Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 116 от 158 ПърваПърва ... 1666106114115116117118126 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,151 до 1,160 от общо 1571
  1. #1151
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Възможно е да се е повлияло защото вирусния паралич или така наречена горска болест се донася от акара, но това пък е в последствие на липса на прашец т. е. глад, отслабване на организма и инвазия на "бацила". Това го спомена и по - горе Ник. Борба с акара, ноземата и витамини.
    Мед и прашец да не забравяме диетата тя е много важна при слаба имунна система разбира се след борба с а кара захар да рупат догодина здравите Ама като го кажа на някой се блещи щото с захар ги подсилвали и това били летни пчели а зимните кой ще ги кърми и възпитава

  2. #1152
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Модернизаторе,пробвали да смениш всички пити на кошера?
    Говорим за пчелин. Ако е един кошер, досега да съм го направил на пепел.

  3. #1153
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От къде да се вземат хубави майки, това е проблема в България.
    Зачекнеме ли този въпрос, отидоха няколко страници. Вече знаеш, че не е лесна работа майкопроизводството. Отглеждането на някакви майки е нещо което се прави масово и това диктува пазара. Селектирането на линий, които да отговорят на очакванията е труд, който не се изплаща в България за момента. Просто бранша не обезпечава хората, така че да си променят мисленето в тази посока. Аз започнах сравнително скоро и имах шанса още на старта да сравнявам обикновенни и "скъпи" майки. Попрочетох малко, понаучиха ме много и от практиката се убедих, че хубавата майка, подкрепена с подходяща технология на работа си изплаща всеки вложен лев. "Майката, майката му е майката!" Всичко започва с нея.

  4. #1154
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Зачекнеме ли този въпрос, отидоха няколко страници. Вече знаеш, че не е лесна работа майкопроизводството. Отглеждането на някакви майки е нещо което се прави масово и това диктува пазара. Селектирането на линий, които да отговорят на очакванията е труд, който не се изплаща в България за момента. Просто бранша не обезпечава хората, така че да си променят мисленето в тази посока. Аз започнах сравнително скоро и имах шанса още на старта да сравнявам обикновенни и "скъпи" майки. Попрочетох малко, понаучиха ме много и от практиката се убедих, че хубавата майка, подкрепена с подходяща технология на работа си изплаща всеки вложен лев. "Майката, майката му е майката!" Всичко започва с нея.
    В България няма линии. Няма как да се получат. В България взимаш и ако ти се падне добра ръка - печелиш. Това може да си го постигнеш и в домашни условия и дори ще е по - добре.

  5. #1155
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    В България няма линии. Няма как да се получат. В България взимаш и ако ти се падне добра ръка - печелиш. Това може да си го постигнеш и в домашни условия и дори ще е по - добре.
    Във всички сертификати на развъдните асоциации пишат линия. На мен не ми се спори да кажат производителите.

  6. #1156
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Във всички сертификати на развъдните асоциации пишат линия. На мен не ми се спори да кажат производителите.
    Да. Въз основа на научната обосновка е линия, но дали е така, само те си знаят.

  7. #1157
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Собствена селекция! При прегледа на магазините, останах изненадан; очаквах подсушени пити, а то имаше на почти всеки кошер в магазина 3-4 пити с мед. Пашата не знам каква е, има цъфтеж, но има кошери с тъмен мед, а други с светъл!

  8. #1158
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    При облитането на семейството се виждат признаци на вирусните заболявания. Засега съм забелязал само едно семейство и го следя. Вероятно има и други. Иначе естествено отпадане на старите пчели има от всички кошери.

  9. #1159
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Сезона е на приключване. Бих го определил като приличен. По-добър е от предишните два , но съм имал и много по-добри.
    Други оценки?

  10. #1160
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Най- лошия сезон който съм имал.

 

 
Страница 116 от 158 ПърваПърва ... 1666106114115116117118126 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •