Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 54
  1. #31
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Копирам призива си и в тази тема, с надеждата да достигне до повече колеги от форума.

    Аз предлагам да намерим начин членовете на този форум, които подкрепят Матеев, да декларираме тази подкрепа.Това според мен ще има тежест при разговорите и обсъжданията.Така и Матеев, ще има самочувствието и увереността, че зад него стоят много хора.Трябва да застанем зад хора като Матеев и Бонев, това е последен шанс!Да загърбим дребните страсти, да дадем доверието си.Не можем всички да участваме в работата по това учредяване, затова трябва да ги подкрепим.
    Предложете начин да направим тази подкрепа официална, с имена, с брой пчелни семейства.Нека видят, че зад тези хора стоят реални пчелари!
    Отново ви призовавам, да загърбим дребните страсти, ако продължаваме както до сега, "вождовете" ще си оплетат кошницата и това ще е краят!
    Това е последния влак!
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ruslan Виж публикацията
    че зад тези хора стоят реални пчелари!
    Съгласен.Но,има малък проблем.Не всички,които биха желали да подкрепят Матеев,са регистрирани пчелари,което ги прави "НЕРЕАЛНИ пчелари".Надявам се да греша.Успех!

  3. #33
    Автор
    Регистриран
    14.10.2010
    Мнения
    135
    Това е така, но до този момент, за съжаление не съм припознал нито една от съществуващите организации, като такава, която да защитава интересите на пчеларите и моите в частност.Затова сега съм готов, да дам своя кредит на доверие на г-н Матеев.
    "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество – винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава."
    Атанас Буров

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Ами ако смятате за удачно, да пусна една тема с анкета "Подкрепяте ли Матеев да ви представлява при учередяването на НППО?" и възможност всеки който гласува да напише регистриран ли е като ЗП и колко семейства гледа.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #35
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Най-добре ще е така.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Нека и г-н Матеев да си каже мнението.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Ами ако смятате за удачно, да пусна една тема с анкета "Подкрепяте ли Матеев да ви представлява при учередяването на НППО?" и възможност всеки който гласува да напише регистриран ли е като ЗП и колко семейства гледа.
    Да, тази идея е добра. Макар и неофициални, данните от тази анкета ще са много показателни. Стига всички да си дадат мнението. Така г-н Матеев ще знае на какво може да разчит и каква подкрепа може да има. Но нека и г-н Матеев си изкаже мнението за такава анкета.
    В една друга тема прочетох и за предложение за референдум по редица пчеларски въпроси. Също много добра идея. Но едва ли сегашното ръководство ще организира нещо подобно. Просто нямат никъкъв интерес от това - да чуят мнението на хората. За това трябва промяна в управлението на българското пчеларство, а после и този референдум. Просто най-накрая нещо трябва да се промени.

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Съгласен.Но,има малък проблем.Не всички,които биха желали да подкрепят Матеев,са регистрирани пчелари,което ги прави "НЕРЕАЛНИ пчелари".Надявам се да греша.Успех!
    Ами да се регистрират....
    Но, не бъркайте регистрациите, хората може да не са регистрирани като ЗП-та(и както там някой на срещата каза, мисля че беше Младен Котларски - "Само да си имат зелено картонче" - цитирам го по памет, може да е леко неточно), неозначава че не са регистрирани в регистрите на БАБХ(ВетИС) - дори и едно пчелно семейство да имаш, то сега действащиият закон те задължава да отидеш в Областнота Агенция по Безопастност на Храните(това са ветеринарните лекари) и да се регистрираш, какви документи и договори с участъковият лекар, договор за мястото където са настанени пчелите или нотариален акт ще ти искат - трябва да се пита на място, те там "всеки ден имат различни, нови изисквания"... Има и такса за регистрациа 20-25 лева, може и малко нагоре да е, зависи от броя който ще регистрира човек.
    Ако дадени пчелни семейства не са регистрирани във ВетИС, то те са извън закона, респективно собствениците им го нарушават - е, няма как с пчели извън регистрите да претендираме за каквото и да било. Аз тия неща ги писах и в темата когато обсъждахме новият Закон за пчеларството, чието приемане за сега е отложено, временно - за представителносста и тежестта на съответните организации които ще съставляват новата Национална Пчеларска организация, всичко да е на база на регистрирани пчелни семейства във ВетИС.

  9. #39
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Нека и г-н Матеев да си каже мнението.
    Нямам какво да казвам, пък и не е необходимо. Аз съм за демокрацията при вземането на решения, а висша форма на демокрация е именно референдума. Тоест много на брой хора да подкрепят някаква идея или някакъв човек. Не мога да знам кои ще са бъдещите лидери, нито какви промени ще инициират те в Закона за Пчеларството, но знам че ако това са наистина демократично избрани лидери, то и промените в закона ще са СПРАВЕДЛИВИ, защото наистина ще отразяват мнението и желанието на МНОЗИНСТВОТО.

    Та аз съм борец за ДЕМОКРАЦИЯ, а не борец за ЛИДЕРСТВО. Мога временно да загубя част от личното си време и пари, за да спомогна за въвеждането на ред и справедливост, но не желая на 100% да се ангажирам и така да си затривам бизнеса. Ако ще ме подкрепяте, то това ще е с уговорката, че е временно и то само до момента, до който се създадат истински ДЕМОКРАТИЧНИ СТРУКТУРИ. След това вече спокойно можем да оставим съдбата на пчеларския бранш в ръцете на тези структури.

    Колкото до окончателната съдба на Закона за Пчеларството - такъв, какъвто ще го изковат ДЕМОКРАТИЧНИТЕ структури - в това отношение съм напълно спокоен, защото моите възгледи за бъдещето на пчеларството се покриват на 99% с възгледите на всеки един пчелар, с когото съм имал шанса да се запозная и да поговоря лично на тази тематика. Въобще ние пчеларите нямаме почти никакви проблеми помежду си. В 99% от случаите мечтаем за едно и също, мислим за едно и също и се надяваме на едни и същи законодателни промени. Не са чак толкова много пчеларските проблеми, и техните разрешения са прости и логични. По-голямо единомислие едва ли ще се намери в някой друг бранш. При това положение е цяло чудо, че последните 10 години шайка мафиоти са успели да узурпират бранша и да вземат под контрол съдбините на едно поне 50 000 човека, като нагло ги мамят, ограбват и малтретират.

  10. #40
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ха-ха - хрумна ми и още една идея:

    Готов съм да подпиша декларация и да я връча лично на Министъра, че аз и моите роднини до девето коляно никога през живота си няма дори и да помислим да кандидатствуваме по някоя пчеларска програма, и по този начин няма да отклоним дори и един лев, който по презумпция се полага на самите пчелари. Нека Министъра да е наясно, че съм там в работната група не за пари, а за някакви по-висши идеали. Аз лично съм готов на такава жертва. Нека същото да го направят и другите участници в работната група, пък тогава вече наистина да се вслушаме в техните мнения и да сме сигурни, че те са безпристрастни и лишени от всякакъв личен икономически интерес.

    Да знаете, че това ще го предложа. И ако всички се навият, ще го направя и аз. Ако не - веднага ще разберем кой до момента е лапал парички и в момента присъствува в групата с цел да си осигури и бъдещите лапания.

 

 
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •