Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 101 от 158 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,001 до 1,010 от общо 1574
  1. #1001
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Нищо няма да стане по тоя начин ако нямаш ХР майката ще отиде в най горния корпус,в най долния ще блъскат мед,магазина ще е буферна зона изобщо няма да го отчетат.Някой преди писа за цепене на пилото,че е грешка,но не помня в коя тема беше.Може и да греша все пак съм ученик във ваканция.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #1002
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Един въпрос ме тревожи от известно време; Всичко цъфна със седмици по-рано, дали след това изобилие наведнъж, няма да настъпи голям глад?

  3. #1003
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Един въпрос ме тревожи от известно време; Всичко цъфна със седмици по-рано, дали след това изобилие наведнъж, няма да настъпи голям глад?
    То и сега в цъфтежа май е глад, а след това ще е още по - голям. Пепел ми на езика.

  4. #1004
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Един въпрос ме тревожи от известно време; Всичко цъфна със седмици по-рано, дали след това изобилие наведнъж, няма да настъпи голям глад?
    20-25 дена да те поправя Бай Вълчане.Гладът не е страшен сахарта е по ефтина и от Бай Тошово време.Проблема е , че цената на инверта не пада.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #1005
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Тези дни има обилен цъфтеж,че и поваля малко,но ми направи впечатление слабия принос на прашец,въпреки изобилието му в района.При наличието на пило в момента,сигурно се консумира складираното.Сега приоритет е нектара,а след 20дни прашеца няма да е толкова много.Това значи ли че,предела е отминал?

  6. #1006
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Някой ще ме реплекира:Ти най-добре трябва да знаеш ,кога е пика на прашеца!Просто се притеснявам,че няма да са събрали нужното количество и зимата ще носят пак,като миналата година фуражни смески и няма да зная,как да им помогна.

  7. #1007
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Някой ще ме реплекира:Ти най-добре трябва да знаеш ,кога е пика на прашеца!Просто се притеснявам,че няма да са събрали нужното количество и зимата ще носят пак,като миналата година фуражни смески и няма да зная,как да им помогна.
    Ами вземи и прочети малко пчеларска литература. Надявам се по този начин да си отговориш на въпросите. Прашец внасят по всяко време - от ранна пролет до късна есен. Този който са събрали сега едва ли ще остане до зимата. До тогава ще го изяждат и вкарват нов N-пъти. И накрая пак могат да останат без такъв. Пример - пило много - прашец в природата няма или пило няма - прашец бол. Ето ти отговора. А това, че носят смески го правят и моите, а как да им помогнеш. Чрез поставяне на хранилки със заместители или стискаш палци и се .

  8. #1008
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ами вземи и прочети малко пчеларска литература. Надявам се по този начин да си отговориш на въпросите. Прашец внасят по всяко време - от ранна пролет до късна есен. Този който са събрали сега едва ли ще остане до зимата. До тогава ще го изяждат и вкарват нов N-пъти. И накрая пак могат да останат без такъв. Пример - пило много - прашец в природата няма или пило няма - прашец бол. Ето ти отговора. А това, че носят смески го правят и моите, а как да им помогнеш. Чрез поставяне на хранилки със заместители или стискаш палци и се .
    Как да се накарат,да оставят нектара и да съберът прашец?

  9. #1009
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията

    Как да се накарат,да оставят нектара и да съберът прашец?
    Сложи им намордници и като няма как да смучат нектар ще носят само прашец.

  10. #1010
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Иначе сериозно.Тази пролет,едно от семействата изхвърли 20-на мумии ,,каменно"пило.Макар,че заразяването може да стане по много начини,се питам дали причината не е била лутането и търсенето тогава на прашец от замърсени източници,защото кошерите са в населено място?

 

 
Страница 101 от 158 ПърваПърва ... 519199100101102103111151 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •