Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 97 от 158 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 961 до 970 от общо 1574
  1. #961
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Не.Като духне белия вятър от юг и той пристига с цистерните.На по–ниска цена и от глофозата.
    Раундъп = глифозат, т.е. едно и също.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #962
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Вчера ходих на пчелина да разпечатва рамки с мед по кошерите,както всяка година ДБ е изпреварил МК по развитие към това време на сезона,най силния ДБ е на 12 междорамия пчели 7 рамки с пило наличие на доста търтиево пило, изградили са и полирали и маточни чашки,вкарах му маточната рамка за полиране на маточниците и днес отивам да пренасям ларви,толкова рано досега не съм залагал майки та ще видим каква ще излезе накрая.

  3. #963
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Раундъп = глифозат, т.е. едно и също.
    Те тъй,ама не е баш тъй,Агро .Едно и също е само активния пестицид.Другото е тайна на Монсанто. Разликата ти спестява 10 дена,а за земеделците това е голям период от време.Те т,ва е.

  4. #964
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Към хербицида,земеделците добавят и амониева селитра за усилване на ефекта......

  5. #965
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Вчера преглеждах кошерите, доста са си намалили заасите, но имат по 5р. пило. Има вече и търтеи, излюпени и запечатано пило. Сливите са в пика си, цели поляни с мъртва коприва (великденче). Дряна е оцелял на снега и събират прашец, дано да няма вече слани!

  6. #966
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Великденче и мъртва коприва са различни билки.

  7. #967
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Великденче и мъртва коприва са различни билки.
    Това ми е известно, но голям процент от хорта казват на лилавата мъртва коприва цъвтяща по това време: великденче! Затова е в скоби! https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C...B8%D0%B2%D0%B0

  8. #968
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    В интерес на истината и аз мислех така преди. Но като започнах да търся какво е това растение със ситни сини цветчета които пчелите така харесват и го има в изобилие при мен разбрах, че греша с името.

  9. #969
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Прегледах моите животинки. Очертават се бурни времена.

  10. #970
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    В сряда 05.04,тихо и топло време,с възможност за подробен преглед.Разноцветния прашец и количеството,който принасят е радост за очите.Покритието от пчели на 7-8-9 рамки ЛР.Запечатано пило на 3-4 рамки на площ от 2/3,а прясното на 2-3 пити на площ 1/2 двустрано.И 3-те кошера,които имам оцеляха,въпреки грешките ми.Изгежда имах късмет с меката зима.От единия кошер миналата седмица изхфърлиха 10 мумии в продължение на 4-5 дни,но сега нещата изглеждат добре,като ще продължа да го наблюдавам.Развитието продължава и ситуацията се мени за ден. В последната седмица на март бях притеснен за състоянието на семействата.И затова се зарадвах,че предположенията на Дончев и Илиев се оказаха верни тогава,може би разсъждаваха най-логично.Все пак благодаря на всички за съветите,за да може един начинаещ да прескочи зимата.Сега ви желая успех и затова на работа.

 

 
Страница 97 от 158 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •