Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24
  1. #11
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    [quote="sisi_bs"]И с какво е подобрен вариянта на Буци от С.Георгиев?Някой имали книгата на Станчо Георгиев.Желая да е закупя или нейно скеро копие.Пишете на лични.Колега ,,Буци,,как разделяш рамките в корпусите.Не виждам ограничители на снимките.Да не става разделянето на самите лайсни където лежат ушичките в корпуса.Има пласмасови ограничители,но са много скъпи,и не мисля че е рентабилно да се свалят и слагат постоянно при центрофогиране или дезинфекция на рамките.А, металните оксидират.[/quote


    Ако непрактикуваш подвижно пчеларство,ограничители въобще не ти трябват.Полза от тях никаква(по-скоро пречат напр. при разпечатване с ел. нож),а наместването на рамките става много лесно,просто трябва малко практика.

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Опитът,колежке!С годините и практиката съм се научил да определям разстоянието м/у рамките на око.Отхвърлил съм металните разделители,защото те са просто един инкубатор на болести.Само за проба-демонтирайте един ограничител и ще видите,какво има там.Сигурен съм,че по-вече няма да го сложите.
    Колкото до книгата,да тя наистина е уникална и много ценна.По изложенията сигурно ще я има.

  3. #13
    gojyto_
    Guest
    Buci има и пластмасови които се коват точно като ламаринените и са 10 пъти по-добри от тях.Но на много малко места ги има.

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от gojyto_
    Buci има и пластмасови които се коват точно като ламаринените и са 10 пъти по-добри от тях.Но на много малко места ги има.
    Колега , с пластмасовите отпада горелката , като дезинфектант , а това нее за подценяване !
    Невсичко с две бузи е лице !

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А ако си на подвижно? За това най-добрия вариант е хофмановите рамки или както често ги наричаме рамки с уширения.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Колеги,като направите горната летва по тънка,каква основа слагате?ЛР основа не идва ли вече малка?

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Цитат Първоначално публикувано от petkofire
    Колеги,като направите горната летва по тънка,каква основа слагате?ЛР основа не идва ли вече малка?
    Основите по принцип са с половината ширина на горната летва по-широки (с около 12,5 мм)отколкото вътрешното разстояние на рамката, за да може да се подгъне по долната страна на горната летва и да се залепи за нея. така че би трябвало да става.

  8. #18
    gojyto_
    Guest
    То на тази снимка аз виждам, че горната летва вече е крива.НО похвално малко :D

  9. #19
    gojyto_
    Guest
    Но отпада тока при лепенето на основите

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    да, но нямаш никакви проблеми при ваденето на меда. Не се изкривяват основите, не се късат питите. Откакто слагам и вертикални телове нямам бракувана пита.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •