Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 43 от 64 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 421 до 430 от общо 640
  1. #421
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Пчеларските организации да искат помощ от МЗХ за пропаднала пчеларска година крайно време е организациите да си размърдат задниците и да поискат помощ от държавата по 50лв на семейство за пропаднала година.ДРУГИТЕ ДЪРЖАВИ ВЕЧЕ ГО НАПРАВИХА РАЗДАДОХА ПО 50евро на сем.Само ние будалите си траем.Така е като няма кой да организира една стачка със света.
    Което само по себе си би трябвало да ти подскаже че стачката трябва да бъде против пчеларските лидери. Имай го в предвид другия път когато срещнеш някой от тях и решиш да си направиш снимка за спомен.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  2. #422
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    аз си признавам че пролетта отказах на Матеев за съюза но тогава имах много сериозна причина да го направя (семейна)...
    що се отнася до съюзите то наскоро в началото на септември във Велико Търново бе учреден поредният пчеларски съюз мисля че се нарича Федерация на българските пчелари...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #423
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Пчеларските организации да искат помощ от МЗХ за пропаднала пчеларска година крайно време е организациите да си размърдат задниците и да поискат помощ от държавата по 50лв на семейство за пропаднала година.ДРУГИТЕ ДЪРЖАВИ ВЕЧЕ ГО НАПРАВИХА РАЗДАДОХА ПО 50евро на сем.Само ние будалите си траем.Така е като няма кой да организира една стачка със света.
    И защо мислиш, че "пчеларската година е пропаднала"? За мен, а и за много други колеги, сезона е доста успешен. Независимо, че 2-3 от основните паши пропаднаха. Слънчогледа направи чудеса, а и ливадите се отчетоха подобаващо. Да не говорим за колегите които добиват прашец или примерно продават роеве и отводки. Ако ти не си от тях, проблема си е само твой.

  4. #424
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А защо мислиш, че е учреден? Аз все си останах с впечатлението, че повечето разбраха, че от кандидат лидера нищо не става, че той и един устав не можа да препише

  5. #425
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    А защо мислиш, че е учреден? Аз все си останах с впечатлението, че повечето разбраха, че от кандидат лидера нищо не става, че той и един устав не можа да препише
    Май не са го разбрали...

    На 13.9.2014год. в град Велико Търново беше учредена: Федерация на българските пчелари.
    На снимката са учредителите. В УС са: председател Николай Куменов, зам. председател Симеон Каров, член на УС Фатме Наим, член на УС Вероника Йончева, секретар Николай Колев


    Прикачен файл 2180
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #426
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Народа го е казал: "Докато умните се наумуват, лудите се налудуват".
    В устава им залегнало ли е национално представителство или са поредната независима регионална структура?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #427
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    От учредяване на чашка до легитимно учредяване има голяма разлика. Нека да я регистрират в съда пък ще видим тогава.

  8. #428
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Проверих в Ciela-та. Наистина все още в правния мир няма регистрирана такава федерация. Просто хората са се събрали, хапнали, пийнали и накрая дори са си направили и снимка за спомен. Засега това е към днешна дата....... Учудващото е, че вече са минали почти 40 дена от учредителното събрание. Би трябвало отдавна отдавна документите да са внесени и регистрацията да е излязла................

  9. #429
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    дам... може би някой които има достъп до група Пчелин може да ни осветли има ли я няма ли я тази федерация или ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #430
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Утре 25.10.2014г. ще се проведе поредното заседание на Работната група по създаването на НОВА НППО (Национално Представена Пчеларска Организация). Въпреки че съм официален член на тази група, аз НЕ БЯХ ПОКАНЕН на заседанието. Ха-ха ....... това за мене е ДОКАЗАТЕЛСТВО, че членовете на работната група се ПРИТЕСНЯВАТ от моето присъствие, защото аз съм неудобен - казвам им истината в очите и освен това правя ПУБЛИЧНИ всички техни изказвания.

    Писмото за поканата на всички останали без мене е изпратено преди 2 седмици - на 11.10.2014 г. в 23:54 часа от Мишо Михайлов. Един от свестните колеги от групата ми го препрати снощи късно, и аз го видях днес през деня. На практика нямам абсолютно никакво време да се подготвя за заседанието. Не се знае и дали въобще ще отида, тъй като не можах да отложа няколко много важни ангажимента за утре, но със сигурност ще изпратя мои представители, които ще свършат това, което щях да го свърша и аз - наблюдаване на обсъжданията и записване кой какво е казал и каква позиция е заел по въпроса за обединението.

    Ако успея да се подготвя тази нощ - ще свършат и още една много важна задача, но засега предпочитам да я запазя в тайна. Впоследствие естествено ще ви информирам.

 

 
Страница 43 от 64 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •