ.кадето живееш.
    Да това са ''Договори в процес на изпълнение от предишен период" , но мисля че в дясната графа са алтернативните мярки и подмярки за програмен период 2014-2020. И аз смятам че е най-добре програмата да се изчете много внимателно.

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ...Най-вероятно лесно ще могат да се вземат пари за строеж на пчеларска сграда и за нейното оборудване с нови хромникелови съдове и машини. Не съм я чел още програмата, но когато я прочета, ще ви дам още съвети.
    То и през изтеклият програмен период 2007-2014 това го можеше.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от aleko Виж публикацията
    • в рамките на 15 месеца преди датата на кандидатстване по мярката те са регистрирани за първи път като земеделски производители по Закона за подпомагане на земеделските производители;
    • в рамките на 15 месеца преди датата на кандидатстване по мярката те са подавали заявление за единно плащане на площ и/или за плащане за необлагодетелстван район;
    • в рамките на 15 месеца преди датата на кандидатстване по мярката те са започнали да отглеждат животни в собствен/нает животновъден обект и/или да стопанисват земя с цел производството на земеделска и животинска продукция;
    • в рамките на 15 месеца преди датата на кандидатстване по мярката те са започнали да се осигуряват като земеделски производители, с изключение на случаите, в които земеделският производител е осигурен на друго основание върху максималния за страната осигурителен доход



    Това как трябва да го разбирам, ако съм бил регистриран като земеделски производител
    повече от 15 месеца ... не ставам,така ли?
    То това е за досегашната М112, т.н. - Млад фермер, досега срока беше 14 месеца, направилиса го 15, говореше се за 18 месеца, а и може би в първият прием ще бъдат 18 месеците...

  10. #10
    Потребител
    Регистриран
    06.08.2013
    Мнения
    63
    Пчеларски район
    Габрово
    Нещо друго интересно което забелязвам е че в предният програмен период стопанството се измерваше в ИЕ а сега размера се определя от СПО - стандартен производствен обем означава стойността на продукцията, която отговаря на средната стойност за даден район за всеки един земеделски продукт

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •