Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: На колко години сте?

Гласували
284. Не можете да гласувате в тази анкета
  • До 30

    55 19.37%
  • От 31 до 40

    97 34.15%
  • От 41 до 50

    84 29.58%
  • От 51 до 60

    39 13.73%
  • От 61 до 70

    8 2.82%
  • Над 70

    1 0.35%
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1

    Пчеларска възраст

    Понеже напоследък много се лансира тезата, че пчеларството е занимание само за пенсионери, реших да "отворим прозореца" и да видим аджеба къде е слънцето. И понеже веднага ще кажете, че най-възрастните пчелари не ползват интернет, което е вярно, предлагам броя на гласувалите в тази възрастова категория да го умножим по някакъв коефициент, който смятате за удачен. Очаквам предложения и гласове разбира се.

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Когато учих в техникума се появиха първите интегрални схеми. Към края на техникума - първите микропроцесори. В началото на института се появиха първите настолни компютри (за който си спомня - ИМКО-2). По-средата на института вече бяха масови Правец-8М. В края на института се появиха първите 16 битови компютри Правец-16. После аспирантура, като за завършването и вече бяха масови компютрите с процесор х286. После първата частна фирма и първия x386 компютър. И после революцията с все по-нови процесори полетя и така до ден днешен. Нови компютри се купуваха едва ли не всяка година, но не защото старите не работеха, а защото вече бяха "уж морално остарели". И така до ден днешен.

    Та аз съм живата история на интегралните микросхеми, на процесорите и на компютрите. Израстнахме заедно и се познаваме взаимно до най-големи подробности. Аз съм 60-ти набор и предполагам че всички след моя набор владеят компютрите, и то добре, но за съжаление почти всички преди моя набор имат психологически проблеми с това животно - компютъра. Такива са ми и наблюденията от запознанството с много хора, както и наблюденията ми на много служители от различните ми фирми. Според мене 1960-та година е ЕДНА ПСИХОЛОГИЧЕСКАТА ГРАНИЦА за владеенето на съвременните компютри. Всички родени след това се справят, всички родени преди това имат сериозни проблеми, при това не само с компютрите, но и с GSM-ите и дори с дистанционните на телевизорите.

    В момента съм на 53 години и ако разсъжденията са ми правилни, сериозно ще се учудя ако в тази анкета някой гласува в графите 60 и 70 години. Просто хората на възраст над 53-55 години не са имали шанса да видят в училище компютър, в резултат на което го нямат и в къщата си. От там нямат и достъп до интернет. Сигурно има и изключения, но те са много редки.

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Всички родени след това се справят...
    Абсолютно всички?
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  4. #4
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Е поне всички са имали шанса, особенно пък съвременните деца и младежи, които още от 4-годишна възраст започват да разцъкват клавиатурите и таблетите.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Прочетох мнението на колегата Матеев,защото и аз съм почти на същата възраст и за това,че и аз съм минал през същите машинарии включително перфоленти,перфокарти,магн итни ленти,магнитни дискове и прочие устройства и си спомням практиката си в завода за запаметяващи устройства в Стара Загора.А там правехме паметта на компютрите на тороидални платки с прошивки.Но наистина моето поколение има страхова невроза при работа с компа.Изключвам хора които по един или друг начин са били свързани с ЕИМ или други бързи средства за комуникация.Но повечето приятели,които имат някакъв бизнес макар и по големи от мен работят с компютри.Според мен е смешно да не можеш да комуникираш чрез интернет независимо по кой от известните способи.Сега поне има форуми,различни мрежи,групи,фейс и мейли.За всеки според вкуса.Всичко е аламинут както казва Чудомир в едноименния си разказ.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Познавам много пчелари, които са над 55-60 и си нямат представа какво е това интернет и форуми.

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    17.02.2014
    Мнения
    1
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Понеже напоследък много се лансира тезата, че пчеларството е занимание само за пенсионери, реших да "отворим прозореца" и да видим аджеба къде е слънцето. И понеже веднага ще кажете, че най-възрастните пчелари не ползват интернет, което е вярно, предлагам броя на гласувалите в тази възрастова категория да го умножим по някакъв коефициент, който смятате за удачен. Очаквам предложения и гласове разбира се.
    Аз съм на 22 години и от 3 години се занимавам имам 15 семейства и тази година смятам да ги направя 30.

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от amazing Виж публикацията
    Аз съм на 22 години и от 3 години се занимавам имам 15 семейства и тази година смятам да ги направя 30.
    Искрено ти желая успех. А след 2-3 години, да ги направиш 300, ако искаш разбира се. Поздрави.

  9. #9
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    ...Според мене 1960-та година е ЕДНА ПСИХОЛОГИЧЕСКАТА ГРАНИЦА за владеенето на съвременните компютри. Всички родени след това се справят, всички родени преди това имат сериозни проблеми, при това не само с компютрите, но и с GSM-ите и дори с дистанционните на телевизорите.

    В момента съм на 53 години и ако разсъжденията са ми правилни, сериозно ще се учудя ако в тази анкета някой гласува в графите 60 и 70 години. Просто хората на възраст над 53-55 години не са имали шанса да видят в училище компютър, в резултат на което го нямат и в къщата си. От там нямат и достъп до интернет. Сигурно има и изключения, но те са много редки.
    Баба ми е на 78 години и си разцъква из интернет(когото няма сериали) - скайп, фейсбук(имат си страница на пенсионерският клуб и качват снимки)...

  10. #10
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха-ха...... Страхотна баба си имаш. Такива живеят по 100 години, че и нагоре.................

    Би трябвало да си щастлив човек. При мене вече са починали всички баби и дядовци, както и баща ми и майка ми. Въпреки че все още се мисля за млад и жизнен на 53 години, някакси е много тягостно, когато знаеш че следващия подред ще си ти.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •