Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 88 от 158 ПърваПърва ... 3878868788899098138 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 871 до 880 от общо 1574
  1. #871
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Вчера бяха прегледани стотина семейства. Прави веднага впечатление малкото запечатано пило и липсата на личинки. През изминалите 10-15 дни студове прясно пило не е гледано, а запечатаното се е поизлюпило. Семействата изглеждат доста жизнени. Приноса на прашец е вял все още. Чакам с нетърпение джанката.
    Колега от района вчера сподели, че е отворил трийсетина семейства и също като на теб му е направило впечатление много малкото запечатано пило и липсата открито такова. За сметка на това каза, че от няколко дни майките са започнали да осеменяват големи площи от питите, а пчелите масово вкарвали прашец от леската. Тук в града е студено и мъгливо, а на 30 км където ми е пчелина точно обратното- слънце и поне 7-8 градуса отгоре.
    Keep Walking...

  2. #872
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Природата се събужда със всеки изманал час. Утре дано не забравя да направя клип.

  3. #873
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Вчера довърших прегледа на моите животинки. Много добре са изкарали зимата. Дори и семейства които ги бях отписал са преживели. Запасите са добри. Даже на някои слагах празни пити за осеменяване. И при мен запечатаното пило беше малко , но майките усилено снасят.Сам една майка от късна самосмяна останала неоплодена се наложи да я подменя.
    С някои семейства ще имам проблем с роенето.

  4. #874
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Един от начините за запазване на работното състояние(до известна степен) на пчелите е използването на СР.Освен това,СР дава информация,демек, при преглед,вадиш само СР......
    Иначе на пчелина вс е нормално.Има 5 жертви,2 от есента,3 през февруари.Всички получиха СР,а повечето и ВО.

  5. #875
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Днес вкарваха много добре прашец. Цъфтят все още само треви и бряст. Дряна утре или сряда.
    Моите ще получат основи към 25-ти.

  6. #876
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Един от начините за запазване на работното състояние(до известна степен) на пчелите е използването на СР.Освен това,СР дава информация,демек, при преглед,вадиш само СР......
    Иначе на пчелина вс е нормално.Има 5 жертви,2 от есента,3 през февруари.Всички получиха СР,а повечето и ВО.
    Не е ли рано? Или храниш усилено?

  7. #877
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    А ми,усилено-суха захар.Има достатъчно прашец,но нектара е малко.Добре щеше да е да им сипя сироп но пътя е непроходим с автомобил.

  8. #878
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    В събота проверих 2 кошера ЛР.Мед по 12-15кг.Дряна е цъфнал преди 4-5 дена.Яко носят прашец.Пчели на 12и на 14 рамки.Видях,че им е тесничко иполучиха по 2 празни пити на семейство,но днес на 15 градуса при кошерите и в двата на горните прелки вентилираха.Моля за съвет!

  9. #879
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    В събота проверих 2 кошера ЛР.Мед по 12-15кг.Дряна е цъфнал преди 4-5 дена.Яко носят прашец.Пчели на 12и на 14 рамки.Видях,че им е тесничко иполучиха по 2 празни пити на семейство,но днес на 15 градуса при кошерите и в двата на горните прелки вентилираха.Моля за съвет!
    На минус 2 пият вода, на +15 градуса вентилират. Супер ген. Преди да те е налазил Доцента ( нали по вашия край беше открил Родопиката), пусни ми оферта за една пита с яйца. Може и на лично.

    пп. сериозно.

  10. #880
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    На минус 2 пият вода, на +15 градуса вентилират. Супер ген. Преди да те е налазил Доцента ( нали по вашия край беше открил Родопиката), пусни ми оферта за една пита с яйца. Може и на лично.

    пп. сериозно.


    Нещо против Родопиката ли имаш Атанасов?Моите всички са такива и да знаеш много съм доволен.Твоите ако не е тайна какъв модел са?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 88 от 158 ПърваПърва ... 3878868788899098138 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •