Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 92 от 158 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 911 до 920 от общо 1571
  1. #911
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За другото пило и яйца става въпрос. Мисля че всеки пчелар може да го познае.
    Ник,колко запечатано пило имаше преди десетина дена?При мен,половината бяха само със открито.Мислиш ли,че новобранеца ще разпознае яйцата на търтовките от редовните?И аз не мога,ако не знам,че яйцата на търтовкаите не са подредени(компактни), и не са на дъното.А от майка търтовка,яйцата са неразпознаваеми...само за пчелите.
    Та вентилирането-бученето по това време е в следствие на липса на майка или пряк дразнител.

  2. #912
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За другото пило и яйца става въпрос. Мисля че всеки пчелар може да го познае.
    Така си мислиш Ник и те разбирам че недоумяваш за нашите предположения, защото ти вече имаш изградена концепция на пчеловъдство.За теб тези елементарни нещица са действия в движение,подминаваш с констатация, че тук трябва да се намесиш и се намесваш компетентно,без да си задаваш въпроса''Да бъде или да не бъде?''.Ачо е напълно прав в поста си.Яйцата няма да ги познаят,запечатаното е в раб.килийки.Но каква е запечатката им?Ще познаят ли гърбатото пило/използвам този термин,защото картинката е идентична/като нямат с какво да го сравнят?Само разсъждавам без да се натрапвам,че въпросния от когото тръгна раздумката е много докачлив и все му се струва че му следят постовете колегите,пълни с.......
    Сега контролата пак ще ме нахока че............,но не можах да се стърпя .
    Ник,извини ме че използвах поста ти и за други цели.Извини ме!

  3. #913
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ник,колко запечатано пило имаше преди десетина дена?При мен,половината бяха само със открито.Мислиш ли,че новобранеца ще разпознае яйцата на търтовките от редовните?И аз не мога,ако не знам,че яйцата на търтовкаите не са подредени(компактни), и не са на дъното.А от майка търтовка,яйцата са неразпознаваеми...само за пчелите.
    Та вентилирането-бученето по това време е в следствие на липса на майка или пряк дразнител.
    Абсолютно не вярвам, че ти няма да разпознаеш търтовка по това време на годината от пръв поглед.

  4. #914
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Ник!Дръж се.Ножа е дървен!

  5. #915
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Абсолютно не вярвам, че ти няма да разпознаеш търтовка по това време на годината от пръв поглед.
    Имах в предвид самото яйце до 6-7 дневна личинка.....Всъщност,миналат а седмица сложих СР на една търтовка...добре че пчелите ми "дадоха сигнал" да ги проверя, иначе бях ги затворил......а на прелката си работеха-вкарваха прашец.Та в бързината никой не е застрахован от пропуски.

  6. #916
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Ник!Дръж се.Ножа е дървен!
    Колегите нищо лошо не са казали, даже са прави. С рутината всичко става по лесно и се забравя какво е било в началото, но си мисля че ако човек е решил да се занивама с пчели поне трябва да различава работническото пило от търтеевото и пчела от търтей.

  7. #917
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Яйцата и аз не мога да ги различавам.

  8. #918
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Яйцата и аз не мога да ги различавам.
    За какво е нужно това, ако има проблеми си личи по поведението на семейството. Майка търтовка и аз не мога да хвана докато не видя търтеевото пило или отслабването на летежа след време. Аз даже си мислех че яйцата са еднакви никога не съм заглеждал яйцата.

  9. #919
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    За какво е нужно това, ако има проблеми си личи по поведението на семейството. Майка търтовка и аз не мога да хвана докато не видя търтеевото пило или отслабването на летежа след време. Аз даже си мислех че яйцата са еднакви никога не съм заглеждал яйцата.
    До днеска и аз си мислех,че са еднакви.

  10. #920
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    До днеска и аз си мислех,че са еднакви.
    И по какво се различават ?

 

 
Страница 92 от 158 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •