Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 64 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 640
  1. #31
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Ами номер са ти спретнали.Както сам беше казал,пекани тарикати от класа.Целта е да се почустваш нищожен и незначителен,да ти покажат че с теб или без все ще стане каквато са я намислили.Ама и ги знаеш игрите,едва ли мога да ти кажа нещо ново.
    Абе така е, но ние все още не сме използвали най-силното си оръжие. Мишо Михайлов предполагам все още не знае, че организацията можем да я организираме и регистрираме и без неговото участие. Засега сме с него, но ако продължи с номерата, ще продължим без него и без старите вождове. Вече 6-7 областни организации са готови да напуснат Мишо Михайлов и да дойдват в новата организация. Сигурно ще има и още - просто все още не сме започнали сериозно да работим по въпроса. Засега ще опитаме с добро, пък ако не стане, ще поемем инициативата в свои ръце.

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Прегледах набързо материала.Не видях никъде това което търсих,а именно,какъв ще е критерия на работа,каква отговорност ще носи всеки един,като се почне от председателя,управитлния съвет и така нататък по линията надолу.
    Имам предложение,на всяко годишно събрание,да се дава отчет за направените усилия,за постигнатите резултати.Това да се публикува общодостъпно за всички членове.След което,нека всяко дружество даде гласа си,за или против продължаването в ръководството на същите лица.Ако вождовете не съберат 50% гласове на доверие нови кандидати и нови избори.Мисля че това ще гарантира някакви усилия от тяхна страна да правят нещо положително или поне да полагат усилия.Когато не се търси отговорност от някой,когато не се проверява кредита на доверие периодично,той прави какво ти си иска и както си иска.Нагледен пример е парламента и политиците ни.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Имената на doc файловете са на кирилица и при мен излизат на маймуни. Очевидно проблем с енкодинга, но това може да се случи и на други. Молбата ми е да ги преименуваш на латиница и пак да ги качиш.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #34
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето ги отново файловете, но с латински имена: 2014.02.26.rar

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    Здравеите колеги, ето моето предложение.

    Мнение
    Относно: разработването на устав за нова организация, представляваща пчеларския сектор в България

    1. Новата организация трябва да бъде единна пчел арска организация в обществена полза, може и с името „Български пчеларски съюз”, с две основни задачи:
    1.1 администрация, включително и за браншовите такива (поради липсата на закон за браншовите организации;
    1.2 Осигурява условията за представителност на всички нива на пчеларска организирана дейност – на местно, общинско, областно, регионално и на национално Представлява и защитава пчеларските интереси пред държавната ниво.
    2. Основния принцип в асоциацията „Български пчеларски съюз":
    Обединява жсички пчелари ж страната.
    - Приемането на нови членове става на базата на представен устав и решение на компетентния орган на кандидата;
    -
    3. Органи на управление
    - Върховен орган е Общото събрание – свиква се 1 път годишно, прави промени в устава, избира Управителен съвет и Председател на УС, утвърждава краткосрочни и дългосрочни концепции за развитие на българското пчеларство и т.н., утвърждава решенията на УС и годишния бюджет;
    Управителният съвет трябва да бъде от всички областни прецедатели.
    - Председател – изпълнява представителна функция, неплатена длъжност, координира работата на УС, чрез минимум 4 заседания в годината. Подпомага организационната дейност на асоциацията и по места на членовете;
    Мениджър – платена длъжност – реализира участието на асоциацията във всички работни групи – МЗХ, ДФ Земеделие, МОСВ и др; мениджира участието в проекти, обществени поръчки, разработване на законодателни документи; осигурява счетоводното обслужване на асоциация БПС
    4. Основни задачи на асоциацията „Български пчеларски съюз”

    Защитава икономическите и браншови интереси на членовете си, чрез разпределяне на средствата в националната програма за развитие на пчеларството, лобиране за изравняване на правата на пчеларите с другите земеделски производители в ЕС и осигуряване на директни субсидии в бранша, промени в ПРСР-
    - Обвързва икономическите интереси на членовете си с организацията и практиката им – пчеларска учебна година, подпомагане с храни и лекарства за пчелите, въвеждане на нови правила в директните продажби, въвеждане на нови опаковки и документиране и др.;
    - Регулира отношенията между пчелари и местна власт, граждански организации и контролни организации;

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    26.02.2014
    Мнения
    1
    Първо искам да кажа, че съм участник в този форум под друго име, но в момента съм леко зависим от старите муцуни и ще се възползвам от възможността да остана анонимен под настоящата регистрация. Ако модераторите сметнат това за недопустимо да изтрият постовете ми но моля да не разкриват другата ми регистрация поне за сега.
    Прочетох предложението на Михайлов и съм потресен. Изключително нагло и без никакъв намек за това че нещо ще се промени. НАПРОТИВ абсолютно бетониране на статуквото. По същество:

    1. В управленската структура която любезно дори ни е изчертал Михайлов няма абсолютно никаква нужда от ниво 4. Той сам казва,че всичко досегашни Национални Организации са НЕ ЛИГИТИМНИ и след това ги поставя на върха на управленската структура. Целта естествено е да не се промени статуквото.
    2. Общинските дружества да можело да не са юридически лица. Значи всеки трима човека (председател, секретар и касиер) седнали на по чашка ще могат да са общинско дружество. Дружествата с традиция , със съдебна регистрация и т.н. ще имат същата представителност като троицата на чашка! Въобще не знам закона позволявали такова сдружаване та и ако ще да са без стопанска цел тези организации. По този начин се цели всичките НЕ ЛИГИТИМНИ анционални организации да си съберат по няколко човека във всяка община и да станат легитимни.
    3. Общинските дружества трябвало задължително да са членове на НЕ ЛИГИТИМНИТЕ национални организации. Хайде бе . От какъв зор ората ще бъдат принуждавани да припознаят тези организации? Да не би тези организации да имат претенцията, че изпълват цялата палитра от виждания за развитие на сектора?
    4. 4. Ръководни длъжности да можели да заемат само хора с доказан ръководен опит в сектора. Кой ще определи кои са тези хора и как се доказва ефективността от техния опит? Защо пък трябва да са с ръководен опит в сектора, а не в политиката или в бизнеса и т.н.? Абсолютно безумие само и само Матеев да няма шанс да се добере до ръководството. Да Матеев този член е специален поздрав за теб от Михайлов.
    5. Учредителното събрание да се извърши само от председателите на НЕ ЛИГИТИМНИТЕ пчеларски организации а пчеларите да били само гости. После председателите да се връткали на „шефския „ пост на ротационен принцип. Тук освен да псувам сочно, няма какъв друг коментар да дам. Ако ми е пред очите сега този наглец ще му размажа мутрата моментално.
    6. Прокарва се идеята тежест да има броя представлявани пчелни семейства, но не става ясно как ще се доказва, че делегатът Х представлява N броя семейства? Не регистрираните семейства в БАБХ ще участват ли?

    Отивам да хапна и да се успокоя малко и ще прочета и останалите предложения. Дано повече хора да вземат отношение, а най-добре да се организираме утре и да идем до София и да им покажем че този път няма да им мине номера. Не виждам как Матеев ще се пребори с тези безумия след като те облагодетелстват старите мутри, а те са 45% от работната група явно , но имат и поставени лица и може би са 90% от работната група.

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Общо взето и аз искам дума, ако може естествено.
    Структура: основа - общинско пчеларско дружество
    1 стъпало - областно пчеларско дружество
    2 стъпало - национално пчеларско дружество.
    Председатели на общински дружества формират областно дружество.
    Председатели на областни дружества формират национално дружество.
    Гласувасе за всеки член който не е председател на областно дружество за да бъде включен в национално.
    Прозрачност на първо място, кворум задължителен. Равенство на представители. От организация на Михайлов много негови превърженци в работна група с нас. Резултата може да бъде предвидим още сега.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    20.06.2013
    Мнения
    19
    По вторият документ мнението ми съвпада напълно с това на колегата Shark.
    Господин Матеев подкрепям ви в усилието за разбиване на тези търтеи.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Моля Матеев да ме представлява утре на среща, ще бъда на телефона и ако трябва да го подтвърдя по време на обаждане. Моля среща да бъде отложена и следваща среща да бъде согласувана предварително не по малко от седмица за началото на среща. Поддържам предложение на Матеев за среща в Габрово. Документи за обсъждане и промени да се пращат по мейли. Обмяна контактна информация трябва да стане през един човек. Предлагам Матеев. Той да я компанова и да я изпрати до всеки човек по отделно на предоставеният меил. Моят е garaj2000@mail.ru. Контактен телефон 0895668111, Отнасямсе много сериозно към даден въпрос. От наше решение зависи съдбата на целият сектор и негово развитие.

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2013
    Мнения
    231
    Писмо до Мишо Михайлов от мен като член на работна група.
    Г-н Михайлов!
    Моля да бъде отложена среща назначена за утре на 27.02.2014 година. Причина за отлагане е невозможност да се подготвим към тази среща поради липса на време. Съдбоносни решения и предложения не е възможно да правят от днес за утре. Моля за коректност в решаване на общи въпроси. Моля да вземем под внимание възможност за пълно неподчинение на решения от страна на областни организации. Не виждам как и на какво основание представители на национални организации съществуващи в момента да учавствуват в нова обединена организация. Хора които нищо не направили за пчеларство и допренесли максимум за разединяване и скарване на пчелари по места, монополизирали власт в ръцете на няколко човека според мен искат да бетонират своето положение и в бъдъще. Пчелари които гласили ми доверие за да представям тяхното мнение на работната група е пчелари на Варненска Област. Председател на Ваша Варненска организация кой то също е в работна група предизвиква съмнение в искренност на неговите решения, так как е под пълен Ваш контрол и ще испълнява Вашите заповеди. Моля да вземете под внимание моето писмо към Вас в качеството ви на председател на работна група за създаване на НППО

    Отправлено из мобильной Почты Mail.Ru

    26 февруари 2014, сряда, 10:05 +0200 от mvmmiva@dir.bg <mvmmiva@dir.bg>:
    Колеги,
    * *Изпращам Ви две предложения /мнения/ за НППО. Освен тях има и една констатация на Ст. Стефанов. От останалите *членове на работната група не съм получил други материали.
    **
    * * *М.Михайлов

 

 
Страница 4 от 64 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •