Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 64 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 640
  1. #441
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Накратко какво се случи на днешната среща:
    За мой представител на срещата аз упълномощих и изпратих изпратих сина си, заедно с директора на Ловешката база. Поради лошото време и лошите пътища те са закъснели за срещата, но са присъствували в заключителната фаза и са участвували в гласуването. Общо на заседанието е имало 7 човека - сина ми, Мишо Михайлов, Кожухаров, Професора, Борис Стефанов, Пълномощник на Димо Димов и пълномощник на доц. Юлиан Станчев от Плевен. В общия случай не е имало кворум, но Мишо е казал, че още 3 човека ще гласуват по телефона. Живот и здраве - ще видим утре какъв протокол ще стъкнат. Иначе на гласуването е надделяло мнението на младежите и пълномощниците и е взето възможно най-доброто решение за нас.

    Предложенията за създаване на нова организация за били три:
    1. Създаване на шапка на съществуващите 7 национални организации и старите вождове да участвуват в управителния съвет и да се въртят на председателския пост през известен период от време.
    2. Създаване на нова НППО, създадена от всички областни и общински организации. Това е предложението на Мишо.
    3. Създаване на нова НППО, в която на доброволен принцип да членуват всички желаещи пчеларски организации, без значение дали са областни, общински, национални или обединени по някакъв друг принцип (на жените, на майкопроизводителите и т.н.). Тези пчеларски организации ще се обединят около някаква НОВА ПРОГРАМА В ПОЛЗА НА ПЧЕЛАРИТЕ, която тепърва предстои да бъде измислена.

    Сина ми и другите младежите в групата са надделяли и са гласували за точка 3, която всъщност се явява и най-разумното от всички предложения. Предстои членовете на работната група да предложат своите виждания за НОВАТА ПРОГРАМА, която да се гласува на следващото събрание на 15-ти ноември, и след това тази програма да се разпрати на абсолютно всички пчеларски организации в страната. Те трябва да решат дали я подкрепят и ако да - председателите им могат да подпишат декларация за подкрепа и да станат учредители на новата НППО. Същите тези председатели на учредителното събрание ще изберат управителен и контролен съвет, както и председател на новата НППО.

  2. #442
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    На практика старите вождове БОЙКОТИРАТ срещите на работната група. Доцента от Пловдив не е присъствувал на нито една среща. Ганчо Ганев е присъствувал само на една среща - предишната, и си тръгна един час след началото. Стефан Стефанов е присъствувал само на една среща - предишната. Младен Котларски не е присъствувал на нито една среща. Не знам дали това е за добро или за лошо. От една страна е за добро, защото това даде шанс нашите гласове да надделеят, но от друга страна не се знае какви долни номера замислят старите вождове в момента.

    За съжаление Вячеслав (BeeVarna), който уж е наш човек, също не е присъствувал на нито едно заседание. Оказа се, че е несериозен, а можеше да идва и да ни подкрепя.

    Както и да е - според мене се направи една крачка в правилна посока, пък бъдещето ще покаже какво в действителност ще се случи. Иначе сега тука в тази тема можем да започнем да работим по измислянето на наша версия на ПЧЕЛАРСКА ПРОГРАМА, която да удовлетворява колкото се може повече пчелари.

  3. #443
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    "2. Създаване на нова НППО, създадена от всички областни и общински организации. Това е предложението на Мишо."
    Това, че М.Михайлов е предложил тази точка, е добре. Не е добре, че не подкрепено! Третото предложение е по-лошо и от т.1. Мисля, че е предложено нарочно от Михайлов за да се неприеме от другите! Явно и те си имат някакви регистрирани организации и разчитат на нещо, но това според мен не е начина да се работи за пчеларството. Без общински структури навсякъде, няма да има никакво значение от така създадена "шапка". То и сега си е така!

  4. #444
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    говорете за създаване на организация а не за лидери тях после можем отдолу да ги сменим въпроса е да се създаде това нпо

  5. #445
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Е много лесно е да се каже, че можем да ги сменим. То и за Михайлов мислихме че е така. Проблема е, че след като станат лидери, се започва чистенето на тези, които не им свирят по гайдата. И става както по време на парламентарни избори - контролиран и купен вот. Нищо че после организацията остава без членове. Важното е лидерите да са доволни. Ако ще се прави НПО то никой от досегашните лидери не трябва да е в ръководството. Колкото до контролираните от тях организации, те се броят вече на пръстите на едната ръка. Никой вече няма доверие на старите кримки, никой не плаща членски внос. Много е важно хората, които ще поемата ръководството на новата организация да не тръгната по техния път. А за програмата имам едно интересно предложение, но нека стигнем до там.

  6. #446
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Има ли между вас акционери на Агропчел ?

  7. #447
    Да ме прощават привържениците на Михайлов, но за пореден път се убеждавам,че този "човек" не обича да сваля ореола около главата си. Имах "честа" да пътувам в един автобус с него до Ташмайдан и обратно и обсъждайки темата за новата организация на всеуслошание по микрофона на автобуса, той подкрепи точно точка 1 / Създаване на шапка на съществуващите 7 национални организации и старите вождове да участвуват в управителния съвет и да се въртят на председателския пост през известен период от време/ ,като беше против точка 2 / Създаване на нова НППО, създадена от всички областни и общински организации/ и то разбираемо ЗАЩО.Мога да спомена имената на поне 3–4 човека свидетели,които да потвърдят думите ми.Няма да се учудя ,ако утре подкрепи номинацията на Хитлер за Нобелов лауреат за Мир.

    П.П.Въобще не ми се говори на тази тема,защото е безмислено,но ме боли.

  8. #448
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Няма да се учудя ,ако утре подкрепи номинацията на Хитлер за Нобелов лауреат за Мир.
    То и за Барак Обама стига
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  9. #449
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,

  10. #450
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Е не сте чували за Агропчел: Значи не сте чували и за Стефан Стефанов, Тези организации са създадени отгоре и редовите пчелари не могат да ги променят.

 

 
Страница 45 от 64 ПърваПърва ... 35434445464755 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •