Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 87 от 158 ПърваПърва ... 3777858687888997137 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 861 до 870 от общо 1574
  1. #861
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Колега mici–92,щом си толкова упорит да твърдиш,че пчелите от твоите кошери излитат и при този сибирски/за нашето геоположение/ студ и си принасят водица/която замръзва на 40 секунда и по–малко/,говори че са селектирани някъде в Якутия и за тях тези ниски температури са пролетни и ако има прашец и нектар ще ти напълнят по 1 магазин докато ние ще чакаме тепърва да ги стимулираме и развиваме за първа паша–овощки и рапица.Завиждам ти доброжелателно за тази селекция.
    Няма да коментирам цитирания пост на колегата Валентин,той е красноречив и би трябвало да ти светне още една лампичка,не само тази,еуфоричната,радостнат а, че пчелите ти излитат по никое време.Помисли.
    Имам чувството,че не забелязваш разликата м/у моите последни 2 поста,където са изложени факти.Ще посоча още един.Термометъра е поставен на целодневна сянка.Не мога да кажа,каква е разликата в температурите при термометъра и огретия от слънцето и на завет кошер.С цената на 10-ина умрели пчели в тавичката и около нея,разбрах,че те не са принасяли вода ,а са падали във нея,макар да имаше и завръщащи се.Факт е също,че първия ден,за 50минути след 11чи 30мин.,градусите се покачиха с 6.След като признах,че съм се заблудил за приноса на вода,трябваше да проявите снизходителност,за да има полза от присъствието ви и да отговорите на възникващия въпрос.Какво може да се направи,пчелите да не излитат по никое време?

  2. #862
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Имам чувството,че не забелязваш разликата м/у моите последни 2 поста,където са изложени факти.Ще посоча още един.Термометъра е поставен на целодневна сянка.Не мога да кажа,каква е разликата в температурите при термометъра и огретия от слънцето и на завет кошер.С цената на 10-ина умрели пчели в тавичката и около нея,разбрах,че те не са принасяли вода ,а са падали във нея,макар да имаше и завръщащи се.Факт е също,че първия ден,за 50минути след 11чи 30мин.,градусите се покачиха с 6.След като признах,че съм се заблудил за приноса на вода,трябваше да проявите снизходителност,за да има полза от присъствието ви и да отговорите на възникващия въпрос.Какво може да се направи,пчелите да не излитат по никое време?
    Става въпрос,за нашето присъствие,Вие,ваша воля.

  3. #863
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Не можех да предположа,че ще има излитане.Иначе ,им зареждам 150см-ова оребрена дъска с капеща вода.

  4. #864
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Остави нещата да се развиват по естествения си ход. Вмешателството може да има по-скоро отрицателен ефект, особено при температури като сегашните. Пчелите са преживели милиони години без нашата помощ.

  5. #865
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Термометъра е поставен на целодневна сянка.Не мога да кажа,каква е разликата в температурите при термометъра и огретия от слънцето и на завет кошер....
    От тука тръгна объркацията. Кошера е на припек и температурата в него и около него не е -2 градуса. Каква е разликата-зависи. Зад блока ми показва в момента- 6 , а отпред на припек снега се топи.

  6. #866
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Не можех да предположа,че ще има излитане.Иначе ,им зареждам 150см-ова оребрена дъска с капеща вода.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Става въпрос,за нашето присъствие,Вие,ваша воля.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    От тука тръгна объркацията. Кошера е на припек и температурата в него и около него не е -2 градуса. Каква е разликата-зависи. Зад блока ми показва в момента- 6 , а отпред на припек снега се топи.
    Аз ли съм сгрешил?Когато става въпрос за температури,замерването не става ли на сянка,както в метеостанциите?

  7. #867
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Излизат пчели и при отрицателни температури ако кошера е на припек. На един колега кошерите са под навес и на припек и се облитат при много ниски температури. За вода не знам дали ходят при минусови температури, но със сигурност летят. Когато оставя горната прелка отворена само като влезне слънчев лъч вътре някой пчели веднага се изстрелват, летят няколко метра и падат.

  8. #868
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Имам чувството,че не забелязваш разликата м/у моите последни 2 поста,където са изложени факти.Ще посоча още един.Термометъра е поставен на целодневна сянка.Не мога да кажа,каква е разликата в температурите при термометъра и огретия от слънцето и на завет кошер.С цената на 10-ина умрели пчели в тавичката и около нея,разбрах,че те не са принасяли вода ,а са падали във нея,макар да имаше и завръщащи се.Факт е също,че първия ден,за 50минути след 11чи 30мин.,градусите се покачиха с 6.След като признах,че съм се заблудил за приноса на вода,трябваше да проявите снизходителност,за да има полза от присъствието ви и да отговорите на възникващия въпрос.Какво може да се направи,пчелите да не излитат по никое време?
    Няма разлика в двата ти поста.Изложените факти са–........излитат и носят вода при–2*.При тази температура кълбото е доста плътно,а във зимното кълбо пчелите натрупват много вода в организма си.Приведеният трети пост е написан след моя.На него ти отговаря колегата Чанко конкретно с доводи,няма смисъл да го дублирам.Прочети още веднъж поста на колегата Ник–м,особено последното изречение–напълно ще ти се изясни картинката.
    Мисля,че всички тук ти обърнаха голямо внимание и ти отговаряха изчерпателно на всички въпроси които си поставял,включително и аз.Не трябва толкова бързо да изтриваш реалността и бързо,бързо да решаваш кой,колко и как.
    Относно моето присъствие тук–щом са ти делегирани такива права можеш спокойно да ме банниш.И още нещо–вземи и почети някоя друга книжка за пчелите,не чакай да ти се сервира информацията сдъвкана.

  9. #869
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Няма разлика в двата ти поста.Изложените факти са–........излитат и носят вода при–2*.При тази температура кълбото е доста плътно,а във зимното кълбо пчелите натрупват много вода в организма си.Приведеният трети пост е написан след моя.На него ти отговаря колегата Чанко конкретно с доводи,няма смисъл да го дублирам.Прочети още веднъж поста на колегата Ник–м,особено последното изречение–напълно ще ти се изясни картинката.
    Мисля,че всички тук ти обърнаха голямо внимание и ти отговаряха изчерпателно на всички въпроси които си поставял,включително и аз.Не трябва толкова бързо да изтриваш реалността и бързо,бързо да решаваш кой,колко и как.
    Относно моето присъствие тук–щом са ти делегирани такива права можеш спокойно да ме банниш.И още нещо–вземи и почети някоя друга книжка за пчелите,не чакай да ти се сервира информацията сдъвкана.
    Аз се уморих,ти може да продължаваш!

  10. #870
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Вчера бяха прегледани стотина семейства. Прави веднага впечатление малкото запечатано пило и липсата на личинки. През изминалите 10-15 дни студове прясно пило не е гледано, а запечатаното се е поизлюпило. Семействата изглеждат доста жизнени. Приноса на прашец е вял все още. Чакам с нетърпение джанката.

 

 
Страница 87 от 158 ПърваПърва ... 3777858687888997137 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •