Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 104 от 158 ПърваПърва ... 45494102103104105106114154 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,031 до 1,040 от общо 1571
  1. #1031
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Аз пък се чудя като всички кошери са ми с 2 магазина вече а нямам трети. Как ще ги разцепя празния под пълния.

    Слънчогледа тая седмица ще отвори тук-там а масовия цъфтеж следващата седмица. Малко дават ниски температурите пък ще видим.


    Аз имам вече и на 4ти магазин,но проблем имам със запечатването.Мислих да почна да ги подхранвам,но се отказах.Ща взема да разваля скъпото сирене.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1032
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    След няколко години(10-20)слънчогледа и рапицата ще дават съвсем малко мед.


    Че кое вече дава?Шегувам се.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1033
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Това което не е пипано от генните мозъци и земеделието няма полза-акациа(и там пипат вече),липа,треви и от тоя род.

  4. #1034
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И тези два магазина пълни ли са?
    Само помисли над това, брат му се е съгласил да заделят пари за нови магазини и се ядосвал досега колко мед са изтървали.

  5. #1035
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Само помисли над това, брат му се е съгласил да заделят пари за нови магазини и се ядосвал досега колко мед са изтървали.


    Е то си трябва инвентар.Чувал ли си тая песен:
    ,,Попаднал във форум на хора и станал човек..."
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1036
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И тези два магазина пълни ли са?
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Само помисли над това, брат му се е съгласил да заделят пари за нови магазини и се ядосвал досега колко мед са изтървали.
    Това се отнасяше за Валентин, а от Друмев пчелар ще стане, но в някой друг живот. Ако не е брат му ще яде мед когато си купи.

  7. #1037
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Сезона се развива доста странно. Има дъжд, има топлина има доста цъфтеж, НО семействата гладуват, не се развиват. Искат си сиропа и то от доста време. Търтеите от десет дни ги гонят. ,Където е цъфнал слънчогледа, няма принос и от него въпреки последните дъждове. Всъщност много странно се разви слънчогледа при мен. Беше засят месец по-късно от нормалното (25.04 до 15.05 продължи сеитбата) Последва яко засушаване и над 15 дни нищо не поникна. Въпреки всичко до 3-4 дни ще има и при мен сериозен цъфтеж. Ще цъфне и слънчоглед около 1 метър висок който бе засят на 7.05. Труден сезон.
    И така е и не така: В северозападния, имаше цъфнала акация, но почти нищо не събраха! За разлика от южния централен, където независимо от ранния цъфтеж имаше много мед! Заключението което си направих, може и да греша!? Е: нощните и дневните температури, в южния централен температурите бяха в оптималните 25 градуса, а в северозападния около 20-22градуса. От това скоето съм чел; 25град. перфекната температура за акацията!
    В южния благодарение на дъжда имам доста билков мед, нещо почти незапомнено от много години!
    В северозападния, толкова едъри и дебели стъбла не съм наблюдавал от много време, време до цъфтеж 7-10 дни!

  8. #1038
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    И така е и не така: В северозападния, имаше цъфнала акация, но почти нищо не събраха! За разлика от южния централен, където независимо от ранния цъфтеж имаше много мед! Заключението което си направих, може и да греша!? Е: нощните и дневните температури, в южния централен температурите бяха в оптималните 25 градуса, а в северозападния около 20-22градуса. От това скоето съм чел; 25град. перфекната температура за акацията!
    В южния благодарение на дъжда имам доста билков мед, нещо почти незапомнено от много години!
    В северозападния, толкова едъри и дебели стъбла не съм наблюдавал от много време, време до цъфтеж 7-10 дни!
    Билковия мед за мен е мираж. Не само че не внасят, но са подхванали здраво и наличния. Рапица не съм вадил и сега като гледам добре че им я оставих, няма я. Акацията даде, но тези които нямат акация и нямаха и рапица свършиха парите да хранят. Влагата и температурата са супер, а не може да отвориш кошер, нападат се адски много. Заради това ми е странно. Всъщност май не беше много валежен и явно там се объркаха нещата. Днес като пътувах към пчелина си дадох сметка колко много пожълтяла трева има. Това обикновено се случва към 15.06. Редовно ходя към морето на 01.06 и наблюдавам как тръгвам от хубаво зелени треви край пътя, към Ямбол почват да се виждат пожълтели и след Карнобат си е жълто и сухо. Тази година не е така.

  9. #1039
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И тези два магазина пълни ли са?
    Половината и повече от майките снасят и в магазините. Няма ДБ няма ЛР. Така че долния магазин е с няколко пити пило и маломедни. В горния са сложили червен нектар-мед. Не е много но извадих по няколко пити запечатени до половината. В долния оставих пилото и празни пити. В горния качих маломедните. Пък като напъне слънчогледа ще видим.

  10. #1040
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Половината и повече от майките снасят и в магазините. Няма ДБ няма ЛР. Така че долния магазин е с няколко пити пило и маломедни. В горния са сложили червен нектар-мед. Не е много но извадих по няколко пити запечатени до половината. В долния оставих пилото и празни пити. В горния качих маломедните. Пък като напъне слънчогледа ще видим.
    Мисълта ми беше да се отсеят и по този начин да се махне единия. Разбрах ситуацията.

 

 
Страница 104 от 158 ПърваПърва ... 45494102103104105106114154 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •