Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 98 от 158 ПърваПърва ... 488896979899100108148 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 971 до 980 от общо 1574
  1. #971
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Масово са се излюпили първите търтеи и са заели позиции на крайните рамки. Джанките ми не цъфнаха, последния сняг им е... мамата. Въпреки това има много цъфтеж както на дръвчета така и на треви и приноса на прашец е уникален. До сега не съм виждал толкова принос на прашец. Семействата "надигат глава", а първи блок с рапица вече има пионерчета.

  2. #972
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Масово са се излюпили първите търтеи и са заели позиции на крайните рамки. Джанките ми не цъфнаха, последния сняг им е... мамата. Въпреки това има много цъфтеж както на дръвчета така и на треви и приноса на прашец е уникален. До сега не съм виждал толкова принос на прашец. Семействата "надигат глава", а първи блок с рапица вече има пионерчета.
    Интересно, на мен пък ми направи впечтление липсата на търтей. Търтеево пило не видях никъде!

  3. #973
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имам малко зап.търтиево пило, а на предния преглед не ми направи впечатление да има. Все пак не ровя много много из пилото на пролет. Масово имаше по 50-60 търтея на предпоследните пити.

  4. #974
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Имам малко зап.търтиево пило, а на предния преглед не ми направи впечатление да има. Все пак не ровя много много из пилото на пролет. Масово имаше по 50-60 търтея на предпоследните пити.
    При мен всички кошери започват развитието от южната страна и може би търтейте са там. Аз започвах прегледа от свеврната стана, стигам до пило и слагам основата и може би не съм стигнал до търтейте, защото не видях нито един. Видях няколко само при облитането. Извадих 80 медови пити, ще има и за отводки, ще има и ако се развали времето и започнат да гладуват да им сложа по една на кошер.

  5. #975
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    И при мен същата картинка - един търтей няма за тамазлък, една килийка изпъкнала леко не видях!!...явно в Северна България търтеите ще са дефицитни тази пролет.

  6. #976
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Ще ходим до южна да си вземем няколко за тамазлък

  7. #977
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Ще ви дадем няколко юнака.

  8. #978
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Ще ходим до южна да си вземем няколко за тамазлък
    Майки да има само. Ние ще се погрижим. Ще ви дадем едно рамо.

  9. #979
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Имам малко зап.търтиево пило, а на предния преглед не ми направи впечатление да има. Все пак не ровя много много из пилото на пролет. Масово имаше по 50-60 търтея на предпоследните пити.
    И аз имам в кошерите търтей, от една седмица! Карловско!

  10. #980
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Масово са се излюпили първите търтеи и са заели позиции на крайните рамки. Джанките ми не цъфнаха, последния сняг им е... мамата. Въпреки това има много цъфтеж както на дръвчета така и на треви и приноса на прашец е уникален. До сега не съм виждал толкова принос на прашец. Семействата "надигат глава", а първи блок с рапица вече има пионерчета.
    Рапицата бързо ще ги вдигне на крака и то безплатно. Хубавото е, че ще даде добър старт и то навреме за акацията. Моите не съм ги отварял от преди последното застудяване и не знам дали имат или не търтиево пило. Джанките до 2-3 дни ще цъфнат и на пчелина за разлика от града, където от почти седмица цъфтят. Рапицата при мен я очаквам с около две седмици закъснение около 20-25 април. Утре ще пръскам тревата и ще погледна в част от семействата.
    Keep Walking...

 

 
Страница 98 от 158 ПърваПърва ... 488896979899100108148 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •