Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 158 ПърваПърва ... 412131415162464114 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 1574
  1. #131
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Дони радвам се че си много по-млад от мен и ще мога да си купувам майки от теб докато съм жив.

  2. #132
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Днес разговарях с колега, който беше притеснен, че след преглед в предната седмица, открил пило от 2 до 4 пило разновъзрасно! Започнал да им слага храна-"тесто"! Как е положението при вас, че аз съм обезпокоен, защото имам доста отводки, с минимални запаси, 8-10кг.

  3. #133
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Вчера при температура от 3-5 градуса правих едно леко надникване под таванките за да проверя дали всички кълба с в горния корпус където им е мястото вече. Открих само един в който кълбото не си е на мястото и още два на които беше леко захапало горния корпус но основната част е в долния. Друго ми направи впечатление и предизвика притеснение. Почти във всички хранилки имаше доста конденз. На изцяло мрежести дъна съм които са отворени към момента на 1/4. Днес времето към 14 часа беше супер и веднага реагирах с едно прегледче на петнайсетина семейства на случаен принцип. Почнах естествено от семейството което отказва да се качи в горния корпус и веднага разбрах, че грешката е в мен. Просто съм пропуснал да му взема последния мед и горния корпус е пълен до пръсване със перфектно запечатан мед. В долния имаше добри венци и се успокоих. В следващите търсех причината за конденза - пило. В половината нямаше, в останалите имаше от двайсетина килийки до кръгче с диаметър около 5см. В един открих кръг с диаметър 10-12 см като видях и открито. Видях и майката. Беше дребна, тъмна и не маркирана. Явно късна смяна, защото се старая всички майки да са ми маркирани. Количеството запаси е много добро. Днес в нито една хранилка нямаше конденз.

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Днес в нито една хранилка нямаше конденз.
    И сега изясни ли си защо е имало конденз?

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Аз нямам категоричен отговор и имам само едно предположение. Климатична аномалия. Такива "вилнеят" цяла седмица вече в пчелините. Не ме питай от къде знам. Да кажем че сота реагира не моного адекватно.
    Ако имаш теория и желаеш да я споделиш за мен ще е удоволствие.

  6. #136
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    С колегите обсъждаме големите температурни разлики денем и нощем...
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Тези температурни амплитуди са в комбинация със огромна влажност и пълно безветрие.

  8. #138
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Подобна е ситуацията и при мен. Направих основен преглед на всички кошери. От 20 семейства само в две не открих пило, в повечето има на 1 или 2 рамки на малка площ.
    При късните отводки положението е отвратително. Направих ги Фарар в началото на август с млада майка и доста пчели. В началото на октомври спрях подхранване и бяха на пило в долен корпус и почти пълен със мед горен. Сега заварвам силно семейство, пило всякакво плюс яйца на 5-6 рамки и малко мед по крайните рамки.
    Вече свикнах с късното пило (времето по поречието на Марица е много по-различно от това на 20км. на север или юг) ама тези последните ми дойдоха малко в повече.

  9. #139
    Автор
    Регистриран
    12.03.2014
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Асеновград
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    И сега изясни ли си защо е имало конденз?
    soalris -ти как мислиш за какво има конденз

  10. #140
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Гледам че доста от моите носят прашец . Значи и при тях има пило. Отдавам го на това че преди около 25 дена им дадох инвертирания сироп и се превъзбудиха.

 

 
Страница 14 от 158 ПърваПърва ... 412131415162464114 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •