Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 64 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 640
  1. #501
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    А как да се регистрирам? Искаш да знаеш кой съм?
    Това е без значение, но все пак: казвам се Николай Гайдов - ОПС "Акация" Пловдив

  2. #502
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    А що се отнася до възприемчивостта на пчеларите....ни ги подценявай. Те просто са много практични и си пазят интересите и територията. Често се правят на "дръж ми шапката" за да не загубят индивидуалност и за да не ги яхне отново някой нов Ганчо. Но трябва да се стигне до съзнанието на колкото се може повече от тях, без да сеподценяват или неглижират.

  3. #503
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от motor63 Виж публикацията
    ....... Често се правят на "дръж ми шапката" за да не загубят индивидуалност и за да не ги яхне отново някой нов Ганчо. ......
    Това е същината на пчеларските проблеми и Николай Гайдов много точно я описа. Ще я перифразирам: Всяка съществуваща пчеларска организация ИСКА ДА ЗАПАЗИ АВТОНОМНОСТА СИ !!! Никой не желае да бъде ЯХНАТ от някаква организация - майка, и да се остави да бъде КОМАНДВАН.

    Освен това има още един сериозем проблем, който ще го цитирам в прав текст: Лидерите на пчеларските организации повече или по-малко ВРАЖДУВАТ ПОМЕЖДУ СИ !!! При това често пъти тази вражда е НА ЛИЧНОСТНА ОСНОВА, а не защото различните организации имат различни виждания за разрешаването на пчеларските проблеми.

    При това положение е близко до ума, че ако искаме някакси да ги обединим, то това може да стане само посредством КОНФЕДЕРАЦИЯ. Тя е единствената възможна структура, която може ДА ОБЕДИНИ ДОРИ И ВРАГОВЕ, защото по презумпция в конфедерациите първия и най-важен принцип е, че ЧЛЕНОВЕТЕ ЗАПАЗВАТ СВОЯТА АВТОНОМНОСТ. Обединението е само по ОТДЕЛНИ ВЪПРОСИ, по които има ОБЩИ ВИЖДАНИЯ НА ВСИЧКИ ЧЛЕНОВЕ.

    Ето това мисля да създам аз. Най-важното е в новата организация да се забравят ЛИЧНОСТНИТЕ ВРАЖДИ и да се започне да се работи ПО ПЧЕЛАРСКИТЕ ПРОБЛЕМИ. Тези проблеми трябва да бъдат ИДЕНТИФИЦИРАНИ и по всеки един от тях трябва да се изработи ОБЩО СТАНОВИЩЕ. Там където дадено становище получи МАСОВА ПОДКРЕПА, то това становище заляга в ПРОГРАМАТА ЗА БОРБА НА КОНФЕДЕРАЦИЯТА. Където има разногласие, конфедерацията спира да се занимава с него, и оставя отделните организации сами да си търсят пътища за прокарване на собствените си виждания.

    Пред ДФЗ и МЗХ се излиза с ОФИЦИАЛЕН ДОКУМЕНТ, в който е казва "Господа, по тези въпроси пчеларите са ЕДИНОДУШНИ и ние настояваме това да залегне в закона или в наредбите, а по тези въпроси имаме разногласия и ние не можем да дадем становище кое е право и кое - криво".

  4. #504
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Членуването в КОНФЕДЕРАЦИЯТА ще е на ДОБРОВОЛЕН ПРИНЦИП. Всеки един член ще ПРИДОБИВА ПРАВА, но НЯМА ДА ИМА ЗАДЪЛЖЕНИЯ.

    Най-важното ПРАВО ще е ПРАВОТО ДА ГЛАСУВА по различните пчеларски проблеми и неговият глас ДА СЕ ЗАЧИТА.
    Другото право ще е ПРАВОТО ДА БЪДЕ ИНФОРМИРАН и да бъде ПОКАНЕН да си даде мнението по един или друг въпрос.
    Третото право ще е ПРАВОТО ДА ВНАСЯ В КОНФЕДЕРАЦИЯТА ПРОЕКТОДОКУМЕНТИ за обсъждане и гласуване.

    И най-важното право, което никоя организация до момента не го прави, това е ПРАВОТО ДА НЕ СЕ РАЗКАРВА ДО СОФИЯ, за да слуша брътвежите на един или друг вожд, и после да му дадат само 3 минути за изказване - ха-ха...... В конфедерацията обсъжданията и гласуванията ще се извършват НЕПРЕКЪСНАТО, като ще се използват съвременните технологии - интернет, конферентни връзки, E-Mail-и, Web сайтове, форуми, публични анкети и т.н и т.н.

    Управителния съвет на конфедерацията НИЩО НЯМА ДА УПРАВЛЯВА, освен ОРГАНИЗАЦИЯТА НА ЦЕЛИЯ ТОЗИ ПРОЦЕС по набиране на мнения, направа на обсъждания, гласувания, изработка на общи становища, публикуване в интернет на резултати от дейноста, разпращане на информационни материали на членовете и т.н и т.н.

    Главната цел на конфедерацията ще е ИЗРАБОТВАНЕ НА ОБЩИ СТАНОВИЩА по КОНКРЕТНИ ПЧЕЛАРСКИ ПРОБЛЕМИ и представянето им в ДФЗ и МЗХ.

  5. #505
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Конфедерация на Българските пчелари (КБП): http://kbp.bg
    Струва ми се, че вариант "Българска Конфедерация на Пчеларите" би звучал по-добре като абревиатура.
    Шегувам се! Просто ми се наби в погледа.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  6. #506
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Тези проблеми трябва да бъдат ИДЕНТИФИЦИРАНИ и по всеки един от тях трябва да се изработи ОБЩО СТАНОВИЩЕ. Там където дадено становище получи МАСОВА ПОДКРЕПА, то това становище заляга в ПРОГРАМАТА ЗА БОРБА НА КОНФЕДЕРАЦИЯТА. Където има разногласие, конфедерацията спира да се занимава с него, и оставя отделните организации сами да си търсят пътища за прокарване на собствените си виждания.
    Това е "есенцията" на обединението. Дано достигне до съзнанието на повече колеги.

  7. #507
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    До момента се обадиха само няколко човека, които в понеделник ще дойдат да присъствуват на обсъжданията по създаването на новите организации. Явно в началото ще сме в камерен състав. За следващите дни обаче ще има още хора, включая и председатели на общински и областни организации, които искат да участвуват в учредяването.

    Докато сме малко хора (6-7 човека), обсъжданията ще се извършват в кабинета ми в офиса. Ако станат повече (до 15-16 човека) - ще се прехвърлим в някоя от заседателните зали или в компютърния кабинет. Над 15 човека ще наемем някоя външна зала. Организацията е от мене и всички проблеми ще се решават бързо. За храната и спането също няма проблеми - ще се решават с щракане на пръсти.

    Не желая да си давам GSM-a в публичното пространство, но за справки и за нови кандидати за обсъжданията можете да звъните в работно време на секретарката ми на тел. 066 817 403 и 066 817 404. В извънработно време до 22:00 часа могат да ми звънят тези от вас, на които вече съм си дал телефона. Офиса ми се намира в гр. Габрово на третия етаж на административната сграда на улица Станционна 14. Първо търсите Дома на Хумора и Сатирата, до него в посока Търново е Лукойл, а след това е един платен паркинг. Спирате на паркинга и от другата страна на улицата е сградата на офиса.

    Който е с навигационна система - GPS координатите на офиса са Latitude: 42.881053°, Longitude: 25.317437°.

    Не знам дали това ще проработи, но ето линк от Google Maps: https://www.google.bg/maps/place/42%...s0x0:0x0?hl=bg
    А ето и от Google Street view: https://www.google.bg/maps/place/%D0...!6m1!1e1?hl=bg

  8. #508
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Пожелавам ви спорна работа и да създадете нещо ново и по-добро.

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Ето какво ни е изпратил Вячеслав във facebook:
    Здравейте колеги,
    Днес, 15.11.2014 г., се проведе редовно заседание на работната група за създаване на Национална Представителна Пчеларска Организация /НППО/.
    Обсъдени бяха отново вариантите за създаване на организацията, разгледани по време на предишното заседание от 25.10.14 г.. Участващите в заседанието се спряхме на първия предложен вариант като го разширихме, а именно, създаване на НППО с делегати от областните пчеларски организации, както и от общински организации на пчеларите от цялата страна. Принципът на участие в учредителното събрание е с делегати, излъчени от областни и общински организации, като областните участват с 1 делегат, общинските участват с 1 делегат и сдруженията /ю.л/ - с 1 делегат. Членовете на работната група са делегати в учредителното събрание по право.
    Насрочена е дата на учредителното събрание за създаване на НППО, това 13 декември 2014 г. /събота/. Учредителното събрание ще се проведе в гр. София от 10,30 часа. Мястото ще бъде уточнено допълнително, вероятно в МЗХ. До 06.12.2014 г., когато ще се проведе последното заседание на работната група, ще бъде изработен проект на Устав, както и план и подготовка за провеждане на събранието.
    Приканвам членовете на работната група да вземат активно участие в цялостната подготовка на учредителното събрание. Приканвам пчеларските организации в страната, да излъчат делегати с протокол и да ни информират за това. Само делегирани пчелари могат да участват в събранието.
    Колкото до създаването на други пчеларски организации, да това е предвидено ,съгласно организационната структура в страната. НППО обаче ще бъде шапката на всички организации и над нея няма да могат да се създават други организации.

    Председател на работната група:
    / инж. М.Михайлов/

    Интересното е кой е присъствал на тази среща, кой е взел тези решения или по стар народен обичай всичко е фалшифицирано(както често се случва при работите на Михайлов.

  10. #510
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Аз се учудвам, че Вячеслав е присъствал - това му е за първи път. Освен това не знам какъв първи вариант са приели, след като предния път имаше гласуване с кворум и се прие трети вариант.

    Иска ми се да видя протокола от заседанието, но такъв няма, защото явно всичко е фалшифицирано. Кворум със сигурност не е имало.

    И още нещо - не ми става ясно с какво тяхната нова организация ще е по-добра от старата. С какво ще се различава от старата, след като още не са я създали, и вече започват да командват. Устав няма и никой няма да го види до деня на учредяването. Е кой тогава ще отиде на учредителното събрание, освен дежурните фенове на Мишо?

    Ха-ха ...... и откъде Мишо реши, че неговото творение ще е ШАПКА НА ВСИЧКИ ОРГАНИЗАЦИИ и никой не може да застава над него - ха-ха-ха......

 

 
Страница 51 от 64 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •