Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 63 от 158 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 621 до 630 от общо 1574
  1. #621
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Kowalski Виж публикацията
    Ако няма достатъчно пчели може да се простуди пилото,през нощта все пак е хладничко.
    Точно заради това попитах–имаш достатъчно пчели,нали? Ей,ама хубаво е да четем всичко в поста.Адриналина подскочи.Само ще чета вече.За кой ли път си го обещавам?

  2. #622
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Точно заради това попитах–имаш достатъчно пчели,нали? Ей,ама хубаво е да четем всичко в поста.Адриналина подскочи.Само ще чета вече.За кой ли път си го обещавам?
    По много спокоен начин съм потвърдил писаното от твоя страна колега,защото миналата година съм патил от тази практика приложено в по слабите семейства.Нямам намерение да споря във форума,извинявай ако съм те засегнал.Успешна година

  3. #623
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Инвертиран сироп не съм давал до сега, но колегите масово казват че на пробите винаги свети химията от инвертазата. Дори пчелари които ползват само есен (според техните думи) пак имат проблеми. То вече всеки 2ри има гаражна машина за инвертиране. Не знам дали е така, но мен не ми се рискува защото и без това меда се продава трудно и разчитам на качество.

  4. #624
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Днес пчелите мъкнат като луди бял оранжев и жълт прашец.белия преобладава и явно са намерили доста кокичета.Вчера се разходих до близките поляни и видях направо милиони минзухари.

  5. #625
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Днес пчелите мъкнат като луди бял оранжев и жълт прашец.белия преобладава и явно са намерили доста кокичета.Вчера се разходих до близките поляни и видях направо милиони минзухари.

  6. #626
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Днес приключих с пролеттната работа по пчелина,прегледи направени,всички рамки със стар мед разпечатани и всички дъна почистени и минати с пърлачката,подхранени отново с инвертиран сироп,цяла седмица се занимавах с това но вече всичко е наред

  7. #627
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Джанката цъфти и мирише на пролет.Вече вземат сиропа като жадни.

  8. #628
    Наблюдател
    Регистриран
    20.03.2016
    Мнения
    19
    Пчеларски район
    Смолян
    А при нас сутринта валя сняг!? ❄️
    Надявам се че от сряда ще се затопли и пчелите отново ще са в работен режим.

  9. #629
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Ей, туй пчелите не спират да ме изненадват!
    1. В един от малкото ДБ дето продължавам да гледам(напук на досегашните ми впечатления) днес не открих никакво пило. Преди 20-тина дни съм записал пило на 3 рамки и прилични запаси от мед, а днес само полирани килийки на 5-6 рамки и никакво пило. И питането е: а*уе къде е мама ?
    2. В друг кошер дето го глася за японски (ала Василевса) намерих два маточника. В целия пчелин кьорав търтей няма к*во ще прави бъдещата мама не знам...
    Иначе другите са в порядък като всяка друга пролет, все едно нямаше дъъълга зима. Зорлем уморих две семейства, които бях маркирал за подхранване ала съм скрил маркировката от себе си и се чудих що ми хартисват подготвени питки. Всички други са ОК, работят на пълни обороти - внасят прашец, гледат пило, жилят собственика щотото са му забравили физиономията и те така... Идилия!!!

  10. #630
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    жилят собственика щотото са му забравили физиономията и те така... Идилия!!!
    Сложи си един портрет "Те са наша гордост" в случая Той. Тоест Ти.

 

 
Страница 63 от 158 ПърваПърва ... 1353616263646573113 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •