Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 147
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    30.11.2010
    Мнения
    36

    СТРОИТЕЛНА РАМКА

    Здравейте не знам дали има такава тема и затова реших да пусна защото трябва да я има мисля все пак.Имали предимства,или има недостатъци???

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    22.05.2011
    Мнения
    139
    Според мен има повече предимства отколкото недостатъци.Вади се повече восък и се унищожават акарите/при условие,че се използва правилно и не се изчаква раждането на търтеите/Иначе аз ползвам за строителна пусната през магазина плодникова ДБ.Лошото е,че понякога е залепена за стените на кошера и не позволява да се вдигне с далака и може да се проскъса и да създаде ядове.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    225
    Пчеларски район
    Ловеч
    А според мен има само предимства строителната рамка, по-добре е да се слага магазина рамка в плодника от колкото плодникова през магазина защото винаги е много трудно ваденето и.
    http://pchelarite.com Сайт за пчеларство, пчели, пчелари

    http://obiavitevi.com Публикувайте обявите си в раздел пчеларство http://obiavitevi.com/index.php?page...&sCategory=396

  4. #64
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607


    Това е така наречената подобрена строителна рамка, която покойния Любен Радоев описва в своя труд "Календарен справочник".
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    248
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972


    Това е така наречената подобрена строителна рамка, която покойния Любен Радоев описва в своя труд "Календарен справочник".
    Колега, незнам кое е подобрението, но аз тази рамка я слагам от 30 години и ако я пускам през магазина на ДБ тя е още по - голяма в смисъл по-висока с 15 см. И тогава не се получава заклейване по стените на кошера.

  6. #66
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    За да стане подобрена строителна рамка, горната носеща летва трябва да е подвижна и без рутови разделители.Аз както е и написано в буквара на Радоев съм ги направил с готови ушички закупени от железарията.
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    25.02.2011
    Мнения
    6
    Колеги,притежавам рамки от време оно, на които средната летвичка не е хоризонтална, а вертикална. Някой да има идея дали е строителна рамка или е за нещо друго ? И ако е строителна, дали се работи по същия начин.

  8. #68
    Цитат Първоначално публикувано от tokist502
    Колеги,притежавам рамки от време оно, на които средната летвичка не е хоризонтална, а вертикална. Някой да има идея дали е строителна рамка или е за нещо друго ? И ако е строителна, дали се работи по същия начин.
    товя е рамка от роже делон но за двукорпусен, в два корпуса на рожето влиза дадан блатова. аз имам на мойте рожета такива рамки каквито описваш, много са удобни за работа така разделени, има куп предимства пред стандартната дадан блатова или делонова рамка

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Изрязана строителна рамка със запечатано търтиево пило.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Станко проверява ли за кърлежи?Преди около 40 дена,когато изрязвах първите далаци неможах да открия нито един кърлеж,но и по пчелите няма.

 

 
Страница 7 от 15 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •