Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 115 от 158 ПърваПърва ... 1565105113114115116117125 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,141 до 1,150 от общо 1574
  1. #1141
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Колко време след предприетите мерки проблема продължава? Интересно ми е кои мерки не вършат работа. Нямам голям пчеларски опит, но имам два случая на пълзящи пчели. Първия път знаех причината и се справих. Във втория(миналата година) пчелите пред едно от най-силните ми семейства изглеждаха така:
    Прикачен файл 9643
    Прикачен файл 9644
    Прикачен файл 9645
    Млади и летящи пчели които остават без мъх. Пчелите ги изхвърлят от кошера. При това дърпане им наръфват крилата. Някои, които все още могат да летят, се опитват да се приберат, но са посрещнати с агресия. Не ги жилят, а ги дърпат и бутат извън кошера. Към 10.08. няма много време за експерименти и направих профилактика със всичко което имам под ръка. Смених и майката. Видимите симптоми изчезнаха след около двайсетина дни. Така и не разбрах какво свърши работа. До момента същото семейство е добре, но за мен все още под карантина.
    Майката, майката му е майката.Майка със силен феромон лекува.
    Ако вярваш на всичко,което четеш,по-добре не чети

  2. #1142
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    И аз имах същият проблем преди години, като положението по едно време беше трагично, земята се движеше. Но всичко изчезна и от тогава не съм имал проблеми. Не съм и давал нищо друго освем за акара, за нозематоза и витамини. Да ви кажа, че бях много притеснен, дано и при вас проблема отшуми бързо.

  3. #1143
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от munchoE Виж публикацията
    Майката, майката му е майката.Майка със силен феромон лекува.
    От къде да се вземат хубави майки, това е проблема в България.

  4. #1144
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    От къде да се вземат хубави майки, това е проблема в България.
    Ник, няма нищо по-хубаво от собствените майки. Вярно, човек не може от всичко да разбира и с всичко да се занимава, но аз, лично за мен си, стигнах до извода: Пчелар, който мисли да развива стопанство в по-големи мащаби, би следвало да си произвежда майки, които да ползва според нуждите си, а излишните може да пласира на нуждаещи се колеги.

  5. #1145
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от munchoE Виж публикацията
    Майката, майката му е майката.Майка със силен феромон лекува.
    Ако е за кошер два - добре, но тука става въпрос за много. За купуване и дума да не става, а за правене на собствени е малко късно за целия пчелин.

  6. #1146
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    И аз имах същият проблем преди години, като положението по едно време беше трагично, земята се движеше. Но всичко изчезна и от тогава не съм имал проблеми. Не съм и давал нищо друго освем за акара, за нозематоза и витамини. Да ви кажа, че бях много притеснен, дано и при вас проблема отшуми бързо.
    Аз идвам до мнението, че горещото време и влагата отключват този проблем. А тази година имаше прекалено горещи и същевременно влажни дни, че и седмици.

  7. #1147
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Един пчелар имаше подобен проблем като горската болест лекува със син камък и против акар доволен е от резултата не знам дози и продължителност на лечение Може да е съвпадение излекуването Само споделям инфо ама без лабораторни изследвания си не е работа

  8. #1148
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Един пчелар имаше подобен проблем като горската болест лекува със син камък и против акар доволен е от резултата не знам дози и продължителност на лечение Може да е съвпадение излекуването Само споделям инфо ама без лабораторни изследвания си не е работа
    Възможно е да се е повлияло защото вирусния паралич или така наречена горска болест се донася от акара, но това пък е в последствие на липса на прашец т. е. глад, отслабване на организма и инвазия на "бацила". Това го спомена и по - горе Ник. Борба с акара, ноземата и витамини.

  9. #1149
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Какви мерки? Какви ли не. За каквото само не съм се сетил, само за това не съм ги третирал. Остана само един от методите който е най - ефикасен, но за сега изчаквам.
    Модернизаторе,пробвали да смениш всички пити на кошера?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1150
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Възможно е да се е повлияло защото вирусния паралич или така наречена горска болест се донася от акара, но това пък е в последствие на липса на прашец т. е. глад, отслабване на организма и инвазия на "бацила". Това го спомена и по - горе Ник. Борба с акара, ноземата и витамини.
    Което ще рече, че трябва да се поддържат силни семейства, всичко друго би следвало да се ликвидира, без милост. За малките пчелини, с по няколко семейства, това няма да се случи, но пък ще е добиване на практически опит за собствениците.

 

 
Страница 115 от 158 ПърваПърва ... 1565105113114115116117125 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •