Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Възнамерявате ли да се откажете от пчеларството?

Гласували
112. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Да.

    3 2.68%
  • Не.

    101 90.18%
  • Не, но няма да се развивам повече.

    8 7.14%
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 20
  1. #1

    Има ли желаещи да се откажат от пчеларството?

    Много съм любопитен, какви са настроенията сред пчеларите и дали някой възнамерява да се откаже от отглеждането на пчели.
    Аз поне имам такива намерения, заради физическа невъзможност да се грижа за тях.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Познавам един човек който смята да се отказва поради заболяване и физическа невъзможност, но в същото време познавам много които смятат да увеличават броя на семействата. За съжаление пчеларството от едно приятно хоби се превръща в начин за прехрана на много хора останали без работа в тези времена. Тези хора са притиснати от обстоятелствата и сега инвестират и последните си средства в пчеларство, и утре притиснати от живота ще продават на безценица. Никаква светлина в тунела както в държавата въобще така и в пчеларството.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз още съм в периода на голямото желание да се занимавам с пчели, когато ида на пчелина се отърсвам от ядове и проблеми и ми доставя голямо удоволствие да се занимавам с тях.
    Вече съм на ясно, че работата е много а финансите малко, но за сега не ми е минавало през главата да се отказвам.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Докато съм здрав и мога не мисля да се отказвам, все пак това ми е основния доход, доста средства вложих и сега не е момента да се отказвам. Ако въпроса е дали ще съм пчелар ЧЗП, там въпроса е на кантар, сериозно се замислям дали да не премина в сивия сектор, то и без това от светлия няма полза

  5. #5
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Ако въпроса е дали ще съм пчелар ЧЗП, там въпроса е на кантар, сериозно се замислям дали да не премина в сивия сектор, то и без това от светлия няма полза
    Не. Дали ще се занимавате с пчели, без значение дали си регистриран някъде или само за хоби.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.06.2013
    Мнения
    349
    Пчеларски район
    Брезник
    При мен за сега е по скоро хоби ,но и да докарам някои лев.Не бих се отказал ,като запаля пушалката и аз като пчелите -ставам кротък.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Юрка, не се отказвай, моля те .
    Предлагам ти да ги докараме по-наблизко, заедно ще се грижим за тях.
    Помниш ли преди години ме изядоха и бях в болница, не се отказах. Не се отказвай и ти.
    Те са лекарство и за тялото и за душата.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Юрка, не се отказвай, моля те .
    Предлагам ти да ги докараме по-наблизко, заедно ще се грижим за тях.
    Помниш ли преди години ме изядоха и бях в болница, не се отказах. Не се отказвай и ти.
    Те са лекарство и за тялото и за душата.
    Да доживеем до пролетта и ще видим. Но ти благодаря за предложението и подкрепата.

  9. #9
    Потребител
    Регистриран
    24.10.2013
    Мнения
    69
    От пчеларството се отказвам само ако го закъсам здравословно. Финансово пчеларите го закъсват все повече, но повечето които познавам все още се надяват на по-добри времена.
    Едно е да искаш, второ е да можеш, а трето и четвърто е да го направиш.

  10. #10
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Сега започвам и няма как да се откажа. Още повече, че все повече ми харесва да се занимавам с тях. Е кръста не държи много ама се справям.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •