Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 37
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Имат дистрибутор в София. Това е пчеларския магазин - Стрелец до гарата. Oт всичките им продукти продава само Апифонда. На въпроса ми за Апипудер отговори, че не го доставя, защото: "това никой няма да го купи".

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от volodq Виж публикацията
    Аз я меля с 2мм.и пак става,беше ме страх да сложа по-сотно сито да не се запуши,но ще пробвам....
    Не съм пробвал с 2 мм, предполагах, че няма да стане. Моето сито е даже под 1 мм и не се запушва.

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Имат дистрибутор в София. Това е пчеларския магазин - Стрелец до гарата. Oт всичките им продукти продава само Апифонда. На въпроса ми за Апипудер отговори, че не го доставя, защото: "това никой няма да го купи".
    И на мен така ми беше отговорено и затова колеги от Дупница, ми го докараха. Там май има кой да го купи!

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Имам един въпрос към знаещите. На тази фуражомелка "чуковете" трябва ли да са подвижни спрямо оста? Има ос, на нея 5 квадратни пластини, а между тях от ъглите им "висят" ножовете или чуковете. Така ли е нормално или нещо се е разхлабило?

    IMG_20161109_163115.jpg

    IMG_20161109_163316.jpg
    Този пост е редактиран от koragroup; 13.11.2016 в 09:38.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    ДА чуковете са подвижни..Ако бяха неподвижни,какво би станало ако в барабана попадне метален къс(гайка,шаиба)........

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Декстрозата не ставали. Купувах за ракия и се разтвори без утайки

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    ДА чуковете са подвижни..Ако бяха неподвижни,какво би станало ако в барабана попадне метален къс(гайка,шаиба)........
    Малко по - трудно се раздробява, но има шанс да мине през ситото. Виждал съм такъв болт. Ножовете, казвам ножовете са закалени и заострени.

    П.П. Дали при голямата центробежна сила чуковете ще се изместват или ще са като заварени?

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А,дали болта няма да излезе с част от ситото,а ножовете на "кино".........Ножовете,които ти правиш със сигурно са заострени,но на мелницата!!!!Вероятно си виждал силажирка....

  9. #19
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    А,дали болта няма да излезе с част от ситото,а ножовете на "кино".........Ножовете,които ти правиш със сигурно са заострени,но на мелницата!!!!Вероятно си виждал силажирка....
    Повярвай ми, много съм виждал. Дори съм конструирал някои видове. Понякога дори измислям и нови машини, но това е когато нямам какво друго да правя.

    Ситото се прави от неръждаема ламарина, която ако имаме възможност може да изберем от различни видове по якост. Ако ламарината е жилава, а ножовете са закалени и са 10-12 мм. дебели ти гарантирам, че болта ще мине на брашно през отворите. Вервай ми.
    Машината за силаж направена по същия метод може и клони до 20 мм. да реже без проблем. Това е за малогабаритни машини - за големите няма да говорим.

    П.П. Но все пак не трябва да се допускат такива случки с тези машини.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    И аз,като малък се опитвах да правя ракети,предимно от вестник,но политаха само за секунди.Отказвам да споря дали чуковете на мелницата са подвижни или заострени....Като се позамисля колко зърно съм обърнал на ярма...последното беше преди месец а,другата ме чака следващия уйкенд...

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •