Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 90 от 158 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 891 до 900 от общо 1574
  1. #891
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Здравейте!Забавни сте,но хайде по-сериозно.При условие,че съм ги разширил с по 1 пита,може ли да има друга причина,като прекомерна влажност например,за да вентилират при тези температури? Благодаря предварително за отговора и успех! п.п.За оферти-още нямам количества.Ще трябва мааалко да почакаш.

  2. #892
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Здравейте!Забавни сте,но хайде по-сериозно.При условие,че съм ги разширил с по 1 пита,може ли да има друга причина,като прекомерна влажност например,за да вентилират при тези температури? Благодаря предварително за отговора и успех! п.п.За оферти-още нямам количества.Ще трябва мааалко да почакаш.
    Пчелите вентилират когато се повиши влагата или топлината в гнездото. Топлината е по - трудно да се повиши, когато отвън температурите са почти отрицателни. Значи в случая е от влага. Влага от нектар не може да е, защото в момента няма такъв приток отвън. Остава да е влага от повишена температура вътре от работата на пчелите и студения въздух отвън. Другото е ако пчеларя налива сироп, а времето е с повишена влажност/ дъждовно /.Тогава пчелите се стараят да я намалят и защо? Защото виждат нозематозата как ги дебне от някой ъгъл.

  3. #893
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    В събота,махнах фибрана.Възможно да е затова.

  4. #894
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    За оферти-още нямам количества.Ще трябва мааалко да почакаш.
    Я пиши на колко рамки са семействата, колко рамки пило имат ( за меда е ясно- нищо, че умираха от гад по някое време ), че да не ми отидат парите на вятъра. Пусни и някоя снимка, за достоверност.

  5. #895
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Семействата са на много рамки.

  6. #896
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не знам дали ще ми повярвате, но съм на пчелин в Средна Гора и ме вали градушка в момента.

  7. #897
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Семействата са на много рамки.
    Да, 6 в долния и 6 в горния корпус.

  8. #898
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    В събота,махнах фибрана.Възможно да е затова.
    Не съм следил темата и може да повтарям. Видя ли кошера дали има майка? Защото когато кошер няма майка по това време започва да бучи и да пърхат пчелите с крила все едно цялия кошер вентилира и може лесно да се заблуди начинаещ пчелар.

  9. #899
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    В събота имаше яйца и запечатано пило на 2 рамки от 2-те страни по педя.Но утре или в другиден,ще проверя.

  10. #900
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    В събота имаше яйца и запечатано пило на 2 рамки от 2-те страни по педя.Но утре или в другиден,ще проверя.
    Колега не ги рови ката час.Да не стане като маймуната като родила маймунчето от радост го удушила.Нищо лично ,но така можеш да простудиш пилото и да го изхвърлят пчелите и да им забавиш развитието.Има време нека да се постопли.Сега им трябва топлина, храна и спокойствие.Поздрави и успешен пчеларски сезон.

 

 
Страница 90 от 158 ПърваПърва ... 40808889909192100140 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •