Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 158 ПърваПърва ... 917181920212969119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 1574
  1. #181
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Снощи говорих с пчелар в Свиленградски район и при него най-силните му семейства са умрели.При преглед е забелязал,че пилото е пръснато по рамките(имало е доста),а медните венци си седяли,т.е имало е мед в кошера.Кошерите са опушени добре.Фактически пчелите са се подлъгали по хубавото време и след нова година когато е застудило са аут.Дали това може да е причината?Моите са с отворена долна и около 5 см горна прелка.С магазините са си-аз не ги свалям.
    Медените венци щом са там проблема не в храната пчелите къде са умрели ли са в кошера или ги няма въобще.

  2. #182
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Пчелите са били вътре в кошера и около него!

  3. #183
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Това ще да е Странджаския синдром. Пролетта още не е дошла и загубите може да са повече. Ван Хенегам ще ви обясни по подробно.

  4. #184
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Снощи говорих с пчелар в Свиленградски район и при него най-силните му семейства са умрели.При преглед е забелязал,че пилото е пръснато по рамките(имало е доста),а медните венци си седяли,т.е имало е мед в кошера.Кошерите са опушени добре.Фактически пчелите са се подлъгали по хубавото време и след нова година когато е застудило са аут.Дали това може да е причината?Моите са с отворена долна и около 5 см горна прелка.С магазините са си-аз не ги свалям.
    Много пило и не са можели да затворят кълбото, направили са няколко малки кълба които не са понесли студа. Един вариант, но може да има много знайни и незнайни причини.

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ники, как си го представяш това въобще? Навъртя годинки в занаята, направи чуден пчелин, а това изказване ......
    Пилото винаги, ама абсолютно винаги започва от средата (центъра) и се разширява постепенно. Няма начин да има пило тук таме. Това са абсолютни глупости. Колкото и топли дни да имаше нощите си бяха на 5-6 градуса което си е студено. Ако има снесено пило което не се покрива нощем ще го изчистят веднага. Преди малко си споделил че не си наблюдавал изхвърлени ларви на твоите кошери и това е абсолютно възможно и е правилно да се наблюдава ама горното ти предположение е е .....

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Написах го този коментар понеже това го видях това с очите си при познат. И на мен ми изглежда странно но е факт, пило разхвърляно на 6-7 рамки и то през рамка и 3 кълба като 2те малки умрели а основното с майката живо, става въпрос за много силен кошер.

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пчеларя е размествал рамки по никое време или е направил някоя друга щуротия.
    И колко е много силен тоя кошер и колко свободно място има по питите за да се разхвърля пило че да стават и малки кълба? Ако кошера е наистина много силен кълбото ще е 35-40см диаметър тоест ще заема 8 междурамия и почти цяла пита ДБ във височина. Къде е ще е това пило че да не го покрива кълбото?

  8. #188
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Пчеларя е размествал рамки по никое време или е направил някоя друга щуротия.
    И колко е много силен тоя кошер и колко свободно място има по питите за да се разхвърля пило че да стават и малки кълба? Ако кошера е наистина много силен кълбото ще е 35-40см диаметър тоест ще заема 8 междурамия и почти цяла пита ДБ във височина. Къде е ще е това пило че да не го покрива кълбото?
    Да възможно е, и на мен ми хрумна че е имало някакво разместване когато не е трябвало.

  9. #189
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Написах го този коментар понеже това го видях това с очите си при познат. И на мен ми изглежда странно но е факт, пило разхвърляно на 6-7 рамки и то през рамка и 3 кълба като 2те малки умрели а основното с майката живо, става въпрос за много силен кошер.
    Не бих жалил за подобно семейство. Това показва неспособност за презимуване в нашите условия, ако не тази зима то през следващата щеше да загине. Интересно дали в пчелина има полусестри на тази майка и дали и те са загинали по подобен начин ?!

  10. #190
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от iliew Виж публикацията
    Не бих жалил за подобно семейство. Това показва неспособност за презимуване в нашите условия, ако не тази зима то през следващата щеше да загине. Интересно дали в пчелина има полусестри на тази майка и дали и те са загинали по подобен начин ?!
    Ти хвана вяра, че семейството е виновно? О, не. Както каза Рости тук някой работи яко, но без каквито и знания.

 

 
Страница 19 от 158 ПърваПърва ... 917181920212969119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •