Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 105 от 158 ПърваПърва ... 55595103104105106107115155 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,041 до 1,050 от общо 1571
  1. #1041
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Разчитам че в началото на слънчогледа ще допълнят и позапечатат горния магазин, а през това време пилото в долния ще започне да излиза. Ще врътна горния и после под долния.

  2. #1042
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Разчитам че в началото на слънчогледа ще допълнят и позапечатат горния магазин, а през това време пилото в долния ще започне да излиза. Ще врътна горния и после под долния.

    Горе като дигнеш магазина не залагат ли маточници за самосмяна?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #1043
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Горе като дигнеш магазина не залагат ли маточници за самосмяна?
    Не залагат. Магазина с пилото е над плодника. ЛР е на 2 корпуса за плодник и пак се качват майките в магазина. Тая година не съм ротирал ЛР само размених няколко пити с пило. В долния корпус не съм поглеждал, вероятно е блокиран с перга и приемат нектара в него. Август началото майките ако работят в горния корпус може да не ги пипам. Най-много да ги оставя с магазин отгоре.

  4. #1044
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Не залагат. Магазина с пилото е над плодника. ЛР е на 2 корпуса за плодник и пак се качват майките в магазина. Тая година не съм ротирал ЛР само размених няколко пити с пило. В долния корпус не съм поглеждал, вероятно е блокиран с перга и приемат нектара в него. Август началото майките ако работят в горния корпус може да не ги пипам. Най-много да ги оставя с магазин отгоре.
    Може и да си прав.При мен обема е по голям, около 36ДБ.На мен това ми е като будилник.Видяли маточници значи майката си е изпяла песента.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1045
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Положението става все по-ужасно. Определено се оформя мега слаб сезон с много проблеми и много работа "на вятъра". Щеше да вали една нощ, после два дни и т.н. стана цяла седмица дъжд и студ. За наше нещастие слънчогледа не намали скоростта на цъфтежа и си заминава. С него свършва и последната паша, а ние си взимаме възелина и се хващаме за големите пръсти на краката. Положението е повече от отвратително.

  6. #1046
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Като гледам прогнозата за юли месец, почти всеки ден - дъждовен.

  7. #1047
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Положението става все по-ужасно. Определено се оформя мега слаб сезон с много проблеми и много работа "на вятъра". Щеше да вали една нощ, после два дни и т.н. стана цяла седмица дъжд и студ. За наше нещастие слънчогледа не намали скоростта на цъфтежа и си заминава. С него свършва и последната паша, а ние си взимаме възелина и се хващаме за големите пръсти на краката. Положението е повече от отвратително.
    При мен положението е същото, но аз и акация нямах. От 40 кошера продадох 40 малки пчелни семейства и за сега това. Още имам надежда за слънчогледа, но с това гадно време. Тази пчеларска година започна със студен март, после 3 месеца тотална суша и сега само дъжд, студ и вятър. Миналата година по това време бях с по 3 - 4 магазина а сега са само с 1 и той празен.

  8. #1048
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен положението е същото, но аз и акация нямах. От 40 кошера продадох 40 малки пчелни семейства и за сега това. Още имам надежда за слънчогледа, но с това гадно време. Тази пчеларска година започна със студен март, после 3 месеца тотална суша и сега само дъжд, студ и вятър. Миналата година по това време бях с по 3 - 4 магазина а сега са само с 1 и той празен.
    Току-що смениха прогнозата за 10 дена хубаво време от утре. Дано циклона е сменил посоката Пожелавам на всички много слънчоглед!

  9. #1049
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    А за такива като мен, който нямат слънчоглед?

  10. #1050
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    А за такива като мен, който нямат слънчоглед?

    Не ти и трябва,че пак 10 дена ще вадиш.Вече лафа е де е Бат Янчо,мед ли вади пак?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 105 от 158 ПърваПърва ... 55595103104105106107115155 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •