Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 65
  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    5
    Здравейте,

    Размерите на восъчната основа са 410/200мм.

    Поздрави!

  2. #52
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    В предишните постинги вече написах, че машината е настроена на такава дебелина на основата, щото 1 кв. дециметър да тежи 8 грама. Една основа с размери 410х200 има 8.2 кв.дм и ще тежи 65.6 грама. За 3000 основи ще са необходими 196.8 килограма чист восък. Машината ще се зарежда на 2 пъти с по 100 килограма восък + още 10 килограма на зареждане, които ще остават на дъното на всеки казан, и в които ще концентрират боклуците от цялата партида.

  3. #53
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    5
    Здравейте,
    Тъй като съм начинаещ и нямам собствен восък трябва да закупя цялото количество, а изкупната цена е доста висока.
    Към момента нямам възможност да ги поръчам при вас.
    Когато имам собствен восък с радост бих поръчвал при вас.


    Успешен ден!

  4. #54
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Г-н Матеев, имам следния въпрос: Бенефициент съм по мярка 214 на ПРСР. Там изискването за восъчните основи е да бъдат произведени от собствен восък, добит от сертифицирания пчелин. При проверка от сертифициращия орган или разплащателна агенция аз трябва да докажа, че вложените от мен основи отговарят на това изискване. Ако се възползвам от вашата оферта за производство на восъчни основи на ишлеме ще получа ли някакъв документ /фактура или нещо подобно/ удостоверяващ това ? И ако се кооперираме примерно двама или трима пчелари за да направим изискуемия от Вас минимум от 100 кг., възможно ли е всеки от нас да получи такъв документ?

  5. #55
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Матеев трябва да е сертифициран за биологично производство, восъка дори и да е твой някой от сертифициращите фирми не го признават,или поне документите,в момента ако не се лъжа има един сертефициран за преработка на био основи,втория е на път можеби до месец или по-рано.Ако и Матеев се сетифицира ще можеш както ти така и други пчелари които са по био пчераство да му карат восъка си и всичко да е ОК.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  6. #56
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Точно това правя и в момента - полагам усилия да сертифицирам помещението и машината по GMP и HACCP, а след това сертификация и за БИО. Просто ще отнеме време и пари, но няма как - започнал съм го.

  7. #57
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Благодаря за отговорите. Надявам се, че когато приключите със сертификацията ще бъдем своевременно оповестени, защото сега се налага да убеждаваме проверяващите, че сами си леем основите с ръчни преси.
    Ще има ли промяна в условията на ишлемето след сертифицирането ?

  8. #58
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Матеев, би ли споделил, с какъв размер са килийките на твоите восъчни основи? Попаднах на интересни статии по този въпрос.
    http://www.beesnatural.com/naturalno...ed-i-dii-lysbi

  9. #59
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Valaz, първо трябва да започнеш да пушиш неограничени количества дневно биологично произведени весели билки. Ха ха ха. След това да чакаш африканизираните пчели да преминат Мексиканската граница. Пък след това... ще е все тая с каква килийка работиш.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #60
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Матеев, би ли споделил, с какъв размер са килийките на твоите восъчни основи? Попаднах на интересни статии по този въпрос.
    http://www.beesnatural.com/naturalno...ed-i-dii-lysbi
    Килийките ми са 5.35 мм. Такива са килийките на всички Български производители, такива са и в почти цяла Европа. Такива ги правят и пчелите, когат решат да градят далаци. Както виждаш - има пълно единодушие и единомислие.

 

 
Страница 6 от 7 ПърваПърва ... 4567 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •