Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 111 от 158 ПърваПърва ... 1161101109110111112113121 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,101 до 1,110 от общо 1574
  1. #1101
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23
    А на някой да му идва на ума за връзка м-у пълзяща пчела и вирусен паралич/вкл. и др. вируси/. Хич. А че аджеба болната пчела е с увредена детоксикираща с- ма и отслабена имунна с-ма и всичко ,което и дойде в "повече" я довежда до състояние на мор.Ха сега си помислете и стига сте говорили за тровене/в истинския смисъл/.
    Ако вярваш на всичко,което четеш,по-добре не чети

  2. #1102
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от munchoE Виж публикацията
    А на някой да му идва на ума за връзка м-у пълзяща пчела и вирусен паралич/вкл. и др. вируси/. Хич. А че аджеба болната пчела е с увредена детоксикираща с- ма и отслабена имунна с-ма и всичко ,което и дойде в "повече" я довежда до състояние на мор.Ха сега си помислете и стига сте говорили за тровене/в истинския смисъл/.
    Има резон в твоите думи. И като се замислим все нови и нови препарати за пчели и ги тъпчем само и само да се отървем от едно, а си навличаме друга беля. Но нелогично ми се струва, това да е масово явление, т.е. при болшинството от пчеларите.

  3. #1103
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Има резон в твоите думи. И като се замислим все нови и нови препарати за пчели и ги тъпчем само и само да се отървем от едно, а си навличаме друга беля. Но нелогично ми се струва, това да е масово явление, т.е. при болшинството от пчеларите.
    Следейки кой от къде дава информация ми се струва, че навсякъде е тъй.

  4. #1104
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Следейки кой от къде дава информация ми се струва, че навсякъде е тъй.
    Което ще рече, че е ... природатааа. Или бъркам.

  5. #1105
    munchoE склонен съм да се съглася но как се разпространява вирусния паралич, след като поставяш тази хипотеза на масата вероятно си наясно. Да помислим да пламнат цели пчелини в страната (Русе, Разград, Стара Загора, Бургаско) говорим за малки големи пчелини малко не ти ли е съмнително. И то се случва кошерите да отпаднат 3-4 дена след като цъфна слънчогледа. Аз нямам пълзящи просто кошерите отпаднаха, като дадан блата са трагедия но ЛР се повъзстановиха и сега на последния блок слънчоглед се отчитат повече от добре
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #1106
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Което ще рече, че е ... природатааа. Или бъркам.
    Ми така мисля и аз и по наблюдения става след силни жеги и след това дъжд. Т. е. влага. Днес както валя при 30 и кусур градуса ще има пак мор, след утре.

  7. #1107
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ми така мисля и аз и по наблюдения става след силни жеги и след това дъжд. Т. е. влага. Днес както валя при 30 и кусур градуса ще има пак мор, след утре.
    Преди 30год. да не би да е била друга природата?Вадихме по два пъти мед от слънчоглед,а акар имаше по вече от сега.Сега е от пръскането от тия земеделци.Това е!

  8. #1108
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Преди 30год. да не би да е била друга природата?Вадихме по два пъти мед от слънчоглед,а акар имаше по вече от сега.Сега е от пръскането от тия земеделци.Това е!
    Оппа... ейй, има още живи дето помнят. Ако беше жив бай тошо щяхме да вадим по три пъти (особено с тази цена на захарта и възможността да купиш неограничено количество ).

    пп. Едно знам аз в моя район за слънчогледа- несигурна паша.

  9. #1109
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Но какво става?Какво е това?От50 години,не помня такова нещо.Юли месец,10 дни дъжд ,влага и....мъгла.

  10. #1110
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Оппа... ейй, има още живи дето помнят. Ако беше жив бай тошо щяхме да вадим по три пъти (особено с тази цена на захарта и възможността да купиш неограничено количество ).

    пп. Едно знам аз в моя район за слънчогледа- несигурна паша.
    Незнам, но тази година е кофти, друго не мога да кажа. Все е имало години и години, но като тази непомня. Някой публикува снимки с изключително силни семейства, да и аз имам, вероято и други имат такива семейства, но общата база е кофти. Да, може да има и от земеделците, тъй като тази влажна година е неприятна и за тях, но... За мен категорично природата е в основата. Пчелите и ние не сме подготвени, ей това е!

 

 
Страница 111 от 158 ПърваПърва ... 1161101109110111112113121 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •