Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 106 от 158 ПърваПърва ... 65696104105106107108116156 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,051 до 1,060 от общо 1574
  1. #1051
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не ти и трябва,че пак 10 дена ще вадиш.Вече лафа е де е Бат Янчо,мед ли вади пак?
    Що бе, нека пак дс напълнят по 3-4 магазина с мед, пък пак ще.вадя 10 дена. То от предния още има за вадене, но нали Мечо Пух казва, колкото повече, толкова повече.

  2. #1052
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Що бе, нека пак дс напълнят по 3-4 магазина с мед, пък пак ще.вадя 10 дена. То от предния още има за вадене, но нали Мечо Пух казва, колкото повече, толкова повече.
    Ще трябва не само белобъдковци,а и майки да си купя от тебМойте от как ги кръстосах с твойте само бона серат.Сигурно щото са Италианки.
    п.п.Малки семейства му е майката.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1053
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ще трябва не само белобъдковци,а и майки да си купя от тебМойте от как ги кръстосах с твойте само бона серат.Сигурно щото са Италианки.
    п.п.Малки семейства му е майката.
    Друмев, това, че им са бели...…...не е от, че им е такава породата, а от това, че постоянно си ги татразят по пудрата захар.

  4. #1054
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Друмев, това, че им са бели...…...не е от, че им е такава породата, а от това, че постоянно си ги татразят по пудрата захар.


    Може,но аз тая перга си я пазя по друг начин.Тая година бая колеги не разбраха що не има достигна белтъка докато се цилуваха.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1055
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Сезона се очертава много слаб за нашия регион.При нас цъфтят слънчогледите около 15-16 юни и това се случва всяка година откакто се занимавам с пчели. За мое нещастие хванах една доста продължителна серия от лошо време. Ниски температури почти през целия ден,превалява,духа и такова работата на слънчо. Кошерите пълни с пчели,но нектара от слънчогледа е малко и продължава да е така.Сега се чака късния,дано там да няма изненади.
    Юли месец уж ще е добре,но има прогнози поне до 20 юли за чести превалявания и температури около 30 градуса.
    Въпреки всичко,това ще ми е най-слабия сезон откакто съм станал човек.

  6. #1056
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Може,но аз тая перга си я пазя по друг начин.Тая година бая колеги не разбраха що не има достигна белтъка докато се цилуваха.
    Ако решиш да пишеш тълкователен речник,аз съм клиент.

  7. #1057
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Ако решиш да пишеш тълкователен речник,аз съм клиент.
    Е чекай малко да напиша пчеларската книга,,Как не трябва да се пчеларства".После може да помисля за речника.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #1058
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Мед се вади къде има пчели.
    Къде нема пчели снимаме празни сандъци.......

  9. #1059
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Вчера вадих меда; Очаквах билков, а то манов с характерния карамелен вкус. В райна има дъбови гори но заради валежите май стана маносването. Манов мед съм вадил 2-е или 3-и пъти откакто гледам пчели. Има доста ливадна паша след дъжда, дано съберат още нещо!

  10. #1060
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Вчера вадих меда; Очаквах билков, а то манов с характерния карамелен вкус. В райна има дъбови гори но заради валежите май стана маносването. Манов мед съм вадил 2-е или 3-и пъти откакто гледам пчели. Има доста ливадна паша след дъжда, дано съберат още нещо!


    Според мен тая мана се появи от липата.Защото липите бучаха,а само някой друга рамчица има с липа.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 106 от 158 ПърваПърва ... 65696104105106107108116156 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •