Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 113 от 158 ПърваПърва ... 1363103111112113114115123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,121 до 1,130 от общо 1574
  1. #1121
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Някой знае ли какъв сорт е слънчогледа и с какъв препарат и на коя фирма са обработени семената?
    Сортовете са различни,като има едни дето въобще не се посещават от пчели.Такъв в шарения слънчоглед.Земеделците купуват готови опаразитени семена и после някои от тях пак ги третират против животинки с отрова(инсекцитит).Фирми за семена са няколко и който се интересува пише в гугъл семена за посев и всичко излиза,ако пита с какво са третирани ти казват препаратите,стига да не се усетят,че си шпионин.Писах,че разликата е 100-200лв.за отровите.Много се извинявам,особенно на Валентин(заради мен бе наказан и моля да му се прости).Та за разликата в цените-заблудили са ме.Разликата е 2-2.50лв.на декър.Но,че спасението от тези отрови е по-честото даване на рядък сироп в малки дози—100%съм убеден.Сиропа им идва като неутрализатор,разрежда отровата която събират през деня.Тез които хранят го нямат тоя проблем с празните магазини,ама си траят.

  2. #1122
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Имат го,имат го,ама си прав ,че си траят дане вземе да им се развали схемичката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1123
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Имат го,имат го,ама си прав ,че си траят дане вземе да им се развали схемичката.
    При тях не е така силно изразен.
    Питаш като се смеси кумафос с пестециди,какво става.Ами при биото-не ти вземат меда щото лабораторията хваща и двете.При конвенционалния мед,ако са много големи процентите-пак,или на по-ниска цена.

  4. #1124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    При тях не е така силно изразен.
    Питаш като се смеси кумафос с пестециди,какво става.Ами при биото-не ти вземат меда щото лабораторията хваща и двете.При конвенционалния мед,ако са много големи процентите-пак,или на по-ниска цена.

    За пчелите питам аз за парите е ясно.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1125
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    За пчелите питам аз за парите е ясно.
    Според мен става още по-зле за тях.

  6. #1126
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Според мен става още по-зле за тях.


    Мерси за мнението,но нека изчакаме да видим и другите колеги какво ще кажат.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #1127
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Извадих медът ,по слаб сезон съм нямал от 15 години насам, не мога да си покрия разходите,вече се чудя дали изобщо да се занимавам със пчели!

  8. #1128
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Извадих медът ,по слаб сезон съм нямал от 15 години насам, не мога да си покрия разходите,вече се чудя дали изобщо да се занимавам със пчели!
    Навсякъде почти е така, пчелина ми който е на 900 м.н. започнах да го запасявам и спасявам от гладна смърт за зимата!

  9. #1129
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Навсякъде почти е така, пчелина ми който е на 900 м.н. започнах да го запасявам и спасявам от гладна смърт за зимата!
    При мен слънчогледа уж тръгна много добре. Много хубав летеж но магазините полупразни. После цъфна един късен масив и той май ще спаси сезона. Не знам многото валежи ли, пренасели ми се района със семейства ли?! Нещата се промениха последните 2-3 години.

  10. #1130
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Тези дни разрових петнайсетина семейства заради подмяна на майките. В много добро състояние са за след слънчогледа. Пчели много,пило също. Дъждовете не са позволили да се блокират майките и са трупали пчелна маса. Градят добре. Някои майки са снасяли и по магазините, което и през пролетта беше рядкост.

 

 
Страница 113 от 158 ПърваПърва ... 1363103111112113114115123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •