Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 48 от общо 48
  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    662
    Цитат Първоначално публикувано от s.petrov Виж публикацията
    ами не се хвана навреме...половин година ме мотаха, накрая аз се насочих натам и го доказах в немска лаборатория..никой не ми вярваше, докато не дойдоха резултатите от Германия...после ме наляха с пеницилин една седмица, така, че хубаво да хронифицира гада и ме изпратиха да си ходя
    Ти при какви доктори си ходил ? Малко се съмнявам в това което казваш, освен ако не е било преди 30 години ... По простата причина че в България има резистентност към пеницилина и отдавна не се прилага. Например в Англия, поради много малкото изписване на антибиотици, там все още няма резистетност към него и се предписва дори и до ден днешен.

    Освен това има фази на това и дори да не забележиш първата и белезите и ухапването, както и температурите и тн, би следвало поне втората да се хване. Поне така пише по книгите. Ама то не винаги това което пише е това което се случва. .

    Аз затова питам да се даде малко повече информация и точна, тъй като в днешно време има много по голяма вероятност за зараза с нея .. или не ..

  2. #42
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    662
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Лаймска Болест – при ухапване от кърлеж | limpida

    В края на тази статия е описан протокола от Аусбург.
    Жилят ме пчели през целия сезон / грижа се за 200 пчелни семейства /, ако това помагаше да съм се изчистил 1000 %, моето мнение е че ужилването от пчела помага на имунната система, но не лекува лаймска болест. Това се потвърждава и от лабораторни изследвания, пчелната отрова не убива бактерията. Препоръчвам ти детоксикация при специалист, например д-р Людмила Емилова.
    Съжалявам Георги, но това са от тези статии, които те карат да купуваш разни неща. .. Честно да ти кажа, въобще не ми се струва резонна и научна. Най-много да обърка много хора ..

    Дори и да не е реклама, следващата статия "Постите и квантовата механика" ами .......... малко ....

  3. #43
    Наблюдател
    Регистриран
    21.08.2023
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от kaloyanv Виж публикацията
    Ти при какви доктори си ходил ? Малко се съмнявам в това което казваш, освен ако не е било преди 30 години ... По простата причина че в България има резистентност към пеницилина и отдавна не се прилага. Например в Англия, поради много малкото изписване на антибиотици, там все още няма резистетност към него и се предписва дори и до ден днешен.

    Освен това има фази на това и дори да не забележиш първата и белезите и ухапването, както и температурите и тн, би следвало поне втората да се хване. Поне така пише по книгите. Ама то не винаги това което пише е това което се случва. .

    Аз затова питам да се даде малко повече информация и точна, тъй като в днешно време има много по голяма вероятност за зараза с нея .. или не ..
    Пеницилина го измислиха във ВМА София.Обиколих всички в цяла България. Преди 10 години. ВМА, НЦЗБ, Ива Христова, Плочев и сие, Варна, Стара Загора не ги помня вече. Всички обиколих. Никой не разбира в бг. Хората ходят в Румъния, Германия. Нямам нито пари , нито сили за чужбина. Нито е сигурно и там. Биг фарма е навсякъде. Търся алтернативно натурално и природно решение.

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Явно търсиш вълшебното хапче, няма такова никъде по света. Щом аз мога с диета и режим да живея и работя, значи всеки може, въпрос на дисциплина.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    662
    Добре де, режима как помага ? Иначе защо не идете при Мангъров, не се бъзикам той е един от добрите специалисти, може да ви измисли нещо. Може и да имате някаква антибиотична резистетност и да не са хванали... Баси кофтито. Ама щом и тези не са ви помогнали, които изброихте, баси.

    Редно е все пак да се прочете и тази статия според мен .

    https://lekuva.net/232656/vyarno-li-...ka-bolest.html

  6. #46
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Не знам колко пъти трябва да го напиша, че няма лечение. Който лекар ти каже, че ще те излекува те лъже. В БГ болните от Лаймска болест се използват за опитни мишки без да се иска тяхното съгласие за това. Много лекари са за затвора. Прочел съм всичко за тази бактерия, Eva Shapi е най-добрия учен в тази област, на нея може да се вярва, тъй като и тя е с Лаймска болест. Има статии и видеа с Ева. Парите не помагат на никога, даже и на хора с милиарди, последен пример с богата и популярна личност е Белла Хадид. Дъщеря на милиардер и тя самата с милиони в последните месеци заля медиите с информация, че не може да живее нормален живот заради Лаймска болест.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    31.03.2023
    Мнения
    65
    Цитат Първоначално публикувано от s.petrov Виж публикацията
    Търся алтернативно натурално и природно решение.
    Не знам какво са ти говорили лекарите, но реалността е, че към момента тази болест наистина няма лечение - никъде по света с никоя форма на медицина т.е. включвам и всякакви алтернативни, било аюрведа, било хомеопатия, знахарство, акупунктура, разни древни китайски методи и т.н. Конкретно пчелната отрова, ако помагаше, то щеше да бъде открито вече от конвенционалната медицина. Така, че и в чужбина да идеш при най- големите специалисти, то няма как да те излекуват, факт е, че и заможни хора не са излекувани, и живеят с болеста в себе си. Но онова, което трябва да те информират лекарите е как да държиш болеста в ремисия. Уви нямам никакъв съвет, почти нищо не знам по въпроса, чувал съм, както твърди Куров, че определени диети помагат много. Да се разчита на антибиотици, поне от общата ми култура не вярвам, че е смислено, дори напротив - според мен това само ще ти навреди на здравето още повече.

    Инак не се изненадвам, че си пострадал толкова сериозно. Няколко пъти съм ходил да ми вадят кърлеж и всеки път недоумявам за какво безхаберие иде реч - мажат ме там с какво е не знам, взема щипките, върти и вади, и "чао, приятен ден". А кърлежа е един от най- кошмарните преносители на всякакви брутални вируси, като атомна бомба с вируси е тази проклетия, по спомен около 150 вида са. И никой не евава да ти направи изследвания, да ти проследи състоянието, да бъдеш под наблюдение, след като извадят кърлежа, просто нищо - само го изваждат и толкоз.

    Колкото до стомаха и червата. Най- доброто нещо, което знам за стомаха, е суроватка. Като дете, винаги когато съм имал някакъв проблем със стомаха, са ми давали суроватка и ме е оправяло - без никакви лекарства и лечения. Познавам хора, които проблеми с язва, така си решаваха - успешно. НО! условието е САМО ДОМАШНА, от човек, който гледа животни трябва да я вземеш, отидеш ли в някой цех, не го пий това, защото ефекта е тъкмо противоположния.

  8. #48
    Почетен Автор
    Регистриран
    14.06.2021
    Мнения
    662
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Не знам колко пъти трябва да го напиша, че няма лечение. Който лекар ти каже, че ще те излекува те лъже. В БГ болните от Лаймска болест се използват за опитни мишки без да се иска тяхното съгласие за това. Много лекари са за затвора. Прочел съм всичко за тази бактерия, Eva Shapi е най-добрия учен в тази област, на нея може да се вярва, тъй като и тя е с Лаймска болест. Има статии и видеа с Ева. Парите не помагат на никога, даже и на хора с милиарди, последен пример с богата и популярна личност е Белла Хадид. Дъщеря на милиардер и тя самата с милиони в последните месеци заля медиите с информация, че не може да живее нормален живот заради Лаймска болест.

    Така като се зачетох има доста обърквания все още сред самите лекари. Въпроса с науката и бактерията също е интересен. Всъщност явно самите доктори и то не само в България не знаят какво да правят срещу тази бактерия и не винаги антибиотиците помагат. Но това което все още не мога да разбера, защо не могат напълно да решат този проблем. НЯма достатъчно пари за изследвания или просто не могат да я доразгадаят след като се разпростре по сериозно в организма.
    Никога не съм предполагал, че всъщност т.нар лаймска болест може да се развие по симптоми като автоимунно заболяване ... Обаче поне за мен си трябва да прочета още доста, понеже ми стана интересно. А на вас освен да ви пожелая късмет и успех, друго не знам какво да кажа към момента. Но явно причината за недооценяването на това е точно ей такова подценяване от страна на медицинската общност.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •