Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 117 от 158 ПърваПърва ... 1767107115116117118119127 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,161 до 1,170 от общо 1571
  1. #1161
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Най- лошия сезон който съм имал.
    Не си само ти. Всички ще си признаят. Дори тези с многото кила.

    Аз съм на 50%, но пчелите продължават да се трупат в тревата, макар, че майките за сега снасят добре и запълват загубите. Третирам с разни бабини илачи, но за сега не виждам някакъв резултат. А като чета и при колеги които ползват по - съвременни и при тях не са розови облаците.

  2. #1162
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не си само ти. Всички ще си признаят. Дори тези с многото кила.
    Не вярвам , егото им е прекалено голямо.

  3. #1163
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Най- лошия сезон който съм имал.
    И при мен се очертава така, още въртя, но приноса секна. Толкова се надявах от дъждовете да има нещо както всички говореха, но няма да е така в моя район.
    1 отводка и 1 тенекия от кошер приблизително.

  4. #1164
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И при мен се очертава така, още въртя, но приноса секна. Толкова се надявах от дъждовете да има нещо както всички говореха, но няма да е така в моя район.
    1 отводка и 1 тенекия от кошер приблизително.
    Добре си ,ако това е.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1165
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Не си само ти. Всички ще си признаят. Дори тези с многото кила.

    Аз съм на 50%, но пчелите продължават да се трупат в тревата, макар, че майките за сега снасят добре и запълват загубите. Третирам с разни бабини илачи, но за сега не виждам някакъв резултат. А като чета и при колеги които ползват по - съвременни и при тях не са розови облаците.


    Пробва ли Модераторе с див пелин?А за меда не си прав някъде има много.Вярно не са много местата,но има.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #1166
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Пробва ли Модераторе с див пелин?А за меда не си прав някъде има много.Вярно не са много местата,но има.
    Само с див пелин не съм пробвал. А има ли питомен? Иначе за меда, че някъде има съм съгласен. При мен тук има едни колеги от 5 закупени отводки средата на април вадят 200 кила от акацията. Ама то зависи кой колко лъже. Та вече съм намислил и аз да мина на този метод. Като ти каже 200 кила - ти 2 тона, като ти каже 2 тона - ти 5 тона и така. Ще се надцакваме. Ще се надцакваме и след това меда му падала цената. Много мед, малка цена. И аз да го изкупувам и аз така ще правя.

  7. #1167
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И при мен се очертава така, още въртя, но приноса секна. Толкова се надявах от дъждовете да има нещо както всички говореха, но няма да е така в моя район.
    1 отводка и 1 тенекия от кошер приблизително.
    По добре си,аз от близо 70 не можах да хвана и тон,поне трйсетината отводки ми пълнят душата,от повечето ще капне по десетина кила.Заплюл съм 20 август да ги преслушам...

  8. #1168
    Потребител
    Регистриран
    27.12.2013
    Мнения
    76
    Пчеларски район
    Плевен
    Добивът е малко над половината от миналата година, а намеренията бяха да извадя доста над миналогодишния.

  9. #1169
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    До 25 май всичко вървешеповече от добре.След тази дата натравяния,пълзящи пчели и където има летеж,принесеното беше за тях.

  10. #1170
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    По добре си,аз от близо 70 не можах да хвана и тон,поне трйсетината отводки ми пълнят душата,от повечето ще капне по десетина кила.Заплюл съм 20 август да ги преслушам...
    Не знам колко съм добре, но 2016г. бях 55кг. средно, за 2017г. - 35кг. а сега 25кг. направо се плаша за 2019г. Добре се развивам.

 

 
Страница 117 от 158 ПърваПърва ... 1767107115116117118119127 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •