Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 84
  1. #51
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    защото, inio ако обясниш на някой колко не е прав и колко малко е нужно за да се вложи в толкова голямо нещо като събиране на прашец, винаги се явява някой друг, който открива топлата вода и почва да измисля "нови технологии"....принципно, пчеларите са все новатори...нямаш си на идея какви неща съм виждал wink;....ама не винаги новите неща в пчеларството са и конструктивни и полезни откъм функционалност и ефективност......
    ...иначе ламината в хола ми е "давен" три пъти с над 10 см. вода....после съхне , спада си и нищо му нема......и все пак не бих сложил нищо ламинатно в мой кошер wink;

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    То няма да е в кошера, а извън него. wink;
    А въпросният мой приятел си е направил прашецоуловител от някакво парче ламинат и понеже останал доволен предлага да си купим една връзка паркет и да си я разделим, пък аз въпреки първоначалния си скептицизъм му обещах да си помисля.
    Във връзка с МДФ намерих това: "MDF плоскостите са устойчиви на влага - няма да се деформират или набъбнат, когато се използват в среди с висока влажност." (http://www.furnish.bg/bg/news/what_is_MDF_and_MFC.html)
    Иначе вкъщи имам само няколко вратички от МДФ, но още не съм ги мокрил, пък този прашецоуловител все пак ще го вали дъжд, сняг (при събиране на зимен прашец) wink;...


    Цитат Първоначално публикувано от inio33
    Защо има толкова много колеги които търсят под ВОЛА ТЕЛЕ,,,Защо в този форум само са спори и приказват глупости нема ли нещо смислено да са каже, за да му е приятно на човек да чете.само на този ден 27 11 2012 в три теми само се спори за глупости.
    Всъщност тук не се спори за нищо. Просто има зададен въпрос. Но няма спор, че всичките ми мнения съдържат само глупости, което предполагам лесно може да се установи чрез измерване с глупомер, с какъвто вие очевидно разполагате. Ама те хората са го казали "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it.", или в превод на български: "Мълчанието е злато." Правилно постъпват онези, които изказват не повече от едно - две мнения на година, защото така изглеждат по-умни, въпреки че е малко егоистично, защото ако няма изказани мнения, човек няма да има и какво да чете. Но може би и на мен ми е време да поумнея. wink;
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    За да не бъда голословен казвам, че съм правил магарии с МДФ. Направих капаците от такъв. Импрегнирах го боядисах и няма спасение, така хубавичко се разду. Само от една точица да намери път влаггата става мазало. Сега сменям капаците, дето ги правих миналата година тарикатската. Хем ми струваха по-скъпо, хем ги плащам два пъти.Същото е и с корпусите на нуклеусите. Исках да ги направя страничните тип сандвич и ползвах МДФ 4 мм за вътрешна и външна стена. Отвътре пчелите го импрегнираха,но отвън намеди влагата от къде да се промуши и мазалото стана. При ламината нещата стоят малко по-различно. Отдолу и отгоре ХДФ-а е ламииниран, но отстрани пак е трудно да се импрегнира достатъчно добре.

  4. #54
    А с каква цел ще правите външните прашецоуловители от ламинат ,а не от дърво?

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Защото паркетът е евтин, лек, не изисква никаква обработка, освен рязане и ако в дъждовно време прашецоуловителят се прибира на сухо, мисля че няма да има проблем. Само че аз не мисля постоянно да слагам и махам прашецоуловители и затова ме интересува най-вече доколко издържа на влага и по-специално на дъжд, а не толкова цената и всичко останало. Пък и не съм много по тънките сметки, защото те често пъти не излизат.

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Отвътре пчелите го импрегнираха,но отвън намеди влагата от къде да се промуши и мазалото стана.
    А дали проблемът не е възникнал именно защото материалът е бил двустранно запечатан и не е можел да диша? Пък и тези капаци предполагам стоят целогодишно навън.
    Гледах едностранно ламиниран паркет в един магазин.
    Не знам, може би е най-добре да направя първо тестове, ако отнякъде припадне някое парче. Само че това ще отнеме време, пък мен тазгодишната суша доста ме притесни и съм набелязал спешни мерки за подпомагане на есенното развитие на 2013 г. още от април... Та мога на първо време да скова няколко прашецоуловителя от шперплат например. Виждах да продават изработени от такъв материал...
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  6. #56
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    Има и ламиниран паркет който се използва за баня,която издържа на влага

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    Само че аз не мисля постоянно да слагам и махам прашецоуловители и затова ме интересува най-вече доколко издържа на влага и по-специално на дъжд, а не толкова цената и всичко останало. Пък и не съм много по тънките сметки, защото те често пъти не излизат.

    .
    Щом като не искаш постоянно да слагаш и махаш си сбъркал вида на прашецоуловителя. Външния се държи до обяд и след това се маха. Помисли за вариант за вътрешен.

  8. #58
    FVCVS CAESAR, виждам че, си отворен за експерименти, за което те поздравявам. Ако си от София или имаш път на сам ми се обади, да ти дам няколко "дъски" ламинат за да пробваш. За подробности ми пиши на ЛС.

  9. #59
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев
    Щом като не искаш постоянно да слагаш и махаш си сбъркал вида на прашецоуловителя. Външния се държи до обяд и след това се маха. Помисли за вариант за вътрешен.
    Ще махам само решетката, през която преминават пчелите. Така хем за мен ще е по-лесно, защото няма всеки ден да пренасям прашецоуловители напред - назад, хем пчелите няма всеки ден да се чудят какво става с входа им.
    На повечето дъна обаче няма как да им сложа вътрешни прашецоуловители без да ги преправям. Иначе имам и един вътрешен, но кой знае къде съм го заубтал. Бях си го взел за мостра, за да си правя новите дъна по него.
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков
    Ако си от София или имаш път на сам ми се обади, да ти дам няколко "дъски" ламинат за да пробваш.
    Благодаря, ако имам път към София може да се възползвам от офертата.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  10. #60
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Щом като не искаш постоянно да слагаш и махаш си сбъркал вида на прашецоуловителя. Външния се държи до обяд и след това се маха. Помисли за вариант за вътрешен.[/quote]

    Привет колега Бонев.Защо е необходимо външният прашецоуловител да се държи само до обяд?

 

 
Страница 6 от 9 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •