Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 96 от 158 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 951 до 960 от общо 1571
  1. #951
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Мисля, че пчелите пренасят яйца: Случвало ми се няколко пъти, след като отнема майката и им оставя пита само с яйца, маточници да ми се появяват по краищата, и на други пити където е имало маточни чашки. Това съм го наблюдавал когато е много топло-горещо и сухо лятото!
    На мен ми се е случвало да видя маточнк в рамка която съм оставил на мястото на хранилката да свалят мед. Но има вариант и майката да се е качила през отвора за хранилката.

  2. #952
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    На мен ми се е случвало да видя маточнк в рамка която съм оставил на мястото на хранилката да свалят мед. Но има вариант и майката да се е качила през отвора за хранилката.
    Ами снимайте ги тия любопитни неща. Че то това си е направо за Гинес.

  3. #953
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Щом има яйца, според мен вероятността да няма майка клони към нула.
    Да, Илиев.Да,Дончев.Макар в пчеларството,да има странни и неразгадани случки(описани от А.Грънчаров),логичното мислене води до правилния извод.Другата седмица,ще бъда по-конкретен.

  4. #954
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Да, Илиев.Да,Дончев.Макар в пчеларството,да има странни и неразгадани случки(описани от А.Грънчаров),логичното мислене води до правилния извод.Другата седмица,ще бъда по-конкретен.
    Питам се : защо ги описва д-р А. Грънчаров тези случки, а не някой, като проф. Пл. Петров. Дали не ги е сънувал.

  5. #955
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Да, Илиев.Да,Дончев.Макар в пчеларството,да има странни и неразгадани случки(описани от А.Грънчаров),логичното мислене води до правилния извод.Другата седмица,ще бъда по-конкретен.
    Колега, ти направо ме хвърли в размисъл и тотално ми разби логичното мислене. Ще изчакам конкретизирането ти следващата седмица, че сега съм затруднен в отговора си за неразгаданите и странни случки в пчеларството.

  6. #956
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ходих да пръскам тревата днес и не се сдържах. Отворих 3 бр. силен, среден слаб. Пчелите не са повече от предния път (07.03) и това се очакваше, все пак през март се сменят зимните и при изчистването на пилото заради закъснелите студове семействата избуксуваха. Силния имаше пило на 5 пити, средния на 4 и слабия на 3. Пилото е всякакво но сякаш преобладаваше запечатано и яйца което пак говори за забавяне на темповете на снасяне покрай последните студове но е по добре от предния път. Запасите рязко намаляват, но за мой късмет джанката забави и до 3-4 дни всичко ще побелее, а от нея се мятат на рапицата която от седмица има хубав бутон и до десетина дни ще е готова.

  7. #957
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Ходих да пръскам тревата днес и не се сдържах. Отворих 3 бр. силен, среден слаб. Пчелите не са повече от предния път (07.03) и това се очакваше, все пак през март се сменят зимните и при изчистването на пилото заради закъснелите студове семействата избуксуваха. Силния имаше пило на 5 пити, средния на 4 и слабия на 3. Пилото е всякакво но сякаш преобладаваше запечатано и яйца което пак говори за забавяне на темповете на снасяне покрай последните студове но е по добре от предния път. Запасите рязко намаляват, но за мой късмет джанката забави и до 3-4 дни всичко ще побелее, а от нея се мятат на рапицата която от седмица има хубав бутон и до десетина дни ще е готова.
    Рости,

    Малко встрани от темата..., но искрено се надявам, че си пръскал тревата с препарат различен от "Глифозат".

    http://www.mediapool.bg/masovo-izpolzvan-herbitsid-otkrit-v-telata-na-dobrovoltsi-vklyuchitelno-i-u-nas-news207561.html

    https://biopogled.com/%D0%BF%D0%B5%D...0%D1%8F%D0%B1/

    ...Полагането на грижи за поддържане на тревата около пчелните кошери е важно мероприятие, но след време, нашите деца и внуци, ще ни "съдят" за нашето безотговорно отношение към опазването на околната среда - замърсени почви, води, въздух, растителност, храна и т.н.

    Ни най-малко имам право да те коря и поучавам, какво да правиш с твоята собственост, защото навремето и аз със своето незнание съм правил същите упражнения, но и не мога да остана мълчалив свидетел на нещо, което мисля, че може да се подобри към по-добро.

    Успех с пчеларството и опазването на природата.
    Този пост е редактиран от Niki1313; 29.03.2018 в 19:13. Причина: Добавяне на лиинк

  8. #958
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Рости,

    Малко встрани от темата..., но искрено се надявам, че си пръскал тревата с препарат различен от "Глифозат".
    Успех с пчеларството и опазването на природата.
    Е и какъв да е той,че да има същото въздействие? Да,сетих се –Раундъп,действа по–бързо и по –безболезнено.Само 25 години.

  9. #959
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е и какъв да е той,че да има същото въздействие? Да,сетих се –Раундъп,действа по–бързо и по –безболезнено.Само 25 години.


    Те не го ли спряха от производство?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #960
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Те не го ли спряха от производство?
    Не.Като духне белия вятър от юг и той пристига с цистерните.На по–ниска цена и от глофозата.

 

 
Страница 96 от 158 ПърваПърва ... 46869495969798106146 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •