Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 37 от общо 37
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Реших да оставя няколко восъчни основи, монтирани през този сезон, за изграждане от пчелите през следващия сезон. През зимата, къщата на пчелина не се обитава и температурите ще паднат под нулата. За проба. През пролетта, когато ще ми трябват монтирани основи, температурите са ниски и лепенето на основите не върви добре.
    Няма проблем да зимуват рамки с поставени основи и да се ползват следващия сезон. Що касае лепенето да питам:Тази къща има ли комин?

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Ако телеовте са хоризонтални се отпускат като стоят дълго. После увисват рамките. Ако е качествена телта и не се впива в дървото телта много малко се отпуска.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма проблем да зимуват рамки с поставени основи и да се ползват следващия сезон. Що касае лепенето да питам:Тази къща има ли комин?
    Къщата има комин, има и печка на дърва. Като я запаля, стаята се затопля, но основите в кашона си остават студени. Аз съм съботно-неделен пчелар и нямам време да чакам да се затоплят.

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Къщата има комин, има и печка на дърва. Като я запаля, стаята се затопля, но основите в кашона си остават студени. Аз съм съботно-неделен пчелар и нямам време да чакам да се затоплят.
    А не може ли да я придвижиш няколко пъти над печката?

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако има ток бих взел на жената сешоара.Зиме лете ще ги загрявам без проблем.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.07.2013
    Мнения
    225
    Дръж ги цяла седмица у вас на топло, после в един фибранен сандък (4см фибран) и ги караш с колата (в купето).

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако има ток бих взел на жената сешоара.Зиме лете ще ги загрявам без проблем.
    ,


    Ей,ама красив и умен.

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •