Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 64 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 640
  1. #401
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    1. Кой ще кара влака?
    2. Кой ще даде парите?
    Мишо първосигнално се засмя и каза - "Матеев, аз ще карам влака, а ти ще дадеш парите".
    Не е важно кой ще кара влака, а кой ще определи разписанието му, обикновено това е човека който дава парите (включително и на машиниста), така че всичко е ясно.....


    п.п. както за всеки влак си има пътници, така и за Мишо Михайлов като стар машинист ще се намери подходящ влак

  2. #402
    Наблюдател
    Регистриран
    18.04.2013
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Каспичан, обл. Шумен
    Мишката ако слуша да остане като водач, но да бъде малко по активен и сериозен. Ганчо за пари всичко ще направи нали му цакат от разликата във измисленият марж около 50% от всичкият български мед. Има само два маржа, единият е когато брокерът плати 50% от стойността на даден продукт като гарант който разделя със инвеститора цената на дадена стока за бъдещи печалби. Другият марж който се използва на финансовите пазари е "Марж на безопасност" Инвеститора или във случая търговците износители плащат 50% по ниска цена от тази на която ще продадат за да гарантират сигурни и високи печалби ... и Ганчо е със тях

    доцент Пламен Петров от аграрният университет във Пловдив е използвал невежеството на БАН и българският народ при науката Ентомология , която изучава насекомите. Повечето български знания който преподават във лекциите са стари и неверни предположения, те не са допълнени и коригирани със световното изучаване на насекомите. Ето го и него : http://www.au-plovdiv.bg/teacher.php?id=206

    Погледнете книгата медоносната пчела от Харварският университет и подкрепена от Друг университет Американски университет,Канзас отново изучаващ Ентомология като наука на насекомите.

    Във този линк на Англииски пише, че търтея и майката имат пои 16 равни хромозоми който изграждат 32-та хромозома на пчелата работничка. 50/50 % си разделят гена, после пише на две места (не използвайте гоогле защото не го превежда правилно), че Търтейте и пчелите майки трябва да са далечни роднини задължително защото оплодена майка от един или повече братя ( както се знае майката се опложда със около 10 търтя ) При снасянето пропуска килиики по питата , прави някакво грапаво пило и вместо на година да може да снесе около 200 хиляди яйца тя снася на половина и със това енергията и се изчерпва и пчелите правят самосмяна а тя живее по кратко.

    Във България майкопройзводителите са отделени от други пчелини на 3-5 километра и повече със това си разделяне е много по голяма вероятноста майката да се оплоди със братята си и да не излезе качествена, Също пише и за поведението на търтейте, че те сами имат търтиеви сборища и обикалят от кошер на кошер да търсят млади майки за оплождане. Това означава, че науката е доказала, колкото повече различни мелифери се оплодят толкова по силен се потдържа гена по света, колкото по близки роднини толкова повече проблеми. Как ще ни продава родопика като не е доказано от науката, че я има, има македоника ?

    Как може да твърдят, че имат ген и селекция като са ограничили майките да се оплождат по 100 милионният еволюционен живот на пчелите, между райони, държави и континенти за да потдържат силен ген и т.н. Наистина 90% закупилите майки от майко пр. се самосменят или правят точно такива килиики защото са оплодени от голям % от братята си.

    Нашата пчела трябва да се опложда със Гръцката, Румънската, Турската и всички близки видове пчели за да потдържат един хубав ген на балканите.

    Също пише, че във полет майката я настигат само най силните търтей , който са и най продуктивни и така оплодена от хубави и силни търтей живота и може да продължи над 5 години. Във един пчелин от 200 кошера както пише там има 20-25 000 търтея да кажем истинските мъжкари тези силните са около 10-20 % това са 1000-2000 от най хубавите, силни и качествени търтей, който ще оплодят майката преди другите по слаби.

    Е той този доцента се подиграва на цялото пчеларство, на науката и България ... На груби сметки 2000 качествени търтея могат да оплодят 200 майки, тоест 200 кошера правят около 200 майки другото нагоре вече в % на плодовидост, намаляване на търтейте, майките ги оплождат по слабите търтей и пчелите правят самосмяна и живота на майката се скъсява. Ето и линка към енциклопедията : http://en.wikipedia.org/wiki/Drone_(bee)

    И не на последно място пише, че изкуственото осеменяване прави майките качествени, защото се вземат търтей от други пчелини далечни роднини, но това е само за инструменталното. аз не вярвам някой от тези майкопройзводители да имат ни най малко научни познания или инструменти за оплождане, и да имат се чудя найстина ли само заради субсидиите го правят.

    Майкопройзводителите спрямо науката работят във пълна грешка и си отслабват гена като си правят от братя и сестри майки, после им дават , животински продукти, като жълтъци от яйца , сурватка от сирене и какви ли не глупости.

    Не може ли някой да повдигне въпроса директно до доцента и да му каже Ентомологията във Харварт какво му говори да си свери чесовничето и да приключва този монопол.
    Ако не си част от решението, бъди част от проблема!

  3. #403
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Нещата не са съвсем черно-бели. Не трябва да се бяга от едната крайност в другата. В Природата целия баланс се поддържа благодарение на инбридинга (разбира се, в определени граници и с мярка).

    Част от наследствеността не се подчинява на Менделовите закони (цитоплазмена или извънядрена наследственост)

    Една търтеева пита (ЛР) има приблизително 1600 -1200 търтея (прошарването на търтеевото пило е напълно нормално - в резултат от пчелния "ОТК") .


    Харвард няма тежест в България
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #404
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте, колеги пчелари!
    Това е първият ми пост. Не мога да се оправям с клавиатурата. Интересувам се и чета всичко във форума и в този ред на мисли: Поздрави на господин Матеев. Откакто той закупи форума има голяма промяна към по-добро.
    На въпроса:
    Не ми е чуждо „Кой ще кара влака?“ и „Кой ще пише разписанието?“, не искам да членувам в организация, която не мисли и не защитава интересите на обикновения пчелар. Не искам арендаторът да ми трови пчелите! Не искам да ми отговаря, че аз трябва да му плащам затова, че пчелите ми „събират мед“ от неговите блокове. И аз трябва да си охранявам кошерите! Не искам, като си закупя майки само след месец семействата да извършват самосмяна. И още много неща не искам, които всички знаят.
    Искам организацията, в която членувам да направи така, че това, което са правили т.нар. „стари вождове“ т.е. КРАЛИ да не се повтаря!
    И сега членувам в организацията на ММ поради липса на друга по-добра възможност. Платих си членският внос и за тази година, за да не ме попитат на срещата в Плевен „Кой съм и какъв съм?“. Там се запознах с господин Матеев. Адмирации! Много дълго стана….Извинете ме!!! Живея в София, пчелите във Врачанско.
    Подкрепям и с двете си ръце, ум и сърце създаването на нова НППО. Ще памагам с каквото мога!
    Георги Георгиев

  5. #405
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Абсолютно сте прав, г-н Георгиев. На всички пчелари им е писнало от това да ги правят на маймуни. Просто трябва да се намери лидер, който да ни обедини и да спечели доверието ни, без да го изгуби в последствие. Тогава можем да станем сила, която да се пребори с мафията в пчеларството и да постави въпроса за промяна на закона. Това е пътят. Трябва само водач, за да го извървим.

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ako може г-н Матеев да се свържите ,и да си помагаме взаимно и с други сдружения https://www.facebook.com/groups/525581470882330/

    Това е група за фермери и производители на земеделска и преработена продукция, експерти и учени ...в областта на земеделието и преработката на традиционни и занаятчийски храни. Целта е създаване на сдружение за експертна и професионална подкрепа в битката за оцеляване и развитие!

    Нека в годината на семейното фермерство на ООН, покажем че ни има, силни сме и си отстояваме правата!

    Съединението прави Силата. Старо правило. Тримата мускетари казват „Един за всички, всички за един”. И ако това никога не било важно за големите и силните, то за малките, многобройните и различните е свързано с оцеляването.

    Днес бъдещето на малките фермери преминава през обединението под общи цели, без уеднаквяване на занятията и приемането на обща стратегия, запазваща уникалността на всеки един.

    Национално Сдружение на Малките Семейни Ферми и Преработватели (НСМСФП) е организация на фамилни ферми и малки преработватели, оценили силата на сдружаването. Тя ще обединява интересите на производителите до намиране на общия знаменател. Без уеднаквяване и без предпочитания на бранш или занятие.

    Защото силата на малките е в тяхното многообразие и сплотеност. Пак старо правило.

    Моля, разпространявайте групата помежду си за да се изгради най-голямата и солидарна мрежа от производители и преработватели на земеделска продукция!




    Опитвам да се свържа с жената да разбера подробности.Когато разбера нещо ще пиша.


    Здравейте, в качеството ми на президент на Френско-Българска Селскостопанска Асоциация бях потърсена с молба да намеря пазар за мед на нащи производители. Срещнах се с дистрибутори, има интерес, получих запитване за следните продукти:
    - framboisier малинов
    - chêne манов
    - acacia акация
    - tournesol слънчоглед...
    - forêt горски
    - tilleul липов
    - lavande лавандулов
    - fleurs sauvages полифлорен от диви цветя
    - thym мащерка
    - chardon магарешки бодил
    - colza bio рапица БИО
    Моля ако някой се интересува да се обади

  7. #407
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Пчеларските организации да искат помощ от МЗХ за пропаднала пчеларска година крайно време е организациите да си размърдат задниците и да поискат помощ от държавата по 50лв на семейство за пропаднала година.ДРУГИТЕ ДЪРЖАВИ ВЕЧЕ ГО НАПРАВИХА РАЗДАДОХА ПО 50евро на сем.Само ние будалите си траем.Така е като няма кой да организира една стачка със света.

  8. #408
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Totevski Виж публикацията
    Абсолютно сте прав, г-н Георгиев. На всички пчелари им е писнало от това да ги правят на маймуни. Просто трябва да се намери лидер, който да ни обедини и да спечели доверието ни, без да го изгуби в последствие. Тогава можем да станем сила, която да се пребори с мафията в пчеларството и да постави въпроса за промяна на закона. Това е пътят. Трябва само водач, за да го извървим.
    Винаги са ни правили на маймуни и пак ще ни правят. Ще станем сила която ще пребори мафията и ще докара друга мафия. Като че ли не живеете всеки ден с ей точно това, което уж не искате, а сами си го правите. Просто само се разменят фигурите. Но иначе ми харесвате - като кошер без майка. Само размахвате крилца и чакате някой да ви оправи - дано да е в правилната посока.

  9. #409
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Вие не разбрахте ли, че в България действуващи пчеларски организации НЯМА !!! Няма ги, защото НЯМА БЮДЖЕТ, насъбран от членските вноски. Един единствен човек да бъде назначен на работа и 8 часа на ден да мисли само за пчеларите - това е вече 15 000 лева годишен разход. Ха-ха-ха ...... всички пчеларски организации, взети заедно, едва ли в момента могат да съберат бюджет от членски внос повече от 2000 лева. Тази сума не е достатъчна дори и за кебапчетата, които се купуват по време на годишните отчетно-изборни събрания. Аз лично бях свидетел как цели области даваха само по 50 лева. Габровската област, от която съм и аз, също даде само 50 лева - ха-ха.

    При това положение осъзнавате ли, че никой от нас НЯМА ПРАВО да иска от пчеларските организации каквото и да било. Там в тях също има живи хора и те не са глупаци, за да си затрият личния бизнес и да работят за сините очи на пчеларите, от които дори и едно БЛАГОДАРЯ няма да получат. Когато всеки един Български пчелар се бръкне в джоба и започне да дава по 100 лева на година, тогава и само тогава вече ще има пари да се назначат областни и национални ръководители, които ще са на наше подчинение, защото ние ще им даваме заплатите. И тъй като това ще стане на КУКУВО ЛЯТО, то и на кукуво лято ще се случи някоя пчеларска организация да мисли за пчеларите. Междувременно докато чакат кукуво лято, ръководителите на пчеларските организации работят за ЛИЧНИТЕ СИ ИНТЕРЕСИ, защото всичко го правят с ЛИЧНО ФИНАНСИРАНЕ. Ами това е голата истината, и ние не можем да се сърдим за това - просто пазарна икономика в действие.

    Аз самият пролетта се опитах да създам идеалистичната пчеларска организация, в която финансирането да бъде само от мене, пък белким нещата да потръгнат. За да я създам обаче се наложи да поканя няколко от лидерите във форума и извън форума да станат съучредители и да участвуват в управителния съвет. И знаете ли какво се получи - всички ми отказаха, с изключение на един-двама. Тоест Българският пчелар не само не иска да дава пари, но не иска да дава и личен труд за общото благо.

    При това положение не ми е ясно как някой може да има НАГЛОСТТА да дири сметка на пчеларските организации?

    ПС: Не ми се сърдете, но това е ГОЛАТА ИСТИНА. Да, тя много боли, но това не я прави по-малко истинска. С малки изключения ВСИЧКИ БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛАРИ не искат да дават пари за членски внос, не искат и да полагат безплатен труд в полза на организацията, но в същото време притежават ГОЛЯМА УСТА с ГОЛЕМИ ПРЕТЕНЦИИ.

    В момента се чудя дали наистина да се опитвам да създавам нова национална пчеларска организация, след като предварително вече знам, че тя е ОБРЕЧЕНА НА ПРОВАЛ. Та тази пчеларска организация няма да набере членове просто защото болшинството пчелари в страната НЯМА ДА СИ МРЪДНА ПРЪСТА дори и да се регистрират, независимо колко звезди им сваляме от небето. В същото време ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще се появят злобари, които с кеф ще серат на метеното (извинявайте за грубите думи). Ха сега ми кажете при това положение защо човек да си жертва парите и времето, когато освен ОПЛЮВКИ по негов адрес НИЩО ДРУГО НЯМА ДА ПОЛУЧИ?

  10. #410
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Вие не разбрахте ли, че в България действуващи пчеларски организации НЯМА !!! Няма ги, защото НЯМА БЮДЖЕТ, насъбран от членските вноски. Един единствен човек да бъде назначен на работа и 8 часа на ден да мисли само за пчеларите - това е вече 15 000 лева годишен разход. Ха-ха-ха ...... всички пчеларски организации, взети заедно, едва ли в момента могат да съберат бюджет от членски внос повече от 2000 лева. Тази сума не е достатъчна дори и за кебапчетата, които се купуват по време на годишните отчетно-изборни събрания. Аз лично бях свидетел как цели области даваха само по 50 лева. Габровската област, от която съм и аз, също даде само 50 лева - ха-ха.

    При това положение осъзнавате ли, че никой от нас НЯМА ПРАВО да иска от пчеларските организации каквото и да било. Там в тях също има живи хора и те не са глупаци, за да си затрият личния бизнес и да работят за сините очи на пчеларите, от които дори и едно БЛАГОДАРЯ няма да получат. Когато всеки един Български пчелар се бръкне в джоба и започне да дава по 100 лева на година, тогава и само тогава вече ще има пари да се назначат областни и национални ръководители, които ще са на наше подчинение, защото ние ще им даваме заплатите. И тъй като това ще стане на КУКУВО ЛЯТО, то и на кукуво лято ще се случи някоя пчеларска организация да мисли за пчеларите. Междувременно докато чакат кукуво лято, ръководителите на пчеларските организации работят за ЛИЧНИТЕ СИ ИНТЕРЕСИ, защото всичко го правят с ЛИЧНО ФИНАНСИРАНЕ. Ами това е голата истината, и ние не можем да се сърдим за това - просто пазарна икономика в действие.

    Аз самият пролетта се опитах да създам идеалистичната пчеларска организация, в която финансирането да бъде само от мене, пък белким нещата да потръгнат. За да я създам обаче се наложи да поканя няколко от лидерите във форума и извън форума да станат съучредители и да участвуват в управителния съвет. И знаете ли какво се получи - всички ми отказаха, с изключение на един-двама. Тоест Българският пчелар не само не иска да дава пари, но не иска да дава и личен труд за общото благо.

    При това положение не ми е ясно как някой може да има НАГЛОСТТА да дири сметка на пчеларските организации?

    ПС: Не ми се сърдете, но това е ГОЛАТА ИСТИНА. Да, тя много боли, но това не я прави по-малко истинска. С малки изключения ВСИЧКИ БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛАРИ не искат да дават пари за членски внос, не искат и да полагат безплатен труд в полза на организацията, но в същото време притежават ГОЛЯМА УСТА с ГОЛЕМИ ПРЕТЕНЦИИ.

    В момента се чудя дали наистина да се опитвам да създавам нова национална пчеларска организация, след като предварително вече знам, че тя е ОБРЕЧЕНА НА ПРОВАЛ. Та тази пчеларска организация няма да набере членове просто защото болшинството пчелари в страната НЯМА ДА СИ МРЪДНА ПРЪСТА дори и да се регистрират, независимо колко звезди им сваляме от небето. В същото време ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ще се появят злобари, които с кеф ще серат на метеното (извинявайте за грубите думи). Ха сега ми кажете при това положение защо човек да си жертва парите и времето, когато освен ОПЛЮВКИ по негов адрес НИЩО ДРУГО НЯМА ДА ПОЛУЧИ?
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    България действуващи пчеларски организации НЯМА
    Няма - няма и да има. Защо - защото на хората им писна от лъжци.
    НЯМА БЮДЖЕТ, насъбран от членските вноски
    Че кой му е дал на българският пчелар една стотинка, че да му искат, а и той между другото го е давал - имало и такива години, но къде е той - ще кажете: мафията го изяде. Но тя мафията е пак наоколо и чака каквито и да са средства за да ги глътне. Не е ли така г-н Матеев? Трепеш се като вол, изкарваш малко мед, даваш го на прекупвачите, те от своя страна на държавата, която ще ти вземе данък на парите и ако си забравил да си пуснеш декларацията (като мен ) и ще те глоби 500 лв. Кога ще се запиша, ще учредителствам, ще участвам, ще плащам и т. н. в някаква организация- ами никога. Никой нищо не ми е дал, а само взимали.
    независимо колко звезди им сваляме от небето
    Да, няма да има организация. Никога не е имало няма и да я има или най - малкото тя ще бъде фиктивна, каквато е била винаги. Перяща на някой парите. Нагледахме се на плеяди, персеиди, леониди и какви ли не нам свалени от небето звезди.

 

 
Страница 41 от 64 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •