Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 64 ПърваПърва ... 4445253545556 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 640
  1. #531
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Нека някой ми даде пример за управление, извършващо функциите си БЕЗ ядро от специалисти-съветници?
    Не си казал Отговора е: Почти всяка държавна институция. "Специалистите" са политически назначения и обикновено, ако си работил като Касиер(тези дето мъкнат каси с хляб), то те назначават в министерство на финансите в отдел "Касово управление".

    Шегата настрана, на нас тези неща може и да са ни ясни, но върви ги обясни на масата пчелари. Как ще му обясниш на пчеларя Х, че мястото му не е там, че изобщо не е важно кое поколение пчелар е ?!?! Другия вариант е собственик на фирма за дърводелски услуги с нулеви пчеларски познания и той е специалист и той има мнение как трябва да се случват нещата. Като се съберат 10 такива и ядрото(звеното) става селска кръчма на Трифон Зарезан.

    Днес като четох във форума за кристализирането на меда от Оксаловата Киселина почнах да гледам този клип и се смях ама с глас Няма да коментирам, че ще обидя някого.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #532
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Национална пчеларска организация подразбира обединение с цел общо добруване. Което е различно от единично спасяване кой както може. Какви цели за общо добруване има, в какъв срок всяка цел се очаква да бъде приведена в действие?

    Моля споделете вашите виждания. Има някои нещица които много ще се радвам ако ги прочета като цели. Да видим.

  3. #533
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от asm22 Виж публикацията
    Какви цели за общо добруване има...
    Ти да не си чел наскоро "Утопия" от Томас Мор? Какво общо добруване, какви пет лева? Добруването е само за определени хора. Така е било и така ще бъде. Ако Някой ви обещава, че ще промени Света, Той е или наивник, или манипулатор... или пък Бог...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  4. #534
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Има и още една, МНОГО СЕРИОЗНА ПРИЧИНА създадените организации да са четири, а не една. Има някаква вероятност министерството да се откаже от идеята за една единствена национална организация и да продължи да кани в работните групи представители на ВСИЧКИ НАЦИОНАЛНИ ОРГАНИЗАЦИИ. При това положение ние по право се сдобиваме с 4 МЕСТА в тези работни групи, като така поне малко от малко ще можем ДА ПРОТИВОДЕЙСТВУВАМЕ на старите вождове и на мафиотите.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    О Майко ,Майко.Колега ,ти да не си някакво ехо на Матеев?
    N
    Не, "не съм аз." Но ако имаш нещо да ми кажеш - слушам те с "отворени очи".

  5. #535
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Нямам какво да ти кажа ,то явно във вашата махала няма ХоРеМаг.

  6. #536
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нямам какво да ти кажа ,то явно във вашата махала няма ХоРеМаг.
    Щом така казваш! Вероятността е голяма.

  7. #537
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    с ега имам 30 кошера несъм земеделски производител в долната организация догодина 50 кошера и земеделец в по горна организация след 2 години 150 в най горната също като чавдарче пионер комсомолец и накрая сдс или герб

  8. #538
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не мисля, че колегата е ехо на някого. По скоро знае повече от всички тук, как една организация може да бъде успешна. Убеден съм в това, защото го виждам с очите си. А положението ни е такова, защото все не успяваме да намерим подходящия начин за да се организираме. И докато умните се наумуват, лудите се налудуват. Ето днес получих една много неприятна информация. Касае се за пчелите в населените места. Министерството твърдо е решило да ни извади и това според тях не подлежи на коментар. Ако ние, в работната група не сме съгласни, то това щяло да стане въпреки нас. Хайде кажете ми сега кой ще защити нашите интереси.

  9. #539
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Чудничко.
    Току що останах супер изненадан и от факта че от 25 юли имаме нов Закон за пчеларството
    http://www.ciela.net/svobodna-zona-d...-pchelarstvoto
    Има промени в доста членове и най-вече отнасящи се към развъдната дейност. С кого се съгласува тези промени кога са минали гласуванията и т.н. е останало пълна тайна за мен. Бонев сега давайки и тази информация си мисля, че въобще никой няма да ни пита и ще останем много изненадани.

  10. #540
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Честно казано аз, като член на работната група не знам за тези промени, въпреки, че тези промени са само козметични, но най-малкото трябваше да ни уведомят, че във връзка е еди какво си се налага спешна промяна на някои текстове от закона. Сега вече няма да съм изненадан, че ако в следващия държавен вестник излезе и поправката за изваждане на пчелите от населените места. В същност такава поправка може да се направи много лесно. Необходимо е само няколко депутати да внесат поправките в парламента при обсъждането на някакъв закон. Дори и към закона за бюджета може да се впише накрая примерно този закон променя чл едикойси и чл едикойси от закона за пчеларството без да е минало обществено обсъждане, без да е разглеждан никъде.
    После като се погледне регистъра по новия регистър, по новосъздадената ал. 7 на чл 8 се вижда, че пчелните семейства според статистиката са много повече отколкото се предполагаше, още повече, че броя семейства не е актуализиран от регистрирането на пчелните семейства т.е. колкото си заявил при регистрацията толкова си стоят въпреки че си декларирал няколко пъти че бройката е променена, къде нагоре, къде надолу.

 

 
Страница 54 от 64 ПърваПърва ... 4445253545556 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •