Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 158 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 1574
  1. #101
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Скутелаторче, дали всяко животно би загинало преди да пренесе гените си?
    Офф, Слънчев лъч, - ДА ако му липсва анус (къвто летален рецесивен ген съществува при прасетата) или някой друг жизнено важен орган! Сублеталните гени, обаче убиват само част от популацията - т.е. нужен е и друг фактор ( или комбинация от няколко сублетални гена) за да предизвикат смърт.
    Всеки който е развъждал зайци, гълаби, кучета или каквото и да е друго домашно животно ( освен кокошки/патки и други такива пернати) знае че не е добре да има оплождане между майка със син или между други близки роднини. Резултатът е че голяма част от поколението не е жизнено, има дефекти и/или умира. Обаче това е стандартен метод за засилване на някой белег ( засилват се както добрите, така и лошите)- и от тези индивиди, които оцелеят, след това се подбират най-добрите и те обикновенно притежават селектирания белег/зи в по-голяма степен, отколкото родителите си. Класически пример е селекцията при говедата, или най-контрастния от всички - млеконадоя на Черно-шареното говедо, който ПРОДЪЛЖАВА ДА РАСТЕ!

    Да си виждал майка колкото слон?
    НЕ, но съм виждал куче приличащо на котка
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Офф, Слънчев лъч,
    Защо офф-каш?

    Класически пример е селекцията при говедата, или най-контрастния от всички - млеконадоя на Черно-шареното говедо, който ПРОДЪЛЖАВА ДА РАСТЕ!
    Лъжат за да вземат премии.

    НЕ, но съм виждал куче приличащо на котка
    Ха, ха. Аз пък съм виждал човек да прилича на маймуна. Абе жив маймун ти казвам. Голяма маймуна.

  3. #103
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Природата така ги е създала:
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Santa Gertrudis.jpg‎   Solway View.jpg‎   British Blue.bmp‎  
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Ех ,ако имахме такива търтеи.Какви чудеса щяха да стават.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Природата така ги е създала:


    http://pichost.me/1473812/



    И тези природата ги е създала. Цъкни в/у тях за да видиш по - отблизо как е работила природата.

  6. #106
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Края на един работен ден:
    http://prikachi.com/images/653/8109653B.jpg

    Бях обещал да кача снимки от семейството с фенотип на пчелите като мелифера мелифера, но като отидох и вече се виждаха само единични такива пчелички, явно е било нещо временно. Обаче забелязах търтей, които много наподобява на тяхния фенотип ( с изключение на това че окосмяването е още по-черно). Към момента идея си нямам от кой кошер е дошъл.

    http://prikachi.com/images/665/8109665X.jpg
    http://prikachi.com/images/668/8109668d.jpg
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    За таз годишната акация вече мога да говоря в минало време. Поне в моя район прецъфтява. Заради малките площи резултатите са средна хубост. Семействата които получиха по един корпус с изградени пити го понапълниха с нектар и започват да запечатват, но най-вероятно след като го преработят в мед няма да е пълен корпус (и на половин съм доволен). Други на които сложих магазин само с основи (нямам изградени) го игнорираха напълно и задръстиха горния корпус. Някакъв градеж видях само при едно семейство при което разделих корпусите с магазин, но и там нито нектар нито пило (магазина е от 5-6 дни).
    Вече мисля за липа, ала дали пчелите са на същото мнение...
    Най-вероятно следващата седмица ще направя някоя отводка за да освободя по силните семейства. Колко да са силни отводките карам по интуиция, но ще са слаби като цяло и няма да търся нищо от тях тази година защото не разчитам на слънчоглед.

  8. #108
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Рапицата премина, акацията почти и тя. Дори и силните ми семейства не са качили много мед в медовите корпуси. Нямат и желание за роене , все още. Макар и зимата да беше топла, изненадващо за мен , тази година семействата тръгват по-бавно в сравнение с миналата.
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Днес позавъртях около селата на север от Пловдив.Приятно впечатление ми направи детелината.По мери,градини,тротоари,банк ти всички се белее.Сега е моментът да се добие мед от детелина.Съж,че не носех телефоните..

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Днес позавъртях около селата на север от Пловдив.Приятно впечатление ми направи детелината.По мери,градини,тротоари,банк ти всички се белее.Сега е моментът да се добие мед от детелина.Съж,че не носех телефоните..

    Всъщност на 100метра от моята къща положението е същото.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1478.jpg‎  

 

 
Страница 11 от 158 ПърваПърва ... 9101112132161111 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •