Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 158 ПърваПърва ... 444525354555664104154 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 1574
  1. #531
    Код:
    Отводките с налитане на основи през август не са добре и предполагам ще предприемам мерки за да могат да иззимуват.
    Няколко годишен опит с такива отводки, резултата винаги е бил над 50% фира. Но ако са направени през Май - Юни са ок.

  2. #532
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Това от много пило ли се е получило или ти си ги пооскубал?
    Ако въпроса е към мен!? Работя с ДБ, от плодника, никога не вадя мед. Мед вадих веднъж, средата на Юни. След това, суша и това е резултата. Нямам никакви технически, медоносни култури в гората!

  3. #533
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2015
    Мнения
    23
    Пчеларски район
    Родопи
    Днес по обяд пчелите носеха бял прашец, а в два кошера, които наблюдавах, влизаха и излизаха едри търтеи. Пчелите като че ли не ги закачаха, защото в същото време осите до към 15 часа не можеха да влязат. След това и те успяваха да се промушат през доста стеснените прелки (около три сантиметра). Отворих един кошер и видях, че осите са на питите с малко мед , които съм оставил зад преградната дъска.

  4. #534
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Топло време а паша няма.Днес заредих за втори път с питки.За месец всичко изядено.През ноща пчелите са на кълбо но през дена са си направо пролетни.Някой проверявал ли е дали още гледат пило?При мен мъкнат прашец=гледат пило.Календара на пчеларя май е писан за друга страна.

  5. #535
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    В нашия район точно обратното, студено и дъждовно време. Пчела с прашец не помня от кога не съм виждал.

  6. #536
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799

    Post

    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Топло време а паша няма.Днес заредих за втори път с питки.За месец всичко изядено.През ноща пчелите са на кълбо но през дена са си направо пролетни.Някой проверявал ли е дали още гледат пило?При мен мъкнат прашец=гледат пило.Календара на пчеларя май е писан за друга страна.
    Пило има тук там и то съвсем малко. Това че тук там влиза някоя пчела с прашец въобще не може да се приема като знак за масово гледане на пило. Нощните температури са към 5 градуса все пак. И с тези питки от сега какво целиш? И от това, че ги взимат какви изводи правиш? След като кълбото е разпуснато денем много ясно, че ще ги взимат.

  7. #537
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    При мен мъкнат прашец=гледат пило.Календара на пчеларя май е писан за друга страна.
    Тава "= гледат пило" видя ли го или така си мислиш, заради питките?

  8. #538
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    За пило не съм проверявал само по прашеца съдя.С питките от сега целя пчелете да не ми гладуват.От плодника мед не съм цедил а намаааа мед.Изяден.Какво ще ме посъветвате?Само с питките мога да краня.Резервни пити с мед нямам

  9. #539
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    За пило не съм проверявал само по прашеца съдя.С питките от сега целя пчелете да не ми гладуват.От плодника мед не съм цедил а намаааа мед.Изяден.Какво ще ме посъветвате?Само с питките мога да краня.Резервни пити с мед нямам
    Можеш да сипваш сироп 1:1. Имаше година когато вечерта сипвам сироп, а на сутринта на прелката има ледена висулка. Пълня хранилката сутринта - през деня капе вода от прелката.
    След като спряха да взимат сиропа, се оказа, че плодника е пълен с мед. Пролетта семействата се развиха много добре.

  10. #540
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Що се чудите?При последната главна паша слънчогледа в плодника имаше много мед.после в тази суша летяха събираха каквото намерят ама ядяха повече отколкото носеха.От август до средата на септември наливах сиропи със витамини.Сега пчели има факт ама медеца го ядат като фитнес маняк протеин.Тва е положението.То ако не бях цедил магазините и тях щяха да овършеят.Кажете ако желаете защо става така?Аз го отдавам на сушева година.

 

 
Страница 54 от 158 ПърваПърва ... 444525354555664104154 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 9 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 9 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •