Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 31
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR Виж публикацията
    Със сигурност е бил някой като мен. Дори може да съм бил самият аз! Ще проверя и ако са при мен, ще ти ги върна, че не искам да ям бой и онова другото, дето не пише какво е.
    А може да си си ги поръчал сам на себе си.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Във връзка с кражбите. Някой успял ли е да застрахова пчелина си срещу кражба или вандализъм?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Във връзка с кражбите. Някой успял ли е да застрахова пчелина си срещу кражба или вандализъм?
    Доколкото ми е известно никоя застрахователна компания(дружество) в България не предлага такъв вид застраховка - на пчелни кошери и семейства срещу кражба.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Проверявах през 2012 и никой не предлагаше такава застраховка. Единствената застраховка свързана с пчели беше застраховка на добивите. Беше така формулирана, че нямаше начин при настъпване на застрахователно събитие да вземеш някакво обезщетение. Тази застраховка беше измислена за да се откраднат едни пари, но беше толкова идиотска, че при положение, че държавата чрез програма поемаше 90% от застрахователната вноска не познавам някой да се е възползвал.

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    А може да си си ги поръчал сам на себе си.
    Тук като напишеш нещо,веднага се намесват корифейте,да покажат колко са умни и колко другите са прости!Аз мисля,че във форума има място и за по-простички мнения,а ако не е така нека ръководството на форума ни банне и се приключи.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  6. #26
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Във връзка с кражбите. Някой успял ли е да застрахова пчелина си срещу кражба или вандализъм?
    За застраховки не знам,но аз вече си плащам на охранителна фирма за да мога да спя спокойно.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от volodq Виж публикацията
    За застраховки не знам,но аз вече си плащам на охранителна фирма за да мога да спя спокойно.
    А те как реализират охраната? Със СОТ система или постоянна "жива охрана"? Какво им е времето за реакция?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #28
    Потребител
    Регистриран
    16.04.2012
    Мнения
    90
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    А те как реализират охраната? Със СОТ система или постоянна "жива охрана"? Какво им е времето за реакция?
    Постоянна жива охрана.Ако нещо изчезне и не го намерят до 30 дни,плащат 60 процента от стойноста.
    Всичко трябва да се прави толкова просто,колкото е възможно.Но не по-просто. Алберт Айнщайн

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Това вече е работа!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    40
    Цитат Първоначално публикувано от volodq Виж публикацията
    За застраховки не знам,но аз вече си плащам на охранителна фирма за да мога да спя спокойно.
    Коя е тази фирма?Колко ти е таксата на месец?С какво се охранява пчелина ако не е тайна де,може и налични,че се интерисувам и аз да слагам сот.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •