Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 158 ПърваПърва ... 210111213142262112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 1574
  1. #111
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Днес позавъртях около селата на север от Пловдив.Приятно впечатление ми направи детелината.По мери,градини,тротоари,банк ти всички се белее.Сега е моментът да се добие мед от детелина.Съж,че не носех телефоните..
    Покрай пчелина ми има много детелина и миналата година между преваляванията събираха от нея , поне по 10 кг от кошер сигурно е дала , защото друго нищо не хванаха по това време освен нея и други треви, а средата на юни вадих по около 20 кг от кошер .

    Сега гледам , че почва да цъфти и мисля че ще уплътни добре времето между акацията и липата

  2. #112
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Днес позавъртях около селата на север от Пловдив.Приятно впечатление ми направи детелината.По мери,градини,тротоари,банк ти всички се белее.Сега е моментът да се добие мед от детелина.Съж,че не носех телефоните..
    Покрай пчелина ми има много детелина и миналата година между преваляванията събираха от нея , поне по 10 кг от кошер сигурно е дала , защото друго нищо не хванаха по това време освен нея и други треви, а средата на юни вадих по около 20 кг от кошер .

    Сега гледам , че почва да цъфти и мисля че ще уплътни добре времето между акацията и липата

  3. #113
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    При мен започнаха да отглеждат търтеи отново. Ако се задържи времето така, май ще има още една партида специална колекция майки
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И моите последно преди седмица гледаха търтиево пило а видимо търтеите бяха много по-малко

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    При мен започнаха да отглеждат търтеи отново. Ако се задържи времето така, май ще има още една партида специална колекция майки
    Да разбирам ли, че рано на пролет ще имаш майки за мързеливци като мен, дето няма да си оставят запасни тази година?

  6. #116
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз всяка година имам презимували и тези които са предвидени да останат по нуклеусите в общи линии вече снасят. Но ако продължи така мога да направя и оплодя , според това колко търтеи ще успея да събера, още 10- 20 майки за себе си
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #117
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    DSCN03171.JPG

    B26. За сега изглежда обещаваща (малка изненада). Ако не ме разочарова с нещо фрапиращо, догодина може се окаже сред най-добрите разплодни майки.

    DSCN03351.JPG
    Така беше до оня ден. Стършлите нямат никакъв шанс.
    DSCN03381.JPG
    Опа, ето един
    DSCN03511.JPG
    Това семейство беше най-зле тази година. Самата линия беше проблемна - в началото тръгва страхотно, но после патогените я настигат и чумее. Майката беше от 2013 и цяла година не успя да събере нищо, дори се наложи да го подхранвам по средата на слънчогледа за да не умре от глад! След като в началото на Август му смених майката с маточник от близкородствените линии (един вид тест) се надявах да се посъвземе колкото да оцелее и да го видя догодина какво ще прави, но за сега сега се справя повече от добре!
    DSCN03551.JPG
    И от вчера.... Това беше едно от семействата, които тази година ползвах за бащини (майка от началото на 2013г). Майката вече беше започнала да сдава багажа, тъй като вече имаше излюпени маточници от самосмяна. Ще почакам новата майка докато се оплоди, след което ще придам нова.
    DSCN03711.JPG
    Е те така става, който не си знае силата и се задръства със мед.... Не е много, но е предостатъчно за да оцелее и да не изисква никакви грижи на пролет.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #118
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    <p>
    Вчера беше слънчево с температура на въздуха 15 градуса и отидох да видя какво е положението с пчелите. Пред кошерите имаше по 50-60 пчели загинали в битка с осите, но и осите бяха дали доста жертви. В капаните не се бяха хванали много.
    Иначе пило вече нямат, но продължават да носят оранжев и бледо жълт прашец. Запасите от мед са около 16-18 кг.
    Използвах хубавото време да ги третирам с ОК.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  9. #119
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Някой беше споменал нещо за открито пило през Ноември?

    Днес трябваше да отворя един кошер, тъй като му бях сменил майката със маточник и бях загубил представа дали е маркирана или не. Преди време го бях отварял, но така и не успях да открия майката ( понеже не ми се вдигаше горния корпус, реших че е по-добре да го затворя и да пробвам пак някой друг път).

    Времето беше топло и пчелите изглеждат повече отколкото са в действителност.
    DSCN392.JPG

    Ето я и нея
    DSCN395.JPG

    Пилото и яйцата в горния корпус се намираха на 3 рамки
    DSCN399.JPG

    Същата рамка, само че подместих малко пчелите
    DSCN400.JPG

    Яйца и прясно пило от друга рамка
    DSCN404.JPG

    Естествено, пак не ми се ровеше в долния корпус
    DSCN402.JPG


    В това семейство плодника е стеснен и издължен по вертикала (т.е. по малко и в двата плодника). Така си подредиха запасите през лятото и така ще карат докато меда не бъде изконсумиран. Догодина ще стане ясно дали майката ще избере да снася само в единия корпус или пак ще разхвърля пилото.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #120
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Във България ли се намира този кошер??

 

 
Страница 12 от 158 ПърваПърва ... 210111213142262112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •