Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 46 от 64 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 451 до 460 от общо 640
  1. #451
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Е не сте чували за Агропчел: Значи не сте чували и за Стефан Стефанов, Тези организации са създадени отгоре и редовите пчелари не могат да ги променят.
    Чували сме разбира се. Бай Рашко Нешев/лека му пръст/ с присъщото си чувство за хумор обичаше да ми разказва как с най-добрият си приятел- Бай Георги били собствениците на Агропчел, защото имали най-много тонове внесен пчелен мед като вноска! А защо "никой не е чувал" за другият от Агропчел, участващ в сегашната работна група? В Плевен на срещата проведена по време на изложението точно Ст. Стефанов в прав текст призова всички участвали във взимане на решения да се оттеглят! Гледам от протоколите, че и не ходи на срещите, но други са активни! А предишните организации се създадоха точно от областните председатели! Никой не искаше и да чуе за общини, както е и сега!?! Защо ли?

  2. #452
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Не. Областните председатели лигитимираха тези организации. Създателите в един момент, толкова се унесоха че бяха проуснали да включат в ръководствата точно тези председатели. Е в послдствие се коригираха и чувам нашия югоизточния ,още си действа. Казвам,че чувам защото от 10 г. не членувам никъде и съответно не плащам членски внос.Може би и други не плащат, но това явно неим пречи.

  3. #453
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Тези всичките организации се превърнаха в една куха продънена лейка. Каквото и да сложиш в нея, ще изтече в небитието. В действията на Михайлов виждам един отчаян опит тази лейка да не се изхвърля, а да си остане за да може да тече към нечии джобове. Самият Михайлов не е лош човек, но лошото му пречи. Той е плах, неуверен, бързо сваля гарда, съгласява се лесно със всичко, което иска министерството (включително и с изваждането на кошерите от населените места), няма идеи, зависим е от господарите си и въобще не си прави труда да им се опълчи. За него важното е да е на пост, независимо че не е в състояние да бъде добър менажер. Дори съм имал случаи, в които съм му предлагал пълна подкрепа за решаването на някои проблеми и той категорично е отказвал да се ангажира, явно се страхува да нарече нещата с истинските им имена. Това означава, че този човек е зависим. А след като е зависим, то той не е в състояние да решава проблемите на сектора, а прави това, което му наредят господарите му.

  4. #454
    Автор
    Регистриран
    19.11.2010
    Мнения
    196
    Пчеларски район
    Павликени-Сухиндол,
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не. Областните председатели лигитимираха тези организации. Създателите в един момент, толкова се унесоха че бяха проуснали да включат в ръководствата точно тези председатели. Е в послдствие се коригираха и чувам нашия югоизточния ,още си действа. Казвам,че чувам защото от 10 г. не членувам никъде и съответно не плащам членски внос.Може би и други не плащат, но това явно неим пречи.
    Да, прав си, така е! Идеята ми беше ,че областните винаги са готови да "продадат" общините. А ако административно страната в бъдеще стане 8-9 области, ето готов УС и КС! А-а-а, вашият Югоизточен винаги си е бил водещ. Мисля, че никой не плаща членски внос- никъде, но това не им пречи- наистина. Явно те могат без членска маса и членски внос. Заради самия спорт, разбира се.

  5. #455
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2012
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    София
    От една година никой не може да ми отговори на въпроса каква е гаранцията че каквато и чиято и да е новата стара, единна пчеларска организация, министерството ще се съобразява с нея, а няма да си прави каквото им изнася. От малкото ми срещи с чиновници от министерството , вече знам колко е оплетено и обвързано всичко. Всъщност министерството е орган на изпълнителната власт, както знаем. Кой му казва на министерството какво да прави ? Правилно Парламента. Е там докато пчеларите нямат приятели, подкрепа, лоби мога да ви обещая, че нищо няма да се случи, колкото и организации да направите. Докато не се приложат принципите на латифундията, която още я има в Латинска Америка, въпреки че и тук има зачатъци на БГ модел,нищо няма да стане. Това е моето лично мнение

  6. #456
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тази събота отново ще има заседание на работната група по създаване на нова НППО. Този път за мое най-голямо учудване получих официална покана по E-Mail. Смятам да присъствувам лично, защото 6-тото ми чувство говори, че на това заседание ще се гласуват важни решения.

    Сега е момента ако имате някакви идеи или предложения, да ги споделите.

    От моя гледна точка няма много алтернативи и всичко вече е пределно ясно. Вече дори съм си решил за какво ще лобирам, и ще го споделя с вас утре вечер, но засега искам да чуя и вашето непредубедено мнение.

  7. #457
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Имам чувството, че Михайлов ще се разбърза, но вече изтърва влака. Ганчо е силния на деня. Зам. министъра е негов добър познат, а министърката е от Сливен и ако не се познават лично ще са общи познати на стотина човека.

  8. #458
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Писал съм го и преди и пак ще го напиша. Докато не се смени цялата шапка и то с хора професионално занимаващи се с пчеларство, с хора, които да не търсят само личната изгода, с хора образовани(не само на дипломи, такива с лопата да ги ринеш), с хора, които да имат добри менажерски умения, да умеят да лобират и да убеждават по категоричен начин представителите на институциите, каквито и сдружения, съюзи и прочие да се направят, нищо няма да се подобри. То като погледна сега и в МЗХ нещата не са се променили през последните няколко управления. Явно някой е заинтересован този сектор да бъде тотално съсипан. Не мога да разбера тези хора от алчност ли го правят, някакви по-сериозни намерения ли имат или са толкова некадърни, че не знаят какви ги вършат. Повече съм склонен да си мисля че е първото, защото баницата е сладка и факта, че успяват толкова време да се задържат показва, че се представят добре пред политическото управление, но гонейки краткосрочни печалби се обрича бъдещето на цялото земеделско стопанство и не само. Но то в кой сектор не е така. От номинациите за втория ешалон на властта се вижда, че нищо ново не е научено и нищо старо не е забравено. Явно нищо не се е променило. Кучетата си лаят кервана си върви. А ние пчеларите сме една пасмина, дето нищо не е в състояние да ни накара да си развалим рахата. Все чакаме някой да ни оправи и след като сме си дали Д-то под наем няма на кого да се сърдим. Докато не се организираме и всички дружно сами да отстояваме интересите си, а разчитаме на михайловци, ганчивци и т.н. да ни оправят, то те ще продължават да ни "оправят" по техния си начин, а за нас ще остане само болката.

  9. #459
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Бонев,аз съм напълно убеден,че селското ни стопанство се съсипва умишлено,а управниците просто си взимат бонуса за това.Помислете и ми посочете коя Европейска или балканска страна би желала България да е с високо развито селско стопанство както това беше в началото на 80-те.Всички търсят пазар,а най-добрия пазар е там където има дефицит,а дефицита всички знаем как се създава.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  10. #460
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да бе . На мързеливия българин ,все другите са му виноновни.

 

 
Страница 46 от 64 ПърваПърва ... 36444546474856 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •