Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 158 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 1571
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Карловско, дъждът ми съсипа акацията! Дано да хванат отливаднта паша!

  2. #22
    Потребител
    Регистриран
    03.08.2012
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Пазарджик
    В Пазарджик ....същата работа ..... 40 дни валя ..... а сега ми писна да гоня роеве

  3. #23
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от kseno Виж публикацията
    В Пазарджик ....същата работа ..... 40 дни валя ..... а сега ми писна да гоня роеве
    Ей сега ми стана ясно защо няма кошери по магазините в Пазарджик...Шегувам се градски. И аз съм на същия хал, поръчката на корпусите ми закъснява а питомците не чакат. Заселил съм всичко що е свободно плюс нуклеуси "самоделки" та даже и преносното сандъче. Търсех вина единствено в себе си като новобранец, но се оплакват масово колегите. Ясно ми е, че мед няма да има но ме успокоява, че и без това исках да увелича семействата.

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    03.08.2012
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Ми .... няма ... Почнах да ги правя сам

  5. #25
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Standart Виж публикацията
    Ей сега ми стана ясно защо няма кошери по магазините в Пазарджик...Шегувам се градски. И аз съм на същия хал, поръчката на корпусите ми закъснява а питомците не чакат. Заселил съм всичко що е свободно плюс нуклеуси "самоделки" та даже и преносното сандъче. Търсех вина единствено в себе си като новобранец, но се оплакват масово колегите. Ясно ми е, че мед няма да има но ме успокоява, че и без това исках да увелича семействата.
    И аз съм в паника от липсата на инвентар (нови кошери). Добре че поимвам някой друг излишен корпус (ДБ, ЛР, Магазин - няма значение), та започнах да правя следния номер:
    1. На съществуващ кошер най-отгоре слагам дебел найлон
    2. Върху него слагам нов корпус с пробита в него дупка (Полските корпуси си я имат по презумпция)
    3. Това всъщност е корпус на нова отводка
    4. Върху нея слагам найлон и след това още един корпус с още една отводка
    5. Продължавам наденицата нагоре така с по 3-4 отводки върху един единствен кошер
    6. Чакам 2 ТИР-а с нови кошери и хвърлям боб кога ще дойдат

  6. #26
    Малко извън темата за липсата на кошери и в Бургас има липса на инвентар. Но да ви питам как е при вас ситуацията с основите тук при нас едно че ги няма но цената им е 1,10 или 1,20. Вярно че много рояци много нещо но за мен това не са нормални цени
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.05.2013
    Мнения
    336
    Във Враца леките восъчни основи са по 90ст.а тежките по 1,10

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Просто цената на восъка порастна с много. Няма как да не порастнат и цените на основите. Надценката на един производител на основи е 12-13 стотинки върху цената на восъка, като от тях печалбата е 3-4 стотинки. Всичко друго в цената е ЦЕНА НА ВОСЪКА.

    Очаквайте още повишаване на цената на основите, защото на европейските пазари восъка върви по 12 лева, по толкова ще тръгне и у нас максимум до 1 година. Това ще увеличи цената на основите с още около 30 стотинки.

    На който не му харесва - ами да си събира собствен восък и да си прави основи на ишлеме.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Извън темата - за трета година подвижно пчеларстване и още не мога да разбера що е то роене и има ли то почва в многокорпусните кошери?

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Vmitev Виж публикацията
    Извън темата - за трета година подвижно пчеларстване и още не мога да разбера що е то роене и има ли то почва в многокорпусните кошери?
    Не "наливай огън в маслото" колега. Чукай на дърво и си трай, че идват зими и други неволи могат да разбулят заспалите духове (недай боже).

 

 
Страница 3 от 158 ПърваПърва 123451353103 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •