Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 114 от 158 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,131 до 1,140 от общо 1571
  1. #1131
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Положението с пълзящите не се променя, въпреки взетите мерки. Става сложно май?

  2. #1132
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Колега Дончев , какви мерки предприехте ?
    Миналият август при мен имаше единици пълзящи пчели , но тази година нямам този проблем .

  3. #1133
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Положението с пълзящите не се променя, въпреки взетите мерки. Става сложно май?
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колега Дончев , какви мерки предприехте ?
    Миналият август при мен имаше единици пълзящи пчели , но тази година нямам този проблем .
    Колко време след предприетите мерки проблема продължава? Интересно ми е кои мерки не вършат работа. Нямам голям пчеларски опит, но имам два случая на пълзящи пчели. Първия път знаех причината и се справих. Във втория(миналата година) пчелите пред едно от най-силните ми семейства изглеждаха така:
    IMG_20170706_002923.jpg
    IMG_20170705_235545.jpg
    IMG_20170706_003124.jpg
    Млади и летящи пчели които остават без мъх. Пчелите ги изхвърлят от кошера. При това дърпане им наръфват крилата. Някои, които все още могат да летят, се опитват да се приберат, но са посрещнати с агресия. Не ги жилят, а ги дърпат и бутат извън кошера. Към 10.08. няма много време за експерименти и направих профилактика със всичко което имам под ръка. Смених и майката. Видимите симптоми изчезнаха след около двайсетина дни. Така и не разбрах какво свърши работа. До момента същото семейство е добре, но за мен все още под карантина.

  4. #1134
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Какви мерки? Какви ли не. За каквото само не съм се сетил, само за това не съм ги третирал. Остана само един от методите който е най - ефикасен, но за сега изчаквам.

  5. #1135
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    ............

  6. #1136
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Черна или горска болест
    И това не е. Лекувах още при първите симптоми. Няма ефект.

  7. #1137
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Спрете да си тровите пчелите с препарати.И без това земеделците ни таковаха мамата с пръскачките.Сега се води борба само с акара с някоя органична киселина,например оксалова.Пчелите са изтощени и умират от старост.Важно е да се излюпи здраво поколение за зимата.

  8. #1138
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    Спрете да си тровите пчелите с препарати.И без това земеделците ни таковаха мамата с пръскачките.Сега се води борба само с акара с някоя органична киселина,например оксалова.Пчелите са изтощени и умират от старост.Важно е да се излюпи здраво поколение за зимата.
    Ха дано си прав, но не мисля. Това което виждам ме тревожи, а аз не съм от тия които да се тревожат без причина.

  9. #1139
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от дядо борю Виж публикацията
    .Пчелите са изтощени и умират от старост.Важно е да се излюпи здраво поколение за зимата.
    Не е от старост. Поне при мен. Млади пухкави пчелички ги гонеха от кошера. На някои мъха беше изпадал само в задната част. Симптомите са сходни на няколко болести и без лабораторен анализ е трудно. По-тежка химия от оксалова киселина и йод не използвам и дано не ми се налага.
    Дончев, "най-ефикасния метод" не дава знания. Той решава проблема "писна ми".

  10. #1140
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Дончев, "най-ефикасния метод" не дава знания. Той решава проблема "писна ми".
    Така е. Не решава проблема, но пък спира да те боли главата. Лошото, че е повсеместно и няма как да си запалим пчелините. Така, че ще ни боли главата още дълго.

 

 
Страница 114 от 158 ПърваПърва ... 1464104112113114115116124 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •