Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
Аз лично си мисля, че Мишо Михайлов иска или не ще изиграе една много ПОЛОЖИТЕЛНА РОЛЯ, която ще спомогне за утвърждаването на конфедерацията.

Защо мисля така?
Към днешна дата алтернативите за обединение на пчеларите в България са две - или нашата конфедерация или набързо скалъпеното сдружение на Мишо. Някои хора вече избраха на чия страна да застанат, а другите в момента се оглеждат и изчакват да видят накъде ще духне вятъра. От днес нататък всяка една активност или пасивност на едната или другата организация ще бъдат актив или пасив за привличане на бъдещи членове. От днес нататък започват да ни сравняват за всичко, но ....... дали Мишо ще издържи на високите обороти, които ние мислим да наложим. Дали Мишо наистина е подготвен да се съревновава с нас? Вече вдигнахме летвата много на високо и иска или не - Мишо вече започна да играе по свирката ни. Например неговите хора го принудиха мандата му да е едногодишен и той го прие с кисела усмивка, но нямаше къде да отиде - ха-ха....... Другото - наложената от нас публичност вече започна да става СТАНДАРТ в българското пчеларство - вече всички събрания и важни срещи (наши и чужди) се снимат с камера и се публикуват в You Tube - ха-ха .....

Та от днес нататък Мишо ще изиграе ролята на ЛОШОТО ЧЕНГЕ. Как другите пчелари ще разберат, че конфедерацията е по-добрата алтернатива, ако я нямаше лошата алтернатива със сдружението на Мишо. Той започна да се дъни още от самото начало - всички видяхте колко гафове, измами и закононарушения направи. И най-големия му гаф е именно СЪЗДАВАНЕТО НА НОВАТА МУ ОРГАНИЗАЦИЯ. Преди да я създаде около него витаеше някакъв ореол че може би наистина при него членуват много сдружения. Сега обаче истината блесна с пълна сила и вече се видя кой подкрепя Мишо. Ха-ха - направо ми е смешно, като гледам списъка му с учредители. Та ние на майтап имаме повече учредители от него, а ако включа и всички, които са ми писали мейл че искат да членуват, и Мишо направо се превръща в джудже спрямо нас - ха-ха....

Има и още нещо - Мишо няма ресурсите, с които ние разполагаме, и които ще впрегнем в полза на конфедерацията. Мишо не може да генерира идеите, които при нас са в изобилие. Мишо няма потенциала, които ние го имаме скрит в нашите активисти. На фона на нашите действия и размах той ще изглежда само като бледо нескопосано подобие.

Та искам да отправя към Мишо едно официално предложение. Сега е момента да преосмисли гафовете си и да избере една от двете алтернативи за собственото си бъдеще:
1. Да влезе в конкурентна борба с конфедерацията, рискувайки да изиграе ролята на ЛОШОТО ЧЕНГЕ и с това да си срине имиджа и да загуби всичко постигнато до момента (ние естествено ще му помогнем).
2. Да признае, че конфедерацията е над него, и да дойде да си подаде молбата за членство. Обещавам му длъжността КООРДИНАТОР на Софийска област и шансове догодина да влезе в управителния съвет и така да има шанса наистина да подпомогне пчеларството съобразно собствените си сили и способности. Това е единственият начин имиджа му да бъде съхранен и поне част от пчеларите в България да казват по една добра дума, когато чуят името му.
здравейте колеги,чета публикуваните исказвания и оставам с впечатлението, че образно казано ,, бием умрялото куче,, занимаваме се с Мишо михайлов ,а изпускаме важния момент: реалните и единствени пари през пчеларската програма се усвояват от развъдната асоциация, и по точно се разпределят от двама човека Петров и ганчо. да не забравяме и последната поправка в закона за пчеларство/за разрешаване използването на антибиотици на кого е изгодна- на майкопроизводителите .