Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 112 от 158 ПърваПърва ... 1262102110111112113114122 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,111 до 1,120 от общо 1574
  1. #1111
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Така е Калине .
    И аз очаквах да въртя слънчоглед ама нъц .
    Тук таме някоя пита .
    Другото и то през центруфугата и на сироп .

  2. #1112
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Природата си е пак както преди, макар да има малко аномалии, но както каза колегата споменавайки бай Тошо, времената бяха и други и пръскането беше като, че ли по - регламентирано. Вярно, че се криеха много неща, но пък се обръщаше внимание. Не чакаха комарите да станат бол и да вкарат заразата, а се пръскаше по рано и то през нощта. Тава съм го виждал с очите си. Кучетата не се разкарваха на глутници по улиците, а се отстрелваха по домовете. Показваха пушката през оградата и псето го няма. Виждал съм го с очите си. Пребиха нашето куче. Оставяха само ловджийските. Боровата гора я пръскаха всяка година, а сега гъсениците правят гнезда колкото мед. топки и се разхождат на върволици по два метра. Няма да давам повече примери, но всичко се следеше. Сега марки по ушите и пари в банките, а животните ходят гладни и болни. Затова ще има клади и кланици. Вирусите вилнеят, а няма кой да обърне внимание. Европейският съюз плаща, а нашите реват за добитъка открито, а скрито потриват ръце - кога ще им дадат толкова пари, ако сами си търсеха пазар на измършавелите скотове? Тя овцата не може да хване 65 лева, те му дават 190. Егати. Та и тук във форума. Как не влезе някакво величие с гръмка титла и да каже - абе глупаци - това е това и това заболяване - давайте еди какво си. От нас се иска само да налеем по някоя хранилка 2-3-4 пъти и всичко да тръгне. А то какво? Един третира за нозема, друг за вароатоза, трети за паралич, а вирусите вилнеят в купом и ние губим тонове мед, а и не само ние. Калпави управници, калпава държава. Всеки мисли само за г.... си.

  3. #1113
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Аз , не съм се отказал от слънчогледа .
    Сега започва да цъфти един блок между Кичево и Добрева чешма .
    Вчера и днес валя добре в района .

  4. #1114
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Аз , не съм се отказал от слънчогледа .
    Сега започва да цъфти един блок между Кичево и Добрева чешма .
    Вчера и днес валя добре в района .
    Аз днес им свалях магазините. Всичко цъфти от дъждовете, а не качват нищо. Ако вече видя, че започне да тече през прелката ще ги кача пак, но едва ли.

  5. #1115
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    214
    Някой знае ли какъв сорт е слънчогледа и с какъв препарат и на коя фирма са обработени семената?
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  6. #1116
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от seto4e Виж публикацията
    Някой знае ли какъв сорт е слънчогледа и с какъв препарат и на коя фирма са обработени семената?
    Какво да знаем, аз имам околовръст 4 блока слънчоглед от по 4-500 дка, който видимо е различен и е на различни арендатори.

  7. #1117
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз днес им свалях магазините. Всичко цъфти от дъждовете, а не качват нищо. Ако вече видя, че започне да тече през прелката ще ги кача пак, но едва ли.
    То и аз бях на тази вълна, но ги оставих още малко, защото като тръсна питата, капе нектара, а и не нападаха така, както е в безпашев период.

  8. #1118
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от munchoE Виж публикацията
    А на някой да му идва на ума за връзка м-у пълзяща пчела и вирусен паралич/вкл. и др. вируси/. Хич. А че аджеба болната пчела е с увредена детоксикираща с- ма и отслабена имунна с-ма и всичко ,което и дойде в "повече" я довежда до състояние на мор.Ха сега си помислете и стига сте говорили за тровене/в истинския смисъл/.
    Прав си колега,но как писах е комплексно това.Първо тровене после недохранване и по малко живот на пчелата.Много колеги може да не са забелязали изчезването на летящата пчела защо се възтановяваше бързо за няколко дена,но възрастовия баланс в кошера беше вече друг.
    Този пост е редактиран от jdrumev; 23.07.2018 в 09:41.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #1119
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Преди 30год. да не би да е била друга природата?Вадихме по два пъти мед от слънчоглед,а акар имаше по вече от сега.Сега е от пръскането от тия земеделци.Това е!


    Вчера с един братовчед на майками точно това объждах ме.Колко пъти преди и колко пъти сега се пръска.Цифрите са фрапиращи.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #1120
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То и аз бях на тази вълна, но ги оставих още малко, защото като тръсна питата, капе нектара, а и не нападаха така, както е в безпашев период.


    Аз се отказах с риск пак да го изядат.50% запечатан водно съдържание 21,5-22,0.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 112 от 158 ПърваПърва ... 1262102110111112113114122 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •