Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 152 от 158 ПърваПърва ... 52102142150151152153154 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,511 до 1,520 от общо 1574
  1. #1511
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Колко семейства са загинали?
    И как така " всичко", то и зима не е имало още...
    70-80 кошера. Миналата седмица се отбих до пчеларският магазин да си поговорим и мина някакъв, каза че 500 кошера са му умряли. Не го познавам и не знам колко е вярно. Около мен също има голяма смъртност на тези малките пчелини, с големите не съм говорил и не знам при тях как е. При мен 2 запсни майки са умряли, прибрах рамките и гледам са имали по 2 рамки пило колкото длан и не са могли да затворят кълбата, направили са нещо като полумесец от задната страна на пилото и са умряли.

  2. #1512
    Наблюдател
    Регистриран
    23.06.2016
    Мнения
    10
    Страшно много акар тази година. А чета за някаква нова гад от Азия....

  3. #1513
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Nick Виж публикацията
    Страшно много акар тази година. А чета за някаква нова гад от Азия....
    Дай малко по-подробно, ако не те затруднява ...

  4. #1514
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    895
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Дай малко по-подробно, ако не те затруднява ...
    нозема церана

  5. #1515
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Tropilaelaps е вече в Европа, тропическия акар с промяната на климата превзема нови територии. Паразитира освен върху пчели и върху топлокръвни / гризачи, птици /, които спомагат за неговото пренасяне на огромни разстояния. Все по-скъпо ще става хобито пчеларство в Европа. Стягайте се, борбата ще бъде още по-трудна от тази с Вароа.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  6. #1516
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Tropilaelaps е вече в Европа, тропическия акар с промяната на климата превзема нови територии. Паразитира освен върху пчели и върху топлокръвни / гризачи, птици /, които спомагат за неговото пренасяне на огромни разстояния. Все по-скъпо ще става хобито пчеларство в Европа. Стягайте се, борбата ще бъде още по-трудна от тази с Вароа.
    Ние с вароа не можем да се справим.

  7. #1517
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Та вече имат храна.
    Днес погледнах да видя как вървят нещата. Тия лами почти са ударили 1кг. питка за 12 дена. Бяха натиснали крайните рамки дето им сложих и теглят мед и от тях. Изглежда е било много празно около кълбата. Само се надявам да пренасят а не да гледат пило, че колегите по морето казват че е много пилото в момента, но при нас 1 месец студено и гадно време и се надявам да нямат много пило.

  8. #1518
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Днес погледнах да видя как вървят нещата. Тия лами почти са ударили 1кг. питка за 12 дена. Бяха натиснали крайните рамки дето им сложих и теглят мед и от тях. Изглежда е било много празно около кълбата. Само се надявам да пренасят а не да гледат пило, че колегите по морето казват че е много пилото в момента, но при нас 1 месец студено и гадно време и се надявам да нямат много пило.
    Колко студено беше? Вероятно са нанасяли от храната по питите... Днес, ще погледна и аз моите... остатъци.

  9. #1519
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    При мен около 70% гледат пило,и активно се хранят( хранилките са пълни с конденз). Питка от 1 кг гладен я прибира за 3 дни към момента. Преди няколко дни сутринта на -2 излизаха и се прибираха след няколко кръгчета.

  10. #1520
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    При мен около 70% гледат пило,и активно се хранят( хранилките са пълни с конденз). Питка от 1 кг гладен я прибира за 3 дни към момента. Преди няколко дни сутринта на -2 излизаха и се прибираха след няколко кръгчета.
    Надявам се да нямат толкова пило при мен. Беше си цял месец минусови и нямат конденз на найлоните.

 

 
Страница 152 от 158 ПърваПърва ... 52102142150151152153154 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 8 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 8 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •