Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 80 от 158 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 791 до 800 от общо 1574
  1. #791
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И на мен ще ми е интересно, ако след мека зима, следва студена пролет. При мен щогоде са на плътно кълбо, въпреки денонощно положителните температури. И аз за сега ще пасувам.

    П.П. Аз лично есен не мога да кажа, че имам проблеми с преустановяване на осеменяването. След 15 Октомври нямам пило. Поне в последните 7г.

  2. #792
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    До преди седмица ,имаше пило непрекъснато.Предполагам,ч е разхода на прашец се е увеличил.Ако се установи недостиг–захарната питка с прашец,дали ще я взимат?

  3. #793
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    До преди седмица ,имаше пило непрекъснато.Предполагам,ч е разхода на прашец се е увеличил.Ако се установи недостиг–захарната питка с прашец,дали ще я взимат?
    Зимата не е време да се подбуждат със прашец, това се дава когато започне обилния проток във природата и района е беден на прашец. За какво е това натискане и после студена пролет и само проблеми.

  4. #794
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    До преди седмица ,имаше пило непрекъснато.Предполагам,ч е разхода на прашец се е увеличил.Ако се установи недостиг–захарната питка с прашец,дали ще я взимат?
    Горе-доу познавам района на Кирково.Ако са там пчелите,сложи обикновена питка от пудра захар и мед.....бяло море ще свърши останалото..

  5. #795
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ослушването свърши. Зимата дойде, а венците вече са поизтънели. В събота ги почвам. Много я мразя тая процедура ама няма как, ще теябва да получат порция над главичките.

  6. #796
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Вчера прослушах моите. Всички са живи засега. Дори едно слабо семейство без майка което очаквах да е загинало - крета.

  7. #797
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Току що свърших с подхранването. Армията е на лице, но редиците малко редки. Както и очаквах има доста от по-слабичките на по 4 рамки. Често изкачаха и на 5-6 рамки и най-много 15 бройки на по 8 рамки. Това при температура 2-5 градуса. Забелязах че се е повила влага в хранилките а само преди 10 дни бяха напълно сухи. В петък имаше здраво облитане и не еидях нито една да внесе прашец.

  8. #798
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    И аз подадох 5 хранилки. Ама да ме питаш защо, и аз не знам. Беше замръзнало сутринта и рекох да прескоча до пчелина, преди да разкаля.

  9. #799
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    6 междини е добре сега. Тия 6 междурамия след месец ще гледат 3 пити пило. То тогава ще им трябва сериозното хранене. И летеж, цъфтеж.

  10. #800
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    В петък раздадох питките, очаквах да са изяли всичко и да гладуват, но на много от семействата питките Апифонда си седяха от октомври!

 

 
Страница 80 от 158 ПърваПърва ... 3070787980818290130 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •