Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 100 от 158 ПърваПърва ... 50909899100101102110150 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 991 до 1,000 от общо 1574
  1. #991
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Първите акации се белнаха, до 2 дена ако задържи жегата ще започне цъвтежа. Идва "априлския сняг" :D

  2. #992
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Рапицата при мен скоро няма да прецъфти а акацията наближава. Чиста акация няма да има.

  3. #993
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от srg Виж публикацията
    Рапицата при мен скоро няма да прецъфти а акацията наближава. Чиста акация няма да има.
    По добре да има нещо от колкото нищо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  4. #994
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    По добре да има нещо от колкото нищо.
    В Карловско вече е цъфнала на 70% Акацията! Глога, мекиша, рожкова и той е в силата си!? Май ще има мед!

  5. #995
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    https://sinor.bg/14700-ZhALTA-AKACIYa-I-ZLATEN-DAZhD
    Това го поставих заради мнения, които вече не виждам.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #996
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Златен дъжд (Laburnum vulgare Berhl et. Presl.) аз като ви казвам,че е подходящ за тъщи не ми вярвате.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #997
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Каква стана тя?На финалната права,с високите температури в последните дни на север ни изпревариха!

  8. #998
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Днес нагледах рапицата и о чудо, взела че почти прецъфтяла. Тук таме жълтее но се зеленее много повече. А акацията тъкмо почва да цъфти усилено. А в дерето нагоре още не се е белнала. Чувствата които напират в мен са много динамични :D

  9. #999
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Побеля акацията и при нас,макар хубаво да не е разтворила цветчета.Липата до 3-4 дни ще се отчете и тя. Вчера отворих 2 кошера,с намерение да ротирам първите 2 к-са,но какво видях.В горния к/с на 4 пълни рамки скоро запечатано пило,оскъден прашец и обилно разтелен нектар във форма на дебел венец.Поставих нов к/с с 5 изградени пити и 5 основи през една м/у двата корпуса без да ги ротирам.Първи к/с пълен, като и тук прашеца и пилото са малко.Отворени са основната и всички прелки на корпусите.Правилно ли съм постъпил и ако не ,ще съм благодарен да споделите в какво!

  10. #1000
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Побеля акацията и при нас,макар хубаво да не е разтворила цветчета.Липата до 3-4 дни ще се отчете и тя. Вчера отворих 2 кошера,с намерение да ротирам първите 2 к-са,но какво видях.В горния к/с на 4 пълни рамки скоро запечатано пило,оскъден прашец и обилно разтелен нектар във форма на дебел венец.Поставих нов к/с с 5 изградени пити и 5 основи през една м/у двата корпуса без да ги ротирам.Първи к/с пълен, като и тук прашеца и пилото са малко.Отворени са основната и всички прелки на корпусите.Правилно ли съм постъпил и ако не ,ще съм благодарен да споделите в какво!
    Доколкото разбирам, си разделил пилото с празен корпус. Задължително проверка за маточници след 4 дни! Ако трябва стръсквай пчелите, но щателни прегледай! Гледай и за "скрити," почти вградени в питата маточници. След още 4 дни аз лично, пак бих проверил. При това разделяне и отворени прелки, пчелите в корпуса с пило, без майка и отворени прелки, често губят усещане за присъствието и' и залагат маточници. Ако дъното ти е с голяма мрежа, може да не оставяш отворени прелки в горните корпуси. При такова разширение е добре да оставиш майката в първи. При положение, че са отворени само първите корпуси, всички влизащи и излизащи пчели усещат майката минавайки през нейния корпус. Това не отменя проверката! Ако държиш на медосбор, грижи се семейството да не се разсейва!

 

 
Страница 100 от 158 ПърваПърва ... 50909899100101102110150 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •