Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 67 от 158 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 661 до 670 от общо 1574
  1. #661
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ха, ха...най накрая те принуди Атанасов да си признаеш.
    Дали?! Няма такова нещо. Изцедих цветущите му думи и сам го написах, че той много завоалирано го намеква. Но това разбира се е негово мнение, щом и пармак ми тури

  2. #662
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Здравейте колеги,аз не съм от тоя регион,но днес колега от с.Величково обл. Пазарджик ми звънна.Кошерите са му останали на по една шепа пчели всичко е измрело в кошера и пред него.Ако има колеги от тоя регион моля да споделят как е при тях.В близост до пчелина му има блок рапица.

  3. #663
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Утре ще проверя и споделя. По въздух съм на по-малко от десетина км. Иначе по спомени от миналата година там няма компактни масиви рапица, а само разпокъсани блокове и вероятно с различни собственици и става една хвани единия пребий другия (или профилактично - подред)!

  4. #664
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    При мен всичко е нормално със семействата. Вчера някои дори ме изненадаха приятно. Още на първи кошер(1ЛР с 3 магазина и майка Бък от 2015г) намерих най горния магазин пълен с тъмен мед и наченки на запечатване. Почти бях сигурен, че са взели на абордаж някой слабак, но и по другите семейства има доста рамки със същия нектар(за мен не е рапица, макар, че има малки площи на относително голямо разстояние).
    Акацията е побеляла при мен и всеки момент ще тръгне нектар. Дано и времето позволи да поработят семействата, че някои вече наредиха маточниците.

  5. #665
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Акацията цъвна, дано тази година има акациев мед!

  6. #666
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Днес,започнах да подменям майки на със зрели маточници и се чудих по едно време,май ли е или септенври,само да изкарам някоя рамка навън от кошер и моментално тръгват да я обират,досега ги хранех по 2 хранилки на седмица за 8 седмици ми изядоха ушите и в момента съм спрял да храня но егати и гладът който настана,иначе ми изградиха между 4 и 6 основи на семейство

  7. #667
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ако си в полето и нямаш рапица глада е тотален. Всичко е засято и нищо не цъфти. Овошките прецъфтяха, синорите също. Хранителна пустиня за пчелите. В Средна гора положението е различно, там пък ниските нощни температури продължават и въпреки многото цъфтеж нектара е много малко. Аз имам един рапица на доста разстояние ама ги залъгва. Акацията в ниското днес трябва да отвори по високото поне седмица още. Късните слани са унищожили на места 100% акацията, а на места ще има цвят само по върховете на дърветата. Малко са местата които са без поражения. Орехите са унищожени на 90% защото сланите удариха три поредни вечери точно в цъфтежа им.

  8. #668
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Днес направих преглед на оплодните сандъчета,всички майки излюпени вчера на 100% ,чакам до 10 дни да се оплодят,процента ми на приемане на ларвите беше 60%(най-ниския който съм имал досега),та ме досрамя да публикувам снимка защото щтеше да бледнее пред снимката на колегата rosty_sz 100% приети ларви

  9. #669
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ти , си работил , а това е отличен резултат .
    Горе главата , следващият път повече .
    Успех друже !

  10. #670
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Случва се да приемат и 100% случва се и по малко. Току що ми се наложи да унищожа едни красавци на 15 дни. Интересно че ги погледнах като бяха запечатани и бяха 18 бр. Сега ги вадя 12 броя добре другите унищожени. Един колега вчера ми сподели за същото при него. До сега не ми де беше случвало отглеждач да разрушава наточници след запечатване.

 

 
Страница 67 от 158 ПърваПърва ... 1757656667686977117 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •